Gemeente Vlissingen lijdt ieder jaar half miljoen verlies op parkeergarages Middelburgers smullen van de Culikaravaan Slenteren, varen en eten 18 WALCHEREN Lezing over glas-in-loodramen Boulevard vol voor Zomermarkt Commerciële bedrijven blij ken geen belangstelling te heb ben voor overname van de par keergarages, omdat zij verwach ten dat die niet rendabel te krij gen zijn. Wethouder Dick Ver boom zei dat de gemeente er zelf ook verlies op lijdt. De Fonteyne levert bijna een half miljoen euro op, maar kost aan beheer en onderhoud 783.149 euro. De garage aan het Schelde plein brengt 230.000 euro op, maar kost bijna een half miljoen. Per saldo legt de gemeente 536.577 euro toe op de parkeerga rages. Dat gat wordt echter ruim schoots gevuld met geld uit de parkeermeters op straat, zei Ver boom. Uit een overzicht van de gemeente blijken die meters in derdaad veel lucratiever. Het zo genoemde maaiveldparkeren kost de gemeente 732.000 euro per jaar. Zij haalt echter 2,8 mil joen euro uit de meters. Per saldo levert het parkeren Vlissingen daardoor toch 811.101 euro per jaar op. In de regio „We lezen nu al opmerkingen op sociale media dat het volgend jaar groter moet worden", zegt Kasfiki. „Nee dus. Mensen heb ben niet door hoe belangrijk het was dat het juist kleinschalig was. Een klein, rond, beschut ter rein, met een enorme, fantas tische molen als decor. Drie dagen duurde het eerste foodtruckfestival van Zeeland. Het is een doorslaand succes ge worden. Lovende recensies van het publiek en de foodtrucks. Al gemeen oordeel, ook van Burger en Kasfiki: „Boven verwachting." Kasfiki: „Wij zijn zelf ook on der de indruk van de hoeveel heid mensen. Het was ongeloof lijk druk én er was een groot ver scheidenheid: jong, oud, hip." Burger: „Het tofste vond ik dat er zo veel Middelburgers waren. We hadden meer toeristen ver wacht, maar zijn blij dat het lo kaal is gebleven." Burger: „Dat was het doel: een gemeenschapsfeest." Burger: „Voor ons niet, voor de foodtrucks wel. Zij waren over donderd. Er was zelfs lichte pa niek. Dat blijft toch een vooroor deel: de provincie. Nou, Zeeland heeft gewonnen." Unaniem oordeel over de Culikaravaan: 'Boven verwachting' Burger: Donderdagavond heb ben we om half negen het veld ontruimd, het was niet verant woord met die bliksem. Maar vrij dag en zaterdag trok niemand zich iets aan van de regen. 'In de Randstad trippelt het publiek bij regen weg op hakjes', zeiden de koks. Hier niet. De foodtrucks wa ren echt verbaasd." Burger: „Dat komt ook wel om dat het nieuw is, maar ook omdat bij andere festivals de focus veel meer ligt op het culturele pro gramma. Daar staat de muziek ook harder. Bij ons stond de mu ziek zachter en ging alle aan dacht uit naar het eten. Het ter rein was vol, en toch heerste er een serene rust. Mensen die in de rij voor een truck stonden, konden gezellig babbelen." Kasfiki: „Precies. Het ging om eten, drinken en samenzijn." Burger, met een grijns: „Beter voor onszelf zorgen." Kasfiki: „We hebben zelf am per iets geproefd van al dat eten!" YERSEKE. Mosselen eten en een rondje varen op een kotter blijven de topattracties van Mosseldag in Yerseke. Afgelopen zaterdag was het traditioneel druk, al had de braderie in de middag duidelijk last van de regen, 's Ochtends kon je nog over de koppen lopen en gingen de bakken met mosselen als zoete broodjes over de toon bank. Bij de kotters ontstonden al vroeg lange rijen wachtenden voor de vlootschouw. Een traditie die wel eens snel eindig kan zijn, want steeds minder kotters doen mee. Door alle veranderingen in de sector hebben de kwekers het juist in deze tijd van het jaar heel erg druk. Ze zijn niet alleen bezig met de mosseloogst, maar ook de mzi's op het Wad moeten nu het water uit. Diverse kwekers kozen er voor om de schepen in het Noorden te laten en niet terug te varen voor de vlootschouw. Piet van der Klis houdt woens dag houdt in Hof van Buren een lezing over glas-in-lood en brandschilderen. In de Middel eeuwen werden deze technieken al toegepast met als belangrijkste doel het versieren van kerkra men. Deze lezing brengt de tech niek van deze uitingsvormen in kaart. De lezing duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang kost 5 euro in clusief koffie en thee. Hof van Buren bevindt zich aan de Oran- jelaan 17 in Middelburg. Mijn dorp, mijn stad tips? mail naar redactie@pzc.nl Weststraat, Markt, Ooststraat, 10.00- 21.00 uur - Markt; Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Ex positie fotokunst 'Thuiskomst' van Frank van Driel Strandweg (parkeer plaats), 19.15-21.15 uur - Workshop ont spannen wandelen Rechtbank, Kou- steensedijk 2, 08.30- 17.00 uur - Tentoon stelling Maddy Ren- kapelle, 19.30 uur - Zomerbingo Hellebardierstraat 2, 09.00-16.30 uur - Tentoonstelling 'De Fles' in het Gemeen tearchief; Cine Café, Spuikom- weg 3, 20.00 uur - Pub Quiz in teams Zuidstraat 143, Kas teel van Batavia, van af 12.00 uur - Exposi tie fotograaf Jan de Jonge tenaar; Markt, 11.00- 17.00 uur - Boeken en verzamelmarkt; Cinema Middelburg, Achter de Houttui nen 30, 20.00 uur - Film 'Far from the Madding Crowd' Clubhuis V.V. Oost- door Maurits Sep VLISSINGEN. De gemeente Vlissin gen lijdt ruim een half miljoen eu ro verlies per jaar op de parkeerga rages Scheldeplein en Fonteyne. Dat blijkt uit een opgave door de gemeente op verzoek van de PZC. door Maurits Sep MIDDELBURG. De Culikaravaan par keert volgend jaar weer bij de Seis- molen in Middelburg. En ook al leen daar, benadrukken organisa toren Willem Burger en Nina Kasfi- ki. En net zo knus en intiem. Dat zegt vooral iets over het niveau van de verwachtingen. Tante Tortil la, de Saté-Man en Kreeft Co ga ven toe dat ze met heel lage ver wachtingen kwamen. Jullie ook? Waarom? Donderdag was het meteen al heel druk. Was dat ook een verrassing? dagavond regen, zaterdag regen. Eén van de Saté-Mannen zei ook: 'Ik hoor hier niemand klagen als ze een half uur moeten wachten'. De hamvraag is al beantwoord: vol gend jaar komt er weer een Culika ravaan. Wat moet er anders? De mosselen waren zaterdag nauwelijks aan te slepen. Ook veel Belgen wisten de weg naar Yerseke goed te vinden, foto Johan van der Heijden MIDDELBURG Informatie en aanmelding bij Trudy van Hoof. Telefoon 0118-592355 of e-mail: trudyvanhoof@hotmail.com VLISSINGEN. De boulevard van Vlissingen stroomde gisteren weer vol voor de Zomermarkt. Al vanaf het begin van de markt, om 12.00 uur, trokken bezoekers van kraam naar kraam. De parkeerplaatsen in de omgeving waren dan ook al rap bezet. Het weer was ook ideaal voor koopjesjagers. De organisatie van de markt is al jaren in handen van Stichting Speciale Markten Zuidwest-Nederland. Die verzorgt ook de Paasmarkt, Pinkstermarkt en de Midzomernachtmarkt op de boule vards van Vlissingen. foto Lex de Meester DOMBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN WESTKAPELLE BIGGEKERKE SummerSchool voor jongeren Jongeren die aan de slag willen met pop muziek maken, kun nen terecht bij de eer ste SummerSchool van Podium-Z op Wal cheren. Twee dagen in augus tus gaan beginners en al meer gevorderden samen aan eigen en bestaande nummers werken. Dat gebeurt onder begeleiding van zes professionele mu- ziekcoaches. De Sum- merschool is op dins dag 25 en woensdag 26 augustus en be doeld voor jongeren tussen tien en twintig jaar. Het evenement van Podium-Z is op een bijzondere locatie in de gemeente Veere; bij Krommen- hoeke in Biggekerke. Deelname aan beide dagen, inclusief drank jes en hapjes en ge bruik instrumenten kost 75 euro. De eer ste dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de tweede van 10.00 tot 21.00 uur. Die tweede dag krij gen deelnemers ook een muzikale kook- workshop aangebo den. Podium-Z is een pro ject voor jonge, nieu we Zeeuwse bands. Ze krijgen de kans po diumervaring op te doen. Sinds twee sei zoenen zijn er ook workshops aan het project gekoppeld om jongeren op een nieu we en vooral speelse manier samen muziek te laten maken. Daar uit zijn inmiddels enke le nieuwe popacts ont staan. Aanmelden kan via j.damen® welzijnveere.nl. OOSTKAPELLE Daarna hebben jullie wel pech ge had. Donderdagavond onweer, vrij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18