Manchester City zet Chelsea te kijk la^Hi Nederlandse spitsen Huntelaar, Benschop en Dost scoren wel bij 6 SPORT Drie Nederlandse spitsen scoorden in het eerste weekeinde van de Bundesliga. 'Luc is fit>snel en Alleen Luc Castaignos met. ze van in Duitsland, NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND - ijverig. Daar houden De Bundesliga is tegen woordig het domein van de Nederlandse spits. Met Klaas-Jan Huntelaar bij Schalke 04, Charlison Benschop die nieuw is bij Hannover 96, Bas Dost bij VfL Wolfs burg en sinds dit seizoen Luc Castaignos van Eintracht Frankfurt. De laatste twee speelden gisteren tegen elkaar. Dost won, met 2-1, hij scoorde. Castaignos luk te dat niet. De voormalige spits van Feyenoord en FC Twente werd gisteren ontgroend, zo leek het. Telkens was Castaignos in de weer met Naldo, de robuuste Braziliaan se verdediger van VfL Wolfsburg. En was hij Naldo te slim af, dan was er nog wel Tim Klose of Josuha Guilavogui. Nietsontziende krachtmensen die wél de nodige Bundesliga-ervaring hebben. Al speelde hij best verdienstelijk, het is even wennen in een nieuwe grotere competi tie. Drie kansen kreeg Castaignos, waar van een grote. Zo een koele afmaker als Bas Dost is hij niet. Die joeg, na twaalf minuten al, de bal hoog en hard in het Eintracht-doel, Castaignos zag tot dan toe het spel nog grotendeels langs zich heen gaan. Opportunistisch „Toch is de Bundesliga de ideale competi tie voor hem", denkt Youri Mulder die zelf jarenlang in Duitsland speelde en Castaignos kent van de periode waarin hij als assistent-trainer van FC Twente met hem werkte. „Luc is fit, snel en ijve rig. Daar houden ze van in Duitsland. In de voorbereiding ben je alleen maar aan het lopen. Vervelend soms, maar ik weet dat je Luc het bos wel in kunt sturen. We moesten hem bij Twente nog weieens af remmen. Bij Eintracht kan hij mooi mee in dat opportunistische spel van ze. Ik denk dat hij er goed past." Mulder vermoedt dat Castaignos zijn debuut als moeilijk heeft ervaren. „Voor mij voelde het alsof er tijdens mijn de buut een roedel wolven op me werd los gelaten. Zo hoog ligt het tempo ten op zichte van Nederland. Het is allemaal hef tiger, het is een heel groot verschil. Al Zonder Eva Carneiro, die door trainer José Mourinho op een zij spoor is gezet nadat ze vorige week bij een 'blessure' van Eden Hazard iets te enthousiast het veld oprende. En dus rolde giste ren vlak voor rust het 'You're get ting sacked in the morning' ('je wordt morgenochtend ontsla gen') van de tribunes. Het zou er alleen maar gezelli ger op worden in het Etihad Sta dium. Al in de tweede speelron de presenteerde City zich hier als dé titelkandidaat van Engeland, door de regerend landskampioen op een zeldzaam ruime nederlaag (3-0) te trakteren. In de eerste helft werd Chelsea volledig on der de voet gelopen door de thuisclub. De normaal zo degelij ke verdediging oogde plots oud en kwetsbaar. De manier waarop de behendige Argentijn Sergio Agüero bij de 1-0 op de vierkante meter bij vier Londenaren weg- draaide, was typerend. Niet voor niets haalde Mourinho zijn aan voerder John Terry voor het eerst in 176 duels naar de kant voor een verdediger met meer snelheid. Na twee speelrondes staat Chelsea nu al vijf punten achter op Manchester City én Manches ter United. Beide clubs wapperen de gehele zomer al driftig met geld. Dat dit loont, is recent wel bewezen. In de laatste vier seizoe nen gaf de uiteindelijke kam pioen de zomer daarvoor gemid deld maar liefst 106,5 miljoen eu ro uit. Als Chelsea het bij 35,5 mil joen euro laat, is het de aangewe zen club om te bewijzen dat suc ces niet alleen te koop is. Maar Mourinho zal wellicht toch nog even om zich heen gaan kijken. heeft Luc natuurlijk al wat ervaring ge had in Italië bij Internazionale." Zachtaardig De verongelijkte tred en de boze blik met de laaghangende wenkbrauwen, de gol ven die de fronsen op zijn voorhoofd ma ken. We kennen het van de eredivisie waar hij vorig jaar met FC Twente een moeilijk jaar doormaakte. Gis teren was die Castaignos soms even terug. „Maar dat is maar schijn", weet Mulder, die hem een van de meest zachtaardigste spelers noemt die hij kent. „Hij wil soms te graag. Als het even niet loopt, wordt hij weieens boos. Een echte prof is het, maar hij moet natuurlijk nog wel wat doen om te kunnen slagen in de Bundesliga. Waar Bas Dost fysiek veel meer kan uitdelen, moet Castaignos soms nog meer de klojo uithangen. Anders wordt hij weggebla zen." Juiste keuze Van de concurrentie in de spits hoeft hij zich weinig aan te trekken, denkt Mul der. „De spits die nu geblesseerd is, Alexander Meier, maakte er vorig seizoen negentien. Maar Luc is beter. Ik denk dat hij een mooi jaar tegemoet gaat. Bij een fantastische club.Eintracht, dat is toch mooi? Grote club, grote stad, mooi shirt. Hij heeft de juiste keuze gemaakt" Zoals Bas Dost ook de juiste keuze heeft gemaakt door bij VfL Wolfsburg te blijven, de enige club die het kampioen Bayern München vorig seizoen nog een beetje moeilijk maakte. Er waren wat ge ruchten over een vertrek maar de spits die vorig seizoen zestien keer scoorde, weet het net nu al te vinden. Eerder al was hij trefzeker in de beker. Zijn teller staat na drie officiële wedstrijden al op twee treffers. Aantallen waar Luc Cas taignos voorlopig nog alleen maar van kan dromen. Dick Advocaat is niet blij met de prestaties van Sunderland, foto AFP Dick Advocaat had er de smoor in na de 1-3 thuisnederlaag van Sun derland, met Jeremain Lens en Pa trick van Aanholt, tegen Norwich City. „We moeten met elkaar be spreken hoe we verder moeten. Er is iets helemaal mis, zo simpel is het", zei 'Magie Dick'. Ronald Koeman - op krukken - had ook geen fijne middag. Zijn dub Southampton verloor met 0-3 van Everton. „We speelden niet compact genoeg, normaal juist onze kracht." Jordy Clasie, twee tot drie weken uitgescha keld, ontbrak. Maarten Stekelen burg keepte weer bij Southamp ton. Het Premier League-debuut van Steven Berghuis voor Watford duurde zeven minuten, als vervan ger van de Spanjaard Jurado. De ploeg van Berghuis pakte een puntje (0-0) tegen WBA. Daryi Janmaat: twee keer geel bij Newcastke United, foto Getty Images Daryl Janmaat moest al na 41 mi nuten het veld ruimen na twee oliedomme gele kaarten tegen Swansea City. Newcastle United, met Vurnon Anita, Tim Krul en Ceorginio Wijnaldum, ging daar na met 2-0 onderuit. Charlison Benschop scoorde kort na zijn entree in de tweede helft voor Hannover 96 bij Darmstadt 98, een duel dat in 2-2 eindigde. Klaas-Jan Huntelaar zette met de 0-3 de kroon op de zege van Schal- ke 04 bij Werder Bremen. Roy Beerens kreeg tegen Augsburg twee keer geel, maar zijn ploeg Hertha BSC won: 1 -0. Calatasaray liep op de eerste speeldag in Turkije meteen schade op door een 2-2 gelijkspel bij Sivasspor. Wesley Sneijder werd in de rust gewisseld. Marten de Roon zette Atalanta Bergamo op 1 -0 in de bekerwed strijd tegen Serie C-dub Cittadel- la. Het werd 3-0. Ook na het vertrek van coach Marcelo Bielsa heeft Olympique Marseille, de dub van Karim Re- kik, het nog niet op de rails. Nu verloor OM met 1-0 van Reims. Castaignos mag nog door Nik Kok door Tim Niemantsverdriet MANCHESTER. Ruim veertig minu ten moesten de fans van Manches ter City erop wachten, maar toen Chelsea-doelman Asmir Begovic ploeggenoot Gary Cahill een vuist slag verkocht, was het eindelijk zo ver: het medische team van de Londenaren maakte zijn entree. MANCHESTER CITY 3 Sergio Agüero, maker van de 1-0. foto Peter Powell/EPA VFL WOLFSBURG EINTRACHT FRANKFURT Youri Mulder Luc Castaignos werd gisteren ontgroend in de Bundesliga, zo leek het. foto Imago Sportfotodienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38