65% TO0S Zeeuwse zonnepanelen leveren meer stroom tv-. Vakkanjers meten krachten in Sao Paulo Mijn mosseldag Bordeel gaat in vlammen op 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Roken in de auto moet worden verboden. Uw Mening ONEENS Jongen zwaar mishandeld Motorrijder valt op A58 Volop lof voor Tolhoek paul kusters maandag Ernst Jan Rozendaal Bij ons thuis kijken we graag naar 'De slimste mens'. Het is leuk om mee te raden met de vragen uit de tv-serie die vooral bedacht lijkt om de ga ten in het televisieseizoen op te vullen. En beroepsmopperaar Maarten van Rossem zorgt altijd voor een vrolijke noot. Laatst kwam de vraag voorbij wat je doet in maanden dat de r in de maand zit. Mosselen eten, luidde het antwoord. Dat mag een oude volkswijsheid zijn, maar hij gaat De gerechten waren fantastisch, van tapas tot vispotjes, maar geen mosselen met friet niet meer op. Mosselen moeten gekoeld worden vervoerd en be waard. In vroeger tijden lukte dat niet in de zomer, vandaar de raad om mosselen alleen te eten van september tot en met april. Maar voor mij is het pas zomer als ik mosselen heb gegeten. Met friet. Laatst gingen we fietsen langs de kust van Zeeuws-Vlaan- deren, van Breskens naar Knokke. Heerlijk weer, heerlijk ritje. Op de terugweg wilden we heerlijk eten bij een strandpaviljoen. „Dan neem ik mijn eerste pannetje mosselen", zei ik verlekkerd. We stopten bij een prachtige strandtent, met een enorm terras waarop grote loungebanken ston den en relaxte muziek werd ge draaid. Echt een ontdekking, die Zeeuws-Vlaamse kust. De ruimte van Zeeland, gecombineerd met de hippe tenten van Bloemendaal en Zandvoort. Een aanrader. Al leen even goed op de kaart kijken als je er wil eten. Want de gerech ten waren fantastisch, van tapas tot vispotjes, maar geen mosselen met friet. Uiteindelijk heb ik ze afgelopen zaterdag op. Tijdens de Mosseldag in Yerseke, zult u denken, die al ja ren plaatsvindt in augustus, een maand zonder r. Maar nee hoor, het was in een restaurant aan het Vrijthof in Maastricht, waar mijn zoon woont. In plaats van op een zonovergoten strand keek ik uit op een verregend plein met jeu de boulers, een pannetje van Prins Dingemanse voor me. Wat je van ver haalt is lekker, dat weet de slimste mens. De zomervakantie moet korter worden. toosenhenk.nl O TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Een 19-jarige jongen uit Rotterdam is zaterdag bij een vechtpartij tussen twee groepen jongeren in Renesse zwaar mishan deld. Dat gebeurde om 03.40 uur op de Oranjehof. Politieagenten troffen het slachtoffer bewusteloos aan. Al snel kwam hij weer bij kennis en vertelde dat hij verschillende keren te gen zijn hoofd en in zijn buik was geschopt. Hij is voor controle naar het zie kenhuis gebracht. Twee 16-jarige verdachten uit Oosterhout en Zierikzee zijn aangehouden. Een 31-jarige motorrijder uit Vlissingen is zaterdag middag ten val gekomen op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg. De man werd per ambulance afge voerd naar het ziekenhuis, waar schaafwonden wer den geconstateerd. Zijn mo tor, die onder de vangrail terechtkwam, raakte zwaar beschadigd. Wielrenner Antwan Tol hoek kan terugkijken op een voortreffelijk debuut bij de topploeg van Tin- koff-Saxo. De 21-jarige sta giair uit Yerseke werd giste ren zesde in de laatste etap pe van de Arctic Race of Norway en twaalfde in de eindstand. Ploegleider Sean Yates was zaterdag al lovend, toen Tolhoek 21e werd na een finish bergop. „Goed gedaan voor zo'n jonge jongen in z'n eerste profwedstrijd." mensen MIDDELBURG. Zeeuwse eigenaren van zonnepanelen doen waar schijnlijk goede zaken. Door de vele zonuren in het eerste half jaar van 2015 is 4 procent meer energie opgewerkt dan in dezelf de periode in 2014. En dat was ook al een zonrijk halfjaar. Tot die voorzichtige bereke ning komt energiebedrijf Delta. Dat meet zelf het aantal zonuren in Vlissingen. Dat lag 24 procent hoger dan het langjarig gemiddel de. Ten opzichte van datzelfde ge middelde is in de eerste zes maanden van dit jaar 21,8 pro cent meer zonne-energie opge wekt. Gemiddeld is 324 kilowatt uur meer opgewerkt dan het langjarig gemiddelde. Delta onderstreept dat het gaat om opgewerkte zonne-ener gie van klanten die bekend zijn. Er zijn namelijk ook klanten die zonnepanelen hebben geïnstal leerd, maar waarvan Delta niet op de hoogte is van terugleve ring. Ook verschilt de opwek per klant. Dat hangt af van het aan tal lokale zon-uren en de ligging en hoek van de zonnepanelen. Of de eigenaren van zonnepa nelen nu veel financieel voordeel genieten, hangt ook af van het energieverbruik, ergo het aantal en soort apparaten in huis. SAO PAULO. Telematica-vakkan- jer Patrick van de Vreede uit Krabbendijke (foto), specialist in glasvezelnetwerken, verbleef twee weken in Brazilië voor WorldSkills 2015. Of hij eerste is geworden, kon hij gisteren van wege het tijdsverschil nog niet zeggen, maar een plekje bij de tien besten wereldwijd zat er wel in, zo zei hij aan de telefoon vanuit Sao Paulo. Vier dagen lang moesten Pa trick en zijn achttien concurren ten opdrachten uitvoeren op het gebied van telematica-infrastruc- tuur. Daarin draait alles om inter net, computers en netwerken. Zijn dagelijks werk bij Paree BV in 's-Heerenhoek bestaat uit het aanleggen van netwerken in on der meer bedrijfspanden. „Denk aan een kantoor van tien verdie pingen, met vijfhonderd man personeel, ieder met zijn eigen computer. En die moeten alle maal met elkaar en met de prin ters en kopieerapparaten kunnen communiceren." Patricks werkgever heeft hem de afgelopen drie jaar enorm ge steund, zegt hij. „Drie keer per week kreeg ik training van een expert. Maar dat is niet genoeg om de Aziaten te verslaan. Die doen het niet zoals hier in Euro pa bij hun gewone werk, maar worden van school uit gecoacht en hebben er drie jaar continue voorbereiding op zitten. Alleen als het om improvisatie gaat, om dat bepaalde materialen er op eens niet zijn, zijn wij weer be ter. Het zijn net robots." Sao Paulo zal hij niet missen. „De tegenstelling tussen arm en rijk is hier zó groot! Je loopt door de stad en ziet kasten van hui zen met ervóór mensen die in dozen leven." Aan WorldSkills 2015 deden meer dan 1200 jonge talenten mee uit zestig landen. Team Ne derland telt 35 jonge vaktalen ten, onder wie zestien Vakkan jers uit de metaal-, elektro-, in stallatie- en koudetechniek. Tip of reactie? 813 reacties SORRY HENK» JOUW ZONNE&RANtsCREME WAS NU EENMAAL HEEL ERS AFSEPRIJStS. RENESSE OOST-SOUBURG NARVIK Sport 15: Tolhoek met de besten mee AKEN Minderhoud op EK uit schaduw van Gal In het slotweekend van het EK dressuur was Hans Peter Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, de beste man aan Nederlandse kant. Hij greep zaterdag in de Grand Prix Special brons - zijn eer ste individuele medaille ooit op een eindtoernooi - en een dag later werd hij vijfde in de Grand Prix. Edward Gal, normaliter de kopman van Oranje, werd gediskwalificeerd. door Frank Balkenende '1 VLISSINGEN. De vroegere sexclub Angelique tegenover het station in Vlis singen is in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig afgebrand. Het ge bouw stond al jaren leeg. Het politie-onderzoek naar de oorzaak is nog niet afgerond. Het bordeel was exact een maand geleden onderwerp van debat in de gemeenteraad van Vlissingen. De eigenaren van het pand heb ben een oude afspraak dat de gemeente het zal kopen, maar de raad wil dat niet. De eigenaren laten dat juridisch uitzoeken, foto Jordy de Jager door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2