Nieuwe tegenslag NAC: Segovia komt toch niet Voorlopig nog even 'werk in Narsingh: Er gelden nu geen excuses meer 2 SPORT FEYENOORD Feyenoord worstelt op het kunstgras in Leeuwarden, maar, aankoop Kramer wordt de'held door duizend seconden na zijn invalbeurt koppend toe te slaan voor zijn nieuwe club. De degradatie uit de eredivisie was vlak voor de zomer hard aan gekomen in Breda, maar die pijn werd binnen een week al wegge masseerd door een opmerkelijk po sitieve blik richting de toekomst. In Eindhoven vroeg iedereen zich plots bang af of ze zich niet iets te vroeg hadden laten meevoeren in de gedachte dat NAC de weg te rug al gevonden had. Weg is het warme gevoel van een nieuwe start. Weg is de eufo rie van het passeren van de grens van 10.000 seizoenkaarten, die was gevierd als een eerste over winning nog voor de competitie begonnen was. Hoe snel kan een stemming omslaan. NAC staat ge woon puntloos onderaan in de eer ste divisie. Vijfjaar 'Wat NAC-fans nu twee wedstrij den meemaken, maken Sparta- fans al vijf jaar mee. En het gaat niet zomaar over', deed een Spartaan via twitter fijntjes een duit in het zakje. Tot overmaat van ramp ketste gisteren ook nog eens de zo ge- hoopte transfer van de Spaanse aanvaller Daniel Segovia af. Zater dag nog leek zijn komst eindelijk een feit nadat Sankt Pölten had la ten weten dat de spits naar Breda mocht vertrekken. Gisterochtend kwam Segovia plots met aanvullende eisen op een reeds tien dagen daarvoor ge sloten akkoord. „Of zijn zaakwaar nemer heeft hem verkeerd inge licht, of hij wil ineens zelf meer", merkte trainer Robert Maaskant zuur op. Feit is dat hij verder moet zoeken naar een spits die NAC ver lost van zijn aanvallende on macht. Die kwam immers vrijdag in Eindhoven ongenadig aan het licht. Van topfavoriet is NAC in amper een week tijd verworden tot een tandenloze tijger in een onwennige competitie. „Natuurlijk is het crisis als je Hoe snel kan een stemming omslaan. NAC staat gewoon puntloos onderaan in de eerste divisie twee keer verliest", keek Ronnie Stam vertwijfeld om zich heen in de catacomben van het Jan Lou- wers Stadion. Een dag later liet Maaskant na en 'stevige nabespreking' weten dat de wereld er weer iets anders uitzag. „Maar dat is meestal als de emoties van de wedstrijd hebben plaats gemaakt voor een nuchtere analyse." Maaskant liet zijn spe lers zien dat er nog geen reden is om het woord crisis in de mond te nemen. „Maar dat we te weinig brachten is wel duidelijk. Aan de inzet ontbrak het niet, maar daar bij hebben we niet altijd de goede dingen gedaan." Zijn conclusie na het maken van een objectieve ana lyse: NAC creëert tussen het fou ten maken door genoeg kansen. Of de 10.000 seizoenkaarthou der vrijdag met een gerust hart naar het stadion komen voor de wedstrijd tegen Jong Ajax, is ech ter de vraag. Je keert niet 'zomaar even' terug in de eredivisie. Daar weten ze bij Sparta alles van en dat beseffen ze nu ook in Breda. Hoe Michiel Kra mer zijn droom- debuut in de hoofdmacht van Feyenoord thuis in Barendrecht gisteren eigenlijk wenste te vie ren, was de vraag. De lange spits dacht nauwelijks na, normaliter ook zijn handelsmerk in het vij andelijke zestienmetergebied. „Weet ik veel," glunderde de spits. „Ik denk dat ik een lekker pizzaatje neem of zo. Of dat wel mag van Feyenoord? Ik weet het niet. Bij ADO aten we in de bus terug van een uitwedstrijd vaak pizza hoor." En de spits wil het liefst zo weinig mogelijk schaven aan zijn aanpak die bij ADO Den Haag met liefst zeventien treffers zo succesvol bleek. Kramer greep gisteren in zijn eerste optreden meteen de hoofdrol. Het nieuwe Feyenoord bleef tegen Cambuur voetballend zwaar ondermaats, maar de koopwoede van tech nisch directeur Martin van Geel heeft de selectie zo breed ge maakt dat er dit seizoen volop mogelijkheden zijn om met wis sels reparatiewerkzaamheden uit 'Ik moet het doen met de speeltijd die ik krijg en dat geldt ook voor Colin' Michiel Kramer Lange tijd waren er twee Luciano Narsinghs. Eén van vóór en één van na de knieblessure in 2012. „Nu ben ik weer één met mijn lichaam", zei hij gisteren. De twee treffers tegen FC Groningen (2-0) moeten de nieuwe start van de buitenspeler markeren. Hij heeft er een dikke streep on der gezet. Eindelijk is hij weer vrij in zijn hoofd en topfit. Zijn rentree maakte hij tien maanden later, maar het eigenlijke herstel duurde veel langer. De 24-jarige Amsterdammer was gisteren op vallend openhartig, nadat hij ei genhandig het eerste thuisduel van PSV had beslist. Narsingh komt van heel ver. „Ze zeggen ei genlijk: na je blessure heb je een jaar nodig. In december is het straks drie jaar geleden. Ik voel me nu pas weer echt top. Daar be doel ik mee dat ik geen excuses meer mag hebben, zo van 'hij komt terug van een blessure'. Dat moet klaar zijn. Dit moet het sei zoen zijn waarin ik vol gas kan ge ven. Ik moet niet meer denken: wat als het fout gaat?", zei Nar singh, die gisteren werd toegezon gen en een publiekswissel werd gegund. „Ik heb meer kracht, ben conditioneel beter en sterker in de duels. In alles ben ik verder dan vorig seizoen." PSV zette in eigen huis een zwak FC Groningen met 2-0 aan de kant, maar hing bij het eerste officiële feestje van het seizoen in het Philips Stadion geen slingers op. Alleen de sprankjes voetbalvernuft van Andrés Guardado, een splijten de pass van Maxime Lestienne en de scoringsdrift van Luciano Narsingh hadden in een voetbal hoogmis niet misstaan. Verder was het lauw en zozo, zonder dat PSV nou het verwijt kon worden gemaakt dat het plichtmatig, on geïnspireerd of behoudend was. De ploeg kon niet beter en mist de aantrekkingskracht van de voormalige sterkhouders. PSV is under construction, waar bij Cocu zeker niet met een bord 'werk in uitvoering' sjouwt. Bij de ingang van het Philips Stadion hoeft zo'n waarschuwing ook niet te hangen, de achterban heeft uit stekend meegekregen hoe moei zaam de inkomende transfers ver liepen. Het zomerse voetbalonder- houd bij PSV vergde door het ge soebat rond de transfers van Les tienne, Gaston Pereiro en vooral Héctor Moreno meer tijd dan ge pland. PSV moest al weken wach ten tot de eerste twee buitenlan ders in Eindhoven landden. Moreno kon zaterdagavond op gelucht ademhalen in de weten schap dat het doorzichtige sarspel- letje van de bazen van zijn vorige PSV mist door het vertrek van Georginio Wijnaldum en Memphis Depay twee spelers die samen 37 goals maakten in de eredivisie door Ad Pertijs BREDA. De emoties gutsten vrijdag avond in alle hevigheid naar buiten nadat NAC bij FC Eindhoven ook zijn tweede competitieduel in de eerste divisie op dramatische wijze had verloren. Robert Maaskant tijdens de wed strijd in Eindhoven, foto Pro Shots door Mlikos Couka Michiel Kramer ziet de bal van zijn hoofd vertrekken richting het net van Cambuur. foto Pim Ras door Bart Hoffman EINDHOVEN. Het is de zomer van het geduld voor PSV, zo ty peerde algemeen directeur Toon Gerbrands de transferpe riode van de club. Het elftal van Phillip Cocu voorkwam voorlo pig dat het de herfst van de ach tervolging wordt. PSV 2 Kramer schrijft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34