CF3 Kloetinge wint Super Poule na winst op 'Bru' 12 SPORT Hoek moet na goede eerste helft diep buigen voor Sparta Petegem Kloetinge 2 wint met penalty's Vijfde dubbeltitel Kerkhove Tal van voetballers vertonen haantjesgedrag bij oefentoernooi in Nieuwdorp. Respect voor scheidsrechter en tegenstanders is soms ver te zoeken. Derde plaats BSZ Waasland Hoek liep in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen een nederlaag op. De Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser verloor zaterdag in België met 5-1 van Sparta Pete gem, dat op het derde niveau speelt. „Het was een goede tegen stander", stelde trainer Ruud Pennings. „Bovendien een ploeg die al bijna in competitie is en dus verder is dan wij." Voor de pauze kon Hoek goed meekomen. Sterker nog: het team maakte het spel. Na een vroege goal van de thuisploeg zorgde Rahim Abdul in de twin tigste minuut voor 1-1. Na de pau ze ging het conditionele aspect een rol spelen en kreeg Hoek nog vier tegentreffers te slikken. „Bij ons ontbreken de automatis men nog", vond Pennings, „al worden de contouren van het elf tal wel zichtbaar." Rudy van Beveren volgt bij Hoek Frans van der Veen op als keeperstrainer. De laatste is door een achillespeesblessure lang uit geschakeld. Van Beveren werkte de afgelopen jaren al bij Hoek. Tennisster Lesley Kerkhove heeft zaterdag voor de vijfde keer in haar carrière een dub- beltoernooi gewonnen. De 23-ja- rige Zierikzeese, die in de voor gaande vier weken buitenspel stond vanwege een enkelbles sure, was zaterdag met landgeno te Indy de Vroome in de finale van de challenger van het Bel gische Westende te sterk voor de Indiase Ankita Raina en de Oekraïense Alyona Sotnikova: 7-6 6-4. In het enkelspel was Kerkhove niet in staat tot een stunt. Ze ver loor in de halve finale van de Francaisc Oceane Dodin, de nummer één van de plaatsings lijst. Het werd 6-2 7-5. sport kort ort voor het ein de van de wed strijd tegen Nieuwdorp lijkt de aanvoerder van RCS even een waas voor zijn ogen te krij gen. Yordi Nijland neemt de bal knap met de borst mee en verslaat vervolgens de doelman met een bekeken lob, maar zijn gelijkmaker wordt afgekeurd. Hands, constateert de scheids rechter, waarna Nijland even de controle verliest. Hij vloekt en tiert, krijgt te horen dat hij maar beter kan vertrekken en gooit daarna zijn aanvoerders band weg. Is de woedeuitbarsting van Nijland, die daarna weer af koelt, een uitzondering? Nee, absoluut niet, blijkt in de uren die nog volgen op de finaledag van de Borsele Sloepoort Cup. Stuitend is het vaak wel, het haantjesgedrag van veel Zeeuw se voetballers, die zelf om res pect vragen maar dat totaal niet lijken te hebben voor scheids rechters en tegenstanders. 'Hé scheidsie!', hoor je steeds, vaak met een Randstad accentje om het nog wat stoer der over te laten komen. Dat vroeger alles beter was, mag je niet zeggen. Toch is het zo. Vijf tien jaar geleden ging het er in Nieuwdorp soms ook hard aan WATERLOO. BSZ Waasland (voorheen Beach Soccer Zee land) is er niet in geslaagd om voor het tweede jaar op rij kam pioen van België te worden. Tij dens het fïnaleweekeinde in Waterloo kwam het team uit op de derde plaats. BSZ Waasland begon gisteren - na een verregende zaterdag - prima en stoomde op naar de halve finale. Daarin werd met 5-4 verloren van New Team. Vervolgens kwam de equipe wel weer goed voor de dag in de kleine finale tegen Samcro. BSZ Waasland won met 8-5. De doelpunten in de laatste wedstrijd kwamen op naam van Leo Koswal (4), Ali Eryü- rük (3) en Bram Plomp. toe tussen spelers en scheidsrech ter, maar er was wel meer waarde ring over en weer. En nog belang rijker: er stond toen tijdens de Bor sele Sloepoort Cup vooral meer kwaliteit op het veld. Neem de Super Poule, met VC Vlissingen, Goes, Kloetinge en Bruse Boys. De laatste twee clubs treffen elkaar over een kleine drie weken op de eerste speeldag in de eerste klasse en staan in Nieuw dorp nu ook tegenover elkaar. Een leuk affiche? Helemaal niet, want Bruse Boys slaat een modderfi guur. De promovendus mist ze ven basisspelers, onder meer door vakanties en dagtripjes. Als Marco Ketting voor rust ook nog eens 'Na mijn blessures heb ik naar mijn lichaam geluisterd. Ik voel me nu goed' rood pakt, is het helemaal geen wedstrijd meer. „De bal was al weg en hij gaf zijn tegenstander nog een schop", legt scheidsrech ter Jo-Annes de Bat later uit. „Ik snapte niet waarom hij het deed. Hij snapte het zelf ook niet." Kloetinge wint met 4-0, door goals van Yves Nyemb, Daan Es- ser, Tom Wuyts en Corné de Jon ge. Nyemb, die de afgelopen jaren vaak met hamstringblessure heeft geworsteld, maakt een fitte en gre tige indruk. „Na mijn laatste bles sure heb ik naar mijn lichaam ge luisterd", zegt de spits. „Ik doe ook veel core stability oefeningen, daar voel ik me goed bij. Het lekke re gevoel begint weer te komen." Naar dat lekkere gevoel is Wou ter de Craene ook op zoek. De middenvelder heeft door een zwa re knieblessure een jaar buiten spel gestaan en maakt nu voor het eerst minuten. De Craene laat zien een toegevoegde waarde te kunnen zijn voor Kloetinge en is tijdens zijn rentree dicht bij een doelpunt. Is zijn terugkeer be vallen? De duim omhoog zegt al les. Discipline Kloetinge, dat de Super Poule dankzij twee zeges wint, mag dan geen kind hebben aan Bruse Boys, op het veld ernaast is wel een echt gevecht aan de gang. VC Vlissin gen is in de eerste helft tegen Goes onherkenbaar. De ploeg van Jan Poortvliet komt op voor- PETEGEM HEINKENSZAND. De voetballers van Kloetinge 2 hebben zaterdag het Zeeland Assurantiën Toernooi in Heinkenszand gewonnen. De reser ve-hoofdklasser speelde in de finale 0-0 tegen zaterdag-derdeklasser 's-Heer Arendskerke (op foto actief tegen Luctor'88) en nam vervol gens de strafschoppen beter. Eindstand: 1. Kloetinge 2,2. 's-Heer Arendskerke, 3. Kapelle, 4. Luc tor'88, 5. Heinkenszand, 6. Wemeldinge, 7. Hoedekenskerke, 8. Wol- faartsdijk. foto Johan van der Heijden WESTENDE SOFIA Levski Sofia wint, assist De Nooijer Jeremy de Nooijer (fo to) had zaterdag een bepalende rol bij Lev ski Sofia. De Vlissingse voetballer verzorgde de assist bij de eerste goal in het duel met Montana. Het werd la ter nog 2-0. De Nooijer staat met zijn nieuwe club na vijf wedstrijden in de mid denmoot van de hoog ste divisie in Bulgarije. RIGA Schaker Leenhouts gedeeld 57e Schaker Koen Leen houts uit IJzendijke is gisteren bij een sterk bezet toernooi in de Letse hoofdstad Riga gedeeld 57e geëin digd. Hij was als 49e geplaatst. De Zeeuws- Vlaming had na negen rondes vijf punten. LAARNE Dante de Ruysscher wint in België Dante de Ruysscher (20) heeft zijn eerste overwinning van het wielerseizoen binnen. De renner uit Oost burg won zaterdag een wedstrijd voor eli terenners in het Bel gische Laarne over 69 kilometer. Hij finishte twaalf seconden voor de nummer twee. LYON Zilver atlete Berden op WK voor masters RKHAV-atlete Leonie Berden (41) uit Axel heeft tijdens het we reldkampioenschap voor masters zilver ge wonnen op de werpvijf- kamp. In Lyon kwam ze zaterdag in de cate gorie Vrouwen 40' uit op 3502 punten. De werpvijfkamp be staat uit kogelslinge ren, kogelstoten, dis cuswerpen, speerwer pen en gewichtwer- pen. Bij het kogelsto ten was de Zeeuws- Vlaamse de beste van het veld. Eerder in de week deed Berden ook mee aan de aparte onderde len kogelstoten en dis cuswerpen. Beide ke ren werd ze vijfde. Ongenoegen en irritaties tij dens Sloepoort Cup door Barry van der Hooft Yves Nyemb, spits van Kloetinge Ruud Hoogesteger (geheel rechts) haalt uit in het vriendschappelijke duel van Terneuzense Boys met Terneuzen. Hij maakt de 2-2 en helpt mee om een achterstand weg te poetsen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44