'Hij sliep de rest van de week al bij ons' Terrasirritatie ZOMER 13 es l VRIJDAG Langs de Nederlandse kust l ZATERDAG Waar is dat feestje? VAKANTIELIEFDES DEEL 31 Veelzijdig festival voor bezoe kers met een lange adem. Op een prachtig eiland, waar je zelfs in een hele week nog niet alles van kan zien. NEDERLANDERS MEDISCH BULLETIN Brak, last van keel, voeten, be nen, trommelvliezen en tevens verbrand. UITSPRAAK VAN DE DAG Ik wil alleen maar water en naar bed, maar vrees dat het toch een erg lange nacht gaat worden. 'De eerste dagen wil je per se vooraan staan en bepaalde bands zien. Nu vind ik het wel best en zoek de ruimte op achterin' mer. „Nu vind ik het allemaal wel best en zoek ik steeds de ruimte op achterin." Bij de band Kings of Leon verplaatst Jo chem zich toch nog even naar voren. Daarna zoekt hij 'de kalmte op' bij de Reggae-stage. In de nacht gaat hij nog even 'beuken'. Om drie uur luistert hij dan eindelijk naar zijn gevoel. Vooral zijn benen kunnen niet meer. Hij pakt zo de taxi. „Je legt hier afstanden af daar word je gewoon eng van. Dit eiland is zo groot. Ik ben hier nu voor het vierde jaar, maar heb nog steeds niet alles gezien. Het is gewoon een stad. Ze zeggen ook dat je als bezoeker hier 'een citizen' bent en zo voelt het ook." Weggaan doet altijd een beetje pijn. „Er is zoveel vermaak, je kunt Sziget bijna niet verla ten. Mijn voeten, benen doen pijn. En de hitte maakt mij helemaal kapot. Maar je krijgt er hier voor terug dat je overal en te allen tijde een feestje hebt in alle stijlen die je je maar kunt bedenken." Hij moet er nu nog even niet aan denken, maar drie dagen na het festival, op de twintig ste van deze maand, staat hij weer drank te schenken in de Sziget Express. Voor de terug reis naar Amersfoort ditmaal. „Iedereen die nog geld en energie heeft, gaat dan helemaal naar de tering", zegt de onvermoeibare Jo chem. „Hoe ik dat ga doen? Je bent helemaal naar de klote, maar ik krijg er ook een adrenali nestoot van." Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantieliefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Mariëlle en Kevin. LANGS DE NEDERLANDSE KUST Vuurtoren (Ameland) - Nes Aantal stappen: 19.899 Aantal kwallen: 0 In de rust, onder de krijsende meeuwen, zonder afleiding. Twee verslaggevers wandelen deze zomer langs de Nederlandse kust. De laatste drie weken: Ze was al eens in Llo- ret de Mar geweest. Maar Mariëlle van Zon liet de 'startbor rel', bedoeld om vakantiegan gers wegwijs te maken in het Spaanse strandparadijs, niet aan zich voorbijgaan. „Gratis cocktails! Daar ging ik op af." Het was 1998 en de 22-jari- ge Mariëlle raakte in gesprek met Kevin. En verrek, toen ze vanuit haar hotelkamer op de hoogste verdieping naar het zwembad tuurde, zag ze hem opnieuw. „Hé, daar zit hij weer", zei ze tegen haar vriendin. Mariëlle liep naar hem toe ('ik ben brutaal') en daarna ging het snel. „Hij lag in het kleinste hokje van het hotel: de bezemkast. Wij had den juiste een grote kamer. Dus toen is-ie de rest van de week bij ons blijven slapen." Kevin waarschuwde Mariëlle. „Ik wil je graag blij ven zien, maar heb weinig tijd." Op zaterdag trainde hij namelijk een voetbalteam, en zondags speelde hij zelf. Mariëlle liet zich niet af- schrikken en kwam trouw vanuit Zwartsluis naar Delft. 17 jaar later is hun derde kind op komst en is Kevin nog al tijd razend druk met zijn fa voriete sport. Lachend zegt Mariëlle: „En dat terwijl ik helemaal niks met voetbal heb." Twee mannen tegen over mij zijn de zen van de Wadden even kwijt. Een rits lege bierflesjes versterkt het opborrelen van hun emoties. Over een culinaire getijden- kwestie. Waarover? Over dat mo ment waarop de lunchmenu- kaart zich terugtrekt en de di nermenukaart over de tafels rolt. Deze twee hebben zich erdoor laten verrassen, zoals een Randstedelijke wadloper die denkt dat het wassende water wel wacht tot hij aan de overkant is - en dan uit eindelijk uit de klei moet worden getrokken door hoofdschuddende Friezen. Ik schrijf mee: „Ik ben een betalende klant. 'Na vijf uur mag u niet meer bestellen op deze kaart.' Wat denken ze wel niet." „Wat een zooi." „Ik bepaal potverdikkeme, waar ik mijn centen aan uit geef. Ik wil gewoon normaal eten bestellen! En dat mag niet!" „Ik vraag gewoon een uit smijter, een van de eenvou digste dingen!" (pesterig toontje) „Nee meneer, na vijf uur mag dat niet meer." „Ik ben goed voor mijn centen en die worden gewei gerd voor een uitsmijter. En dan komt hij met de grote kaart en wat staat daar op? Geen uitsmijter. Ik lust ver domme geen pizza." Ik had de mannen voor hun aangeschoten act graag een uitsmijter aangeboden, maar daarvoor was het te laat. I r M K Nes r FESZTIVALKÖZTARSASAG MAANDAG 17 AUGUSTUS 2015 DE BOSCHPLAAT Leden van het Argentijnse theater gezelschap Fuerza Bruta treden als één van de 200 acts op tijdens het Sziget Festival. Een week lang verza melen jongeren uit heel Europa zich op een eiland (sziget) in de buurt van Boedapest. Op de foto's links feesten verslaggevers Pim en Jochem (met pet). DAG 31 onder de ogen Jochem Creweldinger i'(" fcv E BRvsSyA fl Mariëlle ontmoette Kevin in Lloret de Mar. VLIELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13