Pechduivel achtervolgt Willem II 1-4 al tenig bij af nog niet het zo gewenste 'swingvoetbal' speelt Waarom heeft niemand een beetje compassie met Kazim? SPORT 5 Ajax WILLEM II AMSTERDAM Willem II zal in allerlei opzichten met heel weinig plezier terugdenken aan de uit wedstrijd tegen Ajax van afgelopen zaterdag. De nederlaag, ach, die was wel enigszins inge calculeerd; Willem II won immers nog nooit op bezoek in Amster dam. Maar de pech leek de Tilburgers te achter volgen in en om de Are na. Eerst was er de kop bal op de lat van Stijn Wuytens vlak voor rust, die evengoed de 1-1 had kunnen zijn als hij een paar centimeter lager had geknikt. Vervolgens viel aanval ler Bruno Andrade uit met een ernstige knie blessure. Na het laatste fluitsignaal van scheids rechter Nijhuis ging bo vendien verdediger Dries Wuytens met een van pijn vertrokken ge zicht richting kleedka mer vanwege een ver moedelijk gekneusde pols. En alsof dat nog niet genoeg was, bleek de nieuwe spelersbus van de Tilburgers kapot te zijn tijdens zijn eer ste officiële ritje met de Tricolores. De selectie moest met een in aller ijl in Amsterdam ge huurde bus terug naar Tilburg worden ver voerd. Bruno Andrade krijgt vandaag duidelijkheid over de ernst van zijn knieblessure. In het zie kenhuis moet een scan duidelijkheid geven. „Ik hoop dat het mee valt. Ik heb geen andere optie", zei de speler gis teren. „Mijn knie is flink dik, maar doet minder pijn. Ik heb geen idee wat het zou kunnen zijn. Het is de eerste keer dat ik met zo'n blessure te maken heb." De buitenspeler van Willem II verwijt Nemanja Gudelj niets. „Die kwam misschien wat wild in, maar had wel de intentie om de bal te raken. Hij kwam wat ongelukkig met mij in botsing. Zoiets kan gebeuren." Andrade hoopt snel weer fit te zijn. „Als meest ervaren aanvaller draag ik meer verantwoordelijkheid. Daar voel ik me lekker bij", zo verklaart hij zijn uitstekende start. een deel van de aanhang. Alsof er niets is veranderd, inderdaad. Aanvankelijk leek er nog niets aan de hand, want de Tukkers openden goed en enthousiast, maar na de onverwachte o-i van de nieuwe ADO-spits Mike Haven aar viel het elftal in stukken uit een. Breekpunt was de 0-2, inge leid door doelman Nick Marsman, die veel te lichtzinnig een voorzet dacht te kunnen verwerken en daarvoor werd afgestraft. Die ach terstand noopte oefenmeester Schreuder tot ingrijpen, want al na 35 minuten bracht hij Jesüs Co rona, die toen de nood aan de man kwam blijkbaar wel in staat was het grootste gedeelte van de wedstrijd te spelen. Schreuder noemde het inbrengen van de Mexicaan 'een gok', maar waarom altijd die voorzichtigheid? Heel even was er ook een opleving, maar de prachtige 1-2 van Ziyech uit een vrije trap, gaf de ploeg merkwaardig genoeg niet de ge wenste boost. ADO was beter en slimmer dan Twente, dat de goals veel te sim pel weggaf. Dat bleek ook bij de 1-3 toen Tapia zijn tegenstander Vito Wormgoor de bal ongehin derd uit een hoekschop binnen liet koppen. Dat de 1-4 ook aan de zijkant ontstond, was geen toeval. Net als tegen Groningen was er te gen ADO amper druk van de ver dedigers bij voorzetten. Het stemt tot nadenken dat de oude wonden nu alweer openliggen. Voor Twen te kon de timing niet beroerder. COLUMN Hugo Borst Laten we mekaar geen mietje noemen: dat krat met bidons stond er ge woon heel lekker voor. Logisch dat je daar te genaan trapt als je net ten onrech te bent gewisseld. Wie had dat krat trouwens laten slingeren? Laten we het daar eens over hebben. Ik denk Bas, Bas van Noortwijk. Terwijl Feyenoords ka le teamleider dondersgoed gewe ten moet hebben dat Casper, Feye noords clubarts Casper van Eijck, gisteren was vergeten om Kazim in Leeuwarden zijn dagelijkse vracht Ritalin te laten innemen. Tja, dan vraag je dus om zo'n pri maire reactie. Beeld je nou eens in: iemand voor wie geldt dat voetbal een indivi duele sport is, mist net een dot van een kans... Zo iemand mag zich toch best afreageren? Ja, ik vraag na het incident om be grip. Gezien hoe Warner Hahn de andere kant op keek toen Kazim zich zogenaamd misdroeg? Slacht offers en schlemielen moet je troosten, Warner. Hoe onbescheiden, inhalig, vuig en oncollegiaal kan mens als scorende Michiel Kramer zijn Waar was de vaderlijke arm van Giovanni? Die gaat het ADHD- kind Kazim vandaag aanspreken op zijn wangedrag. Je kunt ook overdrijven. Zijn er soms gewon den gevallen in Leeuwarden? Nog even over de schuldvraag. Los van Bas en Casper. Mag ik even? Hoe durfde Michiel Kramer eigenlijk te scoren gisteren? Hoe onbescheiden, inhalig, vuig en on collegiaal kan een mens zijn? Weet Kramer wel wat zijn nieu we heldenstatus met het opge zwollen ego van Kazim doet? Pre cies. Kramer maakt zijn ploegge noot dus bewust kapot. Kramer weet ook wel dat Kazim met zijn zielige doelpuntengemiddelde (over heel zijn loopbaan: 1 goal per 7 wedstrijden) niet overloopt van het zelfvertrouwen, Kramer weet dondersgoed dat Feyenoord niet draait om Het Legioen of Dirk Kuyt maar puur en alleen om Colin Kazim-Richards. Gun deze schlemiel zijn Rotterdamse universum. Waarom heeft nie mand maar dan ook niemand een klein beetje compassie met de sympathieke, slimme, getalenteer de Colin Kazim-Richards? MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 Ajax-spits Arek Milik kan geheel vrijstaand de 1-0 voor Ajax binnen- koppen. foto Olaf Kraak/ANP Scoreverloop: 18. Milik 1-0, 67. El Ghazi 2-0, 90+2. El Ghazi 3-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 48.494. Ajax: Cillessen; Tete, Veltman, Rie- dewald, Dijks; Bazoer (77. Cerny), Klaassen (74. Schone), Gudelj; El Ghazi, Milik (82. Sanogo), Sinkgra- ven. Willem II: Lamprou; Van der Struijk, D. Wuytens, Peters, Kop pers; Ojo, Falkenburg (68. Braber), S. Wuytens; De Sa (84. Vleugels), Zivkovic, Andrade (59. Mathieu). Van onze verslaggevers FC Twente-speler Hakim Ziyech (hurkend) baalt na afloop. Ook Kamohelo Mokotjo heeft het moeilijk met de nederlaag, foto Ronald Bonestroo/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37