'Elke ochtend eten we eieren met spek' •V Cora en Angela uit 's-Gravenpolder genieten na 1 <5 u 4 c d 20 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Wat eten we vandaag? J A SCHARENDIJKE. Wie goed tussen al le make-up-tasjes en spiegels op de tafel van de Veghelse vriendin- nengroep kijkt, ziet bakjes met ge sneden champignons en wortel staan. Hoewel je zou denken dat er op een jongerencamping als Duin en Strand voornamelijk vette hap ge geten wordt, kiezen de meiden voor een echte Hollandse maal tijd. „We hebben eerst tomaten soep en dan gebakken aardappel tjes met groente en speklappen", vertelt de 17-jarige Floor. En inderdaad: wie beter kijkt, ziet ergens achter op de tafel een zakje aardappelschijfjes liggen en ook de skottelbraai staat al klaar voor gebruik. Maar voordat die aan gaat, komen eerst de blikken soep tevoorschijn om opgewarmd te worden. De meiden kiezen bewust voor een 'normale' maaltijd want die, zoals ze het zelf zeggen, 'vette toe- lie' hebben ze liever niet elke dag. Ook 's ochtends zorgen de mei den dat ze een fatsoenlijk ontbijt hebben. „Elke ochtend eten we ei eren met spek", legt Floor uit. De Brabanders zitten een week op de m camping in Scharendijke en ver maken zich prima met z'n tienen. ,,'s Avonds komt iedereen hier tot leven. Dan wordt het echt gezellig op de camping", vertelt Floor. Het koken voor zo'n grote groep vin den de meiden wel lastig. „Het is vooral moeilijk inschatten hoeveel eten we nodig hebben!" Gelukkig hebben de meiden overal aan gedacht: „Als we te wei nig hebben, hebben we altijd nog frikandellen voor op de skottel braai." Voor deze Veghelse vriendinnen geen vette hap, maar een echte Hollandse maaltijd met soep, aardappelen, groente en spek Cora (33) en Angela (34) Walhout stra len van geluk in de achtertuin van hun huis in 's-Gra venpolder. Daar hebben ze alle reden voor. Vorige maand is het stel namelijk ge trouwd. Het was een dag die, vol gens Cora, veel te snel voorbij Het leukste strand van Zeeland: Dis hoek. Eet daar gelijk een hapje bij de Kaap duin, erg lekker. Breng een bezoekje aan Veere. De kermis in Goes is altijd gezellig! Domburg is ook leuk om te bezoeken. ging, maar die ook een paar cen ten heeft gekost. Daarom gaan ze dit jaar niet op vakantie. Dit bete kent niet dat Cora en Angela geen vakantiegevoel hebben. „Het is ook weieens lekker om thuis geen wekker te hoeven zet ten en alles op het gemakje te kunnen doen", aldus Angela. De twee hebben in totaal drie weken vakantie en bekijken van dag tot dag wat ze gaan doen. „Je kijkt 's ochtends gewoon wat voor weer het wordt en dan kij ken we wat we gaan doen", legt Angela uit. Ze hebben wel wat plannen deze vakantie en met een glaasje wijn erbij vertellen ze daar vol enthousiasme over. Een dagje Blij dorp met het negenjari ge zoontje van Angela uit een eer dere relatie staat bijvoorbeeld nog in de planning. „Dylan is nu nog met z'n vader op vakantie en daarna komt hij weer naar huis", legt Angela uit. Cora en Angela leerden elkaar 2,5 jaar geleden kennen en wo nen inmiddels twee jaar samen in 's-Gravenpolder. Angela komt oorspronkelijk uit het Brabantse Sint Willebrord. Als Brabantse gaat Angela dan ook graag naar de kermis. Cora gaat met alle ple zier mee. Al zal je haar niet snel in een attractie zien stappen. „Ik vind de Breakdance altijd wel leuk", vertelt Angela. „Ik kijk lie ver toe", vult Cora lachend aan. De twee zijn al naar de kermis in Sint Willebrord geweest en ook een bezoekje aan de kermis in Goes mag deze vakantie niet ontbreken. De meiden houden wel van een beetje gezelligheid. Het liefste zoeken Cora en An gela tijdens hun vakantie die ge- Fr'. "V - zelligheid op het strand en dan het liefste in Dishoek. „Daar is zo'n gezellige strandtent bij", legt Cora uit. Ze heeft het over strandtent Kaapduin en het is niet gek dat ze het daar zo gezel lig vinden. De twee hebben er na melijk hun bruiloft gevierd. „Je zit daar perfect", zegt Cora. Na dat de twee getrouwd zijn in de trouwboerderij in Heinkenszand is het feest voortgezet in Kaap duin met een hapje en een drank je. Een locatie dus met een specia le betekenis waar de meiden ook nu nog graag genieten van een Agenda door Daisy Schalkens Brabantse meiden op camping Duin en Strand in Scharendijke bereiden hun voorgerecht: tomatensoep uit blik. foto Dirk-Jan Gjeltema Geen vakantie, door Daisy Schalkens s*— Aardenburg Archeologisch museum, Marktstraat 18, van 1 april tot en met 30 oktober, maan dag tot en met zaterdag 10.00-17.00 uur en van zondag 13.00-17.00 uur. Breskens Krabbenvaart, speciale vaartocht voor kinderen, krabben vangen, vertrek vanaf ponton aan de Westhaven-Handelsha ven, Keerdam 1, 9.30-11.00 uur. Breskens Niederlandisch für deutsche Gaste, Bar bara Burkhardt, Orchideestraat 6, 11.00-12.30 uur. Brouwershaven Zomerweekmarkt, Markt, 10.00-17.00 uur; boemeltrein rijdt van Park Port Gre- ve in Den Osse naar Brouwershaven en terug. Burghsluis Rondje Pontje tussen Burghsluis Colijns- plaat en Zierikzee, vertrek Burghsluis 13.45 uur, vertrek Colijnsplaat 15.30 uur en vertrek Zierikzee 16.30 uur. Cadzand-Bad Informatiecentrum Cadzand-Maritiem, bouwkeet, op het duin bij strandover- gang 4, oostelijk van het gemaal in Cad zand-Bad, 9.00-16.00 uur. Cadzand-Bad Golfsurfen SUP en Skim- Bodyboar- den, start activiteiten 13.00, 14.15 en 15.30 uur, Moio Beach, Vlamingpolder weg 3a, duinovergang 9. Colijnsplaat Sportvissen met sportvisserij Zoeteweij v.o.f., Visserijweg 1, 8.00-16.00 uur. Colijnsplaat Zelfplukkerij, zelf zomerfruit plukken, Molenweg 3, 13.00-17.00 uur. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- Watersportactiviteiten bij Moio Beach, Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai weg 2, vlakbij de jachthaven, 10.00-20.00 uur. Domburg Beach Yoga, strandovergang Watertoren Oost, 9.30-10.30 uur. Domburg Seizoensmarkt, Weststraat, Markt, Oost straat en Stationsstraat, 10.00-21.00 uur. Goes Kermisattracties, onder meer op de Markt en in de Singelstraat, 12.00-24.00 uur. Goes Historisch museum De Bevelanden, Sin gelstraat, 11.00-17.00 uur (maandag tot en met vrijdag; zaterdag en zondag, 13.00-17.00 uur). Hulst Museum De Vier Ambachten, Steen straat 28, elke dag 14.00-17.00 uur, tot eind oktober, met wisselexpositie De Hattinga's laten in hun kaarten kijken, over Willem Tibe rius Hattinga, cartograaf en burgemees ter van Hulst. Kapelle Fruitteeltmuseum, Annie M. G. Schmidt- singel 1, met wisselexpositie B(l)oeiende Quilts, 11.00-17.00 uur (maandag tot en met zaterdag). Middelburg Boeken- en verzamelmarkt, Markt, 11.00-17.00 uur. Noord-Beveland Amusefietstocht, diverse startlocaties, 10.00-18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20