Manu mag vertrekken Arbitrage voorkomt Friese goal Advocaat in Utrecht voor Haller uitvoering' bij PSV SPORT 3 HILIPs A te voeren. Kramer knikte een voor zet van Bilal Basacikoglu steen hard achter keeper Leonard Nien- huis. „Ja, de kopbal was hard ja," lachte Kramer. „Leek me ook wel handig, anders gaat hij er niet in hè? Een jongen, opgegroeid in de Rotterdamse deelgemeente Zeven kamp, die Feyenoord de weg wijst. Het lijkt een sprookje. Een speler ook waar tot voor kort in de Kuip luid en duidelijk over werd geroepen dat hij nooit de spits van Feyenoord zou worden, zo ernstig werd er getwijfeld aan zijn kwaliteiten. Maar trainer Giovan- Elvis Manu heeft van de clublei ding van Feyenoord te horen ge kregen dat hij mag vertrekken. De aanvaller verwacht deze maand nog te vertrekken uit de Kuip. „Dat is heel goed mogelijk," ver telde de buitenspeler gisteren na afloop van sc Cambuur - Feyenoord. Willem II toonde in teresse, maar de aanvaller ziet die overgang niet zitten. „Als ik ga, dan ga ik naar het bui- ni van Bronckhorst bleef zich sterk maken voor zijn komst. Gis teren bleek waarom. „Voetballend kon het allemaal nog wel wat beter," zei Kramer. „Dat had toch met spanning te ma ken. Aan de zijkant struikelde ik een keer over de bal. Maar geloof me, dit is een droomdebuut." Terwijl Kramer ontspannen zijn verhaal deed, zat Colin Ka- zim-Richards al in de spelersbus. De andere spits voelt de hete adem van de nieuwe aankoop in zijn nek en dat bracht in Friesland in elk geval niet het allerbeste in hem boven. In Leeuwarden kreeg hij twee prima mogelijkheden om Feyenoord op voorsprong op te mikken. Bij de eerste poging liet hij zich op het moment suprème uit balans brengen door Calvin Mac-Intosch. De tweede kans schoot hij moederziel alleen voor Nienhuis naast. De Turkse international ver dween vervolgens met een hoop misbaar naar de kant, waar hij een rek met bidonnetjes gebruikte om zijn woede te koelen. Trainer Gio vanni van Bronckhorst vertelde na afloop dat hij vandaag met de spits rond de tafel gaat zitten. „Want hij geeft een verkeerd Kazim Richards schopte een krat met bidonnen om nadat hij was gewisseld tenland." Bijna een jaar geleden was de Rotterdammer nog de held van de club toen hij Feye noord in de Kuip op de valreep langs het Oekraïnse Zoerja Loe- hansk loodste. Hij hield Jean-Paul Boëtius een aantal we ken op de bank, maar kan net als zijn vriend dus ook vertrek ken. „Ja, het kan snel gaan. We gaan zien wat er deze maand nog gaat gebeuren." signaal af. Dat heb ik ook tegen hem gezegd." De spits zelf vertel de na afloop dat hij nog woedend was omdat hij kort voor de wissel een enorme kans miste. „Als ik blij ben zie je het bij mij en als ik boos ben ook." Het is aan Van Bronckhorst om ervoor te zorgen dat de concurren tiestrijd in zijn selectie geen sche ve gezichten oplevert. Kramer bleek na afloop in elk geval een ideale leerling. „Het lijkt mij sterk dat ik op basis van een halfuur de concurrentiestrijd in mijn voor deel heb beslist," zei hij. Ik moet het doen met de speeltijd die ik krijg en dat geldt ook voor Colin. Zo werkt het bij een topclub." Alsof hij net de winnende treffer had gemaakt. Jui chend en met gebalde vuisten liep Sven van Beek weg. Met een prima omhaal had hij een bal weggewerkt die na een duel tussen Kenneth Vermeer en Martijn Barto op weg was naar het net. Volgens de spelers van Cam buur te laat, volgens arbiter Pol van Boekei en zijn assistenten net op tijd. „Maar het was gewoon een doelpunt hoor," zei Cam buur-trainer Henk de Jong na af loop. „Dat moet de arbitrage ge woon zien." Ook verdediger Rick Karsdorp van Feyenoord was eerlijk. „Die bal zat er gewoon in," zei hij. De Rotterdammers dankten in het restant nogmaals Van Boekei. Die meende dat Erik Bakker de bal met zijn hand had beroerd en gaf een strafschop. Buitenkansje Dirk Kuyt benutte het onterecht gegeven buitenkansje koelbloedig. De aanvoerder is meteen clubtops corer nadat hij een week eerder een ook al onterecht gegeven straf schop had benut tegen FC Utrecht. „Maar zo werkt het soms bij bepaalde club," zei De Jong. „Daar zeur ik niet over, dan moet ik maar zorgen dat ik ook een keer trainer word van een grote club." Advocaat bekeek de 21-jarige Fransman gistermiddag in sta dion Galgenwaard tijdens Utrecht - SC Heerenveen. De Franse jeugdinternational, die in Utrecht vastligt tot 2019, scoorde vanaf de stip zijn veer tiende goal sinds hij in januari zijn entree maakte in de eredi visie. Advocaat is naarstig op zoek naar versterkingen vanwege de beroerde competitiestart die Sunderland beleeft. Na de ne derlaag tegen Leichester City in de openingsmatch (4-2), kaapte Norwich City zaterdaga vond drie punten weg uit het Stadium of Light, de thuisha ven van Sunderland. De Black Cats zijn nu hekkensluiter in de Premier League. Recent deed Brentford FC een officieel bod op Haller. Na dat Utrecht het bedrag (zes mil joen euro) te laag vond, haakte de club van trainer Marinus Dijkhuizen voorlopig af. Utrecht wil pas praten als er een bedrag rond de acht a ne gen miljoen op tafel komt. De wedstrijd in Utrecht was slecht. De stadionspeaker van Galgenwaard sloot nog af met een vrolijke noot 'het eerste punt is binnen!', maar dat kwam hem op een flink fluit concert te staan. Niet verwonderlijk ook, want waar had het publiek nou eigenlijk naar zitten kijken? FC Utrecht- Heerenveen was van een bedroevend niveau. Het enige echte hoogtepunt was een bizarre handsbal van Lucas Bijker, die als een waterpolo- keeper een duel met Sébastien Haller aanging. De Franse spits kon aanleggen voor zijn zesde rake eredivisiepenalty op zes mogelijkheden. Tot aan de ge lijkmaker van Luciano Slagveer (zijn eerste goede bal van de wedstrijd) was er verder vrij wel niets om van te genieten. club Espanyol over was. Ook hij kwam twee weken later dan ge pland. Cocu was net zo verheugd als de Mexicaan na de laatste door braak in het transfercircus. Hij weet dat het in de voetballerij zin loos is om bij tegenvallende resul taten te wijzen op blessures, het inpassen van nieuwe spelers en ar bitraire dwalingen. Het vertrek van Depay, Wijnaldum, Rekik en het gemis van Willems doet zich echter voelen bij PSV. De nieuwelingen lopen als het ware in een nieuw huis, waar ze in het donker nog veel op de tast moeten doen. Weinig verloopt blindelings en er is bovendien twijfel over het scorend vermogen van het nieuwe PSV. Geen won der, Depay en de zo vaak diepgaan de Wijnaldum maakten vorig sei zoen samen alleen al 37 eredivisie goals. Veel komt nu neer op de sterke schouders van Luuk de Jong. De waardering voor de niet aflatende inzet van de aanvaisiei- der is groot, maar Cocu wees er wel op dat hij soms erg ver uit po sitie liep. De Jong had zijn dag niet. Des te opvallender was het dat de vaak zo improductieve Nar singh het wel op de heupen had. Hij was koelbloedig en bewees de ploeg in aanloop naar twee zware duels een uitstekende dienst. PSV kan misschien zaterdag al beschik ken over Moreno, die in de defen sie op enig moment vermoedelijk Nicolas Isimat-Mirin vervangt. Net als Jeffrey Bruma robuust, zonder te glanzen. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 j ongensboek sc Cambuur Feyenoord Scoreverloop: 77. Kramer 0-1, 90. Kuyt (pen) 0-2 Scheidsrechter: Van Boekei. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Van der Heijden, Kuyt (Feyenoord). Ogbeche (Cambuur. Cambuur: Nienhuis; Pereira (46. Heerings), Mac-lntosh,Peersman, Andriuskevicius (61Narsingh); Bakker, Overgoor, v.d. Streek; Ros- heuvel (68. Ogbeche), Houtkoop. Feyenoord: Vermeer; Karsdorp, v. Beek, v.d. Heijden, Kongolo; Vej- inovic, Toornstra (70. Immers), El Ahmadi; Kuyt, Kazim-Richards (61. Kramer), Basacikoglu. Cambuur-trainer Henk de Jong. foto Pro Shots door Ard Schouten UTRECHT. Het Sunderland van Dick Advocaat heeft FC Utrecht- spits Sébastien Haller op de kor rel. Andrés Guardado speelde een belangrijke rol bij de transfer van Héctor Moreno naar PSV. Dit weekend eindigde het sarspelletje van Espanyol. foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35