Dubbele plafonds maken blussen lastig Kanshebbers Zeeuws Kampioenschap ringrijden zijn in vorm Maand nadat gemeenteraad besluit bordeel niet te kopen, gaat seksclub op in rook WALCHEREN 19 Club Angelique is al jaren dicht, maar is toch weer volop in de aandacht: eerst door politiek debat, nu door brand. ringrijden De 'toevalligheid' is voor velen het meest opmerkelij ke. In de nacht van vrijdag op za terdag is de voor malige seksclub Angelique in Vlis- singen door brand verwoest. Dat is exact een maand nadat de ge meenteraad besloot het pand niet te kopen, ondanks afspraken uit het verleden met de eigenaren. Reacties op internet gaan voor al over het moment waarop dit ge beurt. En dat dit de gemeente en/of de eigenaren goed uitkomt. Jacques Theelen, mede-eige naar, belegger en oud-makelaar, wil niet reageren op de brand, noch iets zeggen over verzekering en oorzaak. „We gaan volgende week de balans opmaken. Nu is de zaak onder behandeling van de re cherche. Als u iets wilt weten, moet u daar zijn." De politie is inderdaad bezig met een onderzoek. Dat was giste ren nog niet afgerond. Voor ver moedens of suggesties dat wel sprake zal zijn van opzet en dus brandstichting, is nu geen enkel bewijs te leveren. Een vraag over de voortgang van de gesprekken met de ge meente over koop/verkoop van het pand, blijft door Theelen even eens onbeantwoord. De eigenaren van Angelique vinden dat de oude afspraken wel degelijk rechtsgel dig zijn en dus nagekomen moe ten worden, ook al wil de gemeen teraad dat nu niet. Dat wordt juri disch uitgezocht en een procedure is niet uitgesloten, zei Theelen in juli hierover tegen de PZC. Maar over de stand van zaken en even tuele gesprekken wil hij nu niks 'via de media' zeggen. Vlissingen is door de brand ver lost van een verkrot pand dat niks opleverde en alleen maar in de weg stond. Een pand met een roe rige historie bovendien. Die begint in 1994, als daar een bordeel opent onder de naam Pa- pillon. Na vijf jaar komt het in an dere handen en gaat de sexclub verder als Nightlife. In 2000 is dat één van de twee bordelen die vol gens de gemeente open mogen blijven na de opheffing van het bordeelverbod. Ze moeten wel een vergunning aanvragen. Het an dere dat op dat moment in aan merking komt voor een vergun ning, is Huize Amor in de Kasteel straat. Al in 2000 komt Nightlife in op spraak. De recherche treft er ze ven prosituees aan van buiten de Europese Unie, onder wie een 17-jarig meisje uit Nigeria. Ze heb ben geen werkvergunning of ande re papieren. Twee mannen wor den aangehouden op verdenking van vrouwenhandel. In 2002 moet Nightlife dicht op last van de gemeente. De seksclub had wel een vergunning aange vraagd, maar niet gekregen vanwe ge de aanwezigheid van prosti tuees zonder werkvergunning. De eigenaar had zijn zaak deson danks voortgezet. In juni 2003 wordt het pand op nieuw in gebruik genomen als bor deel. Nieuw begin, nieuwe naam: Club Angelique. Het is dan het eerste bordeel in Vlissingen dat of ficieel een vergunning krijgt. VLISSINGEN. Twaalf uur kost het de brandweer om het vuur uit te krijgen. De dubbele plafonds en tussenwandjes in Club Angelique maken het moeilijk de felle brand te bestrijden. Vrijdagavond om half twaalf wordt de brand in het leegstaan de gebouw aan de Prins Hendrik- weg - tegenover het station - ont dekt. Een eerste blusvoertuig vraagt direct steun van een twee de. Ook een hoogwerker en een watertankwagen zijn nodig. Bij het blussen komt ook veel rook vrij, die richting de Commando- weg en de Piet Heinkade aan de andere kant van de Binnenhaven drijft. Bewoners moeten ramen en deuren dicht houden. Om half twee kan de brandweer het sein 'brand meester' geven. „Mensen denken dan vaak dat het vuur uit is, maar dat is niet per se zo. Het gaat er vooral om dat het onder controle is en dat er geen ri sico meer is op uitbreiding van het vuur", verklaart woordvoer der Aart van Oosten van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ). Dat blijkt. Het houten gedeelte van het vroegere bordeel is hele maal verwoest, maar in het ste nen gedeelte laait het vuur in de loop van de nacht steeds op ver schillende plekken weer op. Het is lastig om de vuurhaarden te vinden en bestrijden, omdat in het pand dubbele plafonds en veel tussenwandjes zitten. Het nablussen gaat de hele nacht door. De ploegen van de posten Olympiaweg (Vlissingen) en Oost-Souburg worden om zeven uur afgelost door de Middelburg se collega's van de post Stromen- weg. Zaterdagochtend is één blus voertuig nog uren bezig met na blussen. Dat kan om 11.45 uur ver trekken; ruim twaalf uur na het uitbreken van de brand. Drie rijders die altijd hoge ogen gooien, blijken goed in vorm te zijn: Sebastiaan Sturm, vijfvou dig Zeeuws kampioen; Krijn Cop- poolse, de man met één van de meest bijzondere erelijsten van al le huidige ringrijders, en Johnny Wisse. Sturm, Coppoolse en Rick Eek- hardt staken tijdens een wedstrijd zaterdag in Vrouwenpolder alle ringen. Sturm was de beste in de onderlinge kamp. In de strijd om de bekers bleek hij ook de beste. Bij de wedstrijd in boerenkos tuum in Meliskerke, afgelopen vrijdag, stond geen maat op John ny Wisse. Hij stak alle ringen en won zowel het dagklassement als de eerste beker. Op de overvolle agenda van de Oostkapelse ringrijders stond don derdag een wedstrijd bij Kamp huis Weltevreden. Joyce de Buck won en liet de andere 25 deelne mers achter zich. Zaterdag was in Oostkapelle de Zomerwedstrijd. De voorzitter van de lokale vereniging Jan-Wil lem Poppe deelde de lakens uit. Hij won door 23 van de 24 ringen te steken. In Ritthem was Levi de Witte zaterdag de sterkste. Hij bleef in de kamp oud-voorzitter van de ZRV Leo de Visser voor. De Visser was wel de sterkste in de bekerkamp. MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 Een brand met een luchtje? door Maurits Sep Het houten deel van Club Angelique - het vroegere bordeel tegenover het station in Vlissingen - is volledig afgebrand. Het stenen deel staat er deels nog wel. De eigenaren maken deze week de balans op om te bepalen wat er nu gaat gebeuren, zegt mede-eigenaar Jacques Theelen. foto's Lex de Meester Club Angelique was de derde naam voor een bordeel op dezelfde plek. Eer dere seksclubs heetten Papillon en Nightlife. MIDDELBURG. De ringrijders maken zich op voor de belangrijkste wed strijd van het ringrijseizoen: het Zeeuws kampioenschap. Dat wordt donderdag verreden op het Molen water in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19