in het podium in Eneco Tour Krajicek met de autojackpot SPORT 9 Minderhoud derde en vijfde een beetje dezelfde type ren ners." Verschillen tussen Kelder man en Wellens zijn er wel, Wellens is meer voor het Ardennen-werk. Mede daarom pakte hij wederom de zege in de Eneco Tour maar die dienen zich pas aan als heuvels bergen worden. „Tim is meer voor het Ardennen-werk, ik meer voor de langere klim men", zegt Kelderman. Dus stond hij er niet van te kijken dat Wellens - net als vorig jaar - de eindzege veiligstelde in de etappe met zestien beklimmingen door de Ardennen. „Hij was gewoon de sterkste." Wellens' voorsprong van ruim één minuut kwam op de slot dag met de Vlaamse kasseienhellin gen rond Geraardsbergen niet meer in gevaar. Revanche Met hun podiumplekken revan cheerden Kelderman en Wellens zich voor een teleurstellende Tour de France. Na een goede Giro wil den beiden zich daar laten zien. Kelderman reed na drie valpartijen in de eerste week alleen met een vlucht in de rit naar Rodez ('op adrenaline') even in de schijnwer pers. Wellens bleef eveneens gro tendeels uit het zicht van de came ra's en stelde achteraf gefaald te hebben. Kelderman: „Je gaat niet mee om zomaar mee te rijden. Je mag toch ambitie hebben? Het is lekker om dan nu weer een beet je op niveau te zijn en te laten zien wat je kan." Wellens: „We kennen beiden veel druk. Ik van uit België, Wilco vanuit Neder land. Maar ik denk dat we ons hier allebei bewijzen." Kelderman en Wellens, de nieuwe vaandeldragers van het peloton, willen zich overal, het hele jaar door, laten zien. „Je kunt meerdere pieken per jaar leggen", zegt Kelderman. „Je kunt goed zijn in Parijs-Nice, in de Tour, Eneco Tour en de Ron de van Lombardije." Dat ze pas 24 jaar zijn, is bijzaak benadrukt Kelderman: „Als je nieuw bent in het profpeloton let je daar nog op, maar tegenwoordig kijk ik niet meer naar leeftijd." Wellens: „Je bent niet eeuwig jong. Je moet alles meepakken wat te pak ken valt." Tom Boonen, met zijn 34 jaar een oudgediende, kan erover meepraten. Hij was 24 jaar toen hij voor het eerst de Ronde van Vlaanderen én - een week later - Parijs-Roubaix won. „Ze zijn niet zo jong meer", zegt hij over Wellens en Kelderman. „Als je 28 jaar bent en nog moet doorbre ken, dan gebeurt het nooit meer. Wat goed is, komt snel." AKEN. Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud heeft giste ren zijn EK in Aken afgesloten met een vijfde plaats in de Grand Prix. De voormalige Westkapellenaar kreeg met zijn paard Glock's Johnson een hoge jurywaardering (82,411 procent), maar kon aan vier concurrenten niet tippen. De winst ging naar de Engelse Charlotte Dujardin met 88,982 procent. Zij reed op Valegro, een paard met Zeeuwse roots. Voor de 41-jarige Minderhoud was het een succesvol EK. Hij won met Nederland goud in de landenwedstrijd en pakte zaterdag nog een bronzen me daille bij de Grand Prix Spe cial. COLUMN Diederik Smit Het is altijd jammer lijk wanneer helden in verval geraken, al le romantiek ten spijt. Zonder tal zijn de verhalen van gevallen sterren, na hun carrière ten prooi gestrui keld aan drank, drugs of geldzor gen. Dat wereldroem geen schild is voor de droefheid van het leven, bleek ook drie dagen geleden. Vrij dagavond zag ik op televisie hoe Richard Krajicek het Nederlandse volk toesprak met de zinnen: „Vandaag mag ik weer een win naar blij maken van de autojack pot. En die woont hier in Els- peet." Voor elke sportliefhebber gingen de beelden door merg en been. Ri chard Krajicek bleek een van de BN'ers die tijdens de dagelijkse tv-quiz Pointless een auto mag weggeven, namens de loterij die aan het programma verbonden is. Richard Peter Stanislav Krajicek. Ooit won hij Wimbledon. Ooit versloeg hij Sampras. Nu stond hij in Elspeet. Om een winnaar blij te maken van de autojackpot. Krajicek was op de wereldranglijst van het bestaan afgezakt tot onder Gaston Starreveld Op de wereldranglijst van het be staan was Krajicek afgezakt tot on der Gaston Starreveld. De tv ging uit en de avond passeerde als alle andere. Het werd donker, nacht en ochtend zelfs, alsof er niets ge beurd was. Maar toch. Elk uur was er uit het niets die gedachte: er was iets. Oh ja, Krajicek. De autojackpot. Wat erg. Ik besef best dat er op sportge bied genoeg andere zaken zijn die men naar hartenlust jammer kan vinden. Wie ervan houdt om din gen te betreuren, kan tegenwoor dig zijn geluk niet op. De Europe se dwergenstatus van vaderland se voetbalclubs, doping in de atle tiek, corruptie bij de FIFA, het uit- tenue van Feyenoord. Toch zijn dat spijtigheden die ik emotioneel nog redelijk goed aan kan. Dit geldt niet voor het hart verscheurende besef dat onze laat ste grandslamwinnaar vandaag weer een winnaar van de auto jackpot blij mag maken met een auto. Een grijze. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 Tim Wellens, in de rood-witte leiderstrui, op de Kapelmuur in Geraardsbergen. foto Vincent Jannink/ANP Edward Gal met Undercover. foto Patrik Stollarz/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41