Stip Costa breken cruisemarkt open! Costa Diadema stipreizen.nl/diadema 8-daagse Middellandse Zeecruise per CULTUUR SHOW 27 KLM O rijsdoorbraak! Costa Inclusief: boek online of bel met 088 - 70 70 600 Sy -;•* -2# I - -V: Vorig jaar was ik er nog, maar dit jaar sla ik over. Ten eerste merk ik dat ik kamperen niet meer zo leuk vind. Maar wat ik de Lowlands-organi- satie vooral kwalijk neem is het enorme 3FM-gehalte in de li- ne-up. Met namen als Chef Special, Passenger en Kodaline staat die weer vol met artiesten waar Giel Beelen en co hun vingers bij aflik ken. Ik sluit niet uit dat ik ooit weer naar Low lands ga, maar dan moet het programma echt wat spannender worden. Ik ben inmid dels ook benieuwd naar relatief nieuwe festivals zoals Best Kept Secret of Down the Rabbit Ho- Vanaf 1999 ben ik elk jaar ge weest. 16 keer op rij dus. Dit jaar ga ik niet, omdat ik me niet meer kan iden tificeren met de huidige generatie Low- lands-gangers, de spon taniteit en rebelsheid is er bij hen af Maar de be langrijkste reden is toch de steeds saaier wordende dag- en avondprogrammering. Geen aansprekende na men. 'Dan valt er wat te ontdekken', zegt de or ganisatie dan. Maar daar voor 200 euro vragen vind ik absurd." Daarbij werden de parkeerkos- ten voor het eerst losgekop peld van het ticket. Wie zijn auto kwijt wil, moet 15 euro in de parkeermeter werpen. Daarbij doekte de organisatie ook het statiegeldsysteem voor plastic bekertjes op. Prijsstijgingen zijn som tijds onvermijdelijk en prima te billijken als het program ma dat ertegenover staat van onbesproken kwaliteit is. Maar ook op dat vlak blijft Lowlands al enkele jaren ach ter. De edities van 2012,2013 en 2014 waren eerder plichts getrouw dan opzienbarend. Vorig jaar serveerde het festi val voor de vierde keer rock band Queens of the Stone Age en voor de derde maal la- waaideejay Skrillex als top pers. En nota bene Pinkpop was eerder met het boeken van hitfenomeen Stromae. In het alternatieve circuit hooglijk gewaardeerde bands als Arcade Fire en The War on Drugs kwamen helemaal niet. De laatste band speelde eind juni wel op concurrent Down the Rabbit Hole. Dat festival is net als Lowlands ei gendom van concertorganisa tor Mojo. Daardoor lijken de stijgende bezoekersaantallen daar eerder het gevolg van het rondpompen van kapi taal dan van extra belangstel ling. Tel daarbij op de groeiende behoefte van festi valgangers aan luxe slaapac- commodatie (Where The Wild Things Are biedt voor iedereen een bungalow) en de grotere financiële midde len van buitenlandse festi vals, en Lowlands is in een lastig parket verzeild geraakt. Headliners van het kaliber Foo Fighters (2012) zijn voor Lowlands niet langer bereik baar en ook niet wenselijk, maar ook voor het midden segment moet flink betaald worden. Dat vereist uiterst scherp kiezen én vooruit zien. Het zijn de eigenschap pen die Lowlands groot maakten en die het festival zal moeten herontdekken om niet terug te zakken naar de middenmoot. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 «hk (tf-HJ v s1 starena 1 -r*"^ r - mL InsTi rnf?? :'b -"v NICK BOSHUIJER (22) WILLEM VAN DEN HOORN (34) Lowlands fiiddinghuizeii. Toto FgrdyfDamman Lowlands 2015 wordt gehou den op 21, 22 en 23 augustus. Meer info: www.lowlands.nl Brochureprijs ca. nu v.a BREAKING NEWS!!! Zeer recentelijk bereikten de directies van Stip en Costa Cruises een akkoord over een nieuw en exclusief topcontract. Wat betekent dat voor u? Heel simpel: een 8-daagse cruise tegen extreem lage prijzen op het nieuwste parade paardje van de Middellandse Zee, de Costa Diadema***** (Zoover 9.0). Samen met KLM en Transavia bieden wij u daarom deze cruise langs alle highlights van Zuid- Europa aan vanaf slechts... 399! Deze prijs is inclusief vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven en een week lang cruisen (incl. alle maaltijden) op misschien wel het mooiste schip in de Middellandse Zee. Geniet aan boord van de vele faciliteiten (er is bijvoorbeeld ook een 500 m lange promenade met diverse cabana's en restaurants) en bezoek o.a. Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia, Savona en Marseille. De reguliere prijs bedraagt meer dan 800 en dat betekent dus meer dan 50% korting... U laat deze unieke kans toch niet schieten? vliegreis per KLM of Transavia 8-daagse cruise naar: Marseille, Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia (Pisa Florence) en Savona dagelijks volpension snacks ook te boeken als 9-daagse reis incl. 1 hotelnacht Barcelona Savona Marseille a Spezia Barcelona Mallorca U heeft de keuze om te vertrekken vanuit Savona (Italië) of Barcelona. Vertrek vanuit Savona is op zaterdag of Barcelona op maandag. Vertrek Barcelona inclusief 1 hotelovernachting op zondag. nov. dec. jan. 505 399 399 509 998 969 515 919 399 525 159 959 febr. mrt. 929 529 515 559 929 529 539 569 Amsterdam-Barcelona per KLM of Transavia v.a. Amsterdam-Milaan/Nice per KLM (incl. transfers*) v.a. Eindhoven-Barcelona per Transavia v.a. A'dam-Barcelona per KLM of Transavia (incl. hotelnacht) v.a. Getoonde prijzen zijn gebaseerd op 2-persoons Classic Binnenhut. Prijzen bui ten- en balkonhutten zie www.stipreizen.nl/diadema. Exclusief: transfers bij vertrek vanuit Barcelona, drankjes en overige maaltijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verzekeringen, reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Bij jde vliegreis Amsterdam-Milaan v.v. is tevens 23 kg ruim bagage inbegrepen. transfers alléén inbegrepen bij vertrek vanuit de haven van Savona (bij vliegreis Amsterdam-Milaan of Nice v.v.) Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S V"f'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27