12 ZOMER Dwars door Europa fuiven verslaggevers Pim Bij en Daan Sanders deze zomer elke dag mee met een feestje. Klein of groot, festival of verjaardag: als er iets te vieren valt, zijn ze erbij. Vandaag: het Sziget Festival in Boedapest. maandag Waar is dat feestje? l DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Waar is dat feestje? l DONDERDAG Vakantieliefd WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 31 Er bungelen wallen onder zijn ogen. Zijn voeten zeuren. Zijn benen doen pijn. Zijn keel wordt geteisterd door het stof. Het is half 8 in de avond en hij is moe. Heel moe. Eigenlijk pro testeert zijn gehele lichaam. Hij krijgt een bacardi-cola van een vriend. „Ik wil alleen maar water en naar bed", zegt Jochem Gre- weldinger. „Maar ik vrees dat het toch weer een erg lange avond gaat worden." Hij zegt het met een grote grijns, want ondanks alles wil hij nergens anders zijn dan hier. Op het afsluitende weekend van het Sziget Festival in Boedapest, een van de grootste evenementen ter wereld met meer dan 400.000 bezoekers uit allerlei landen. Ruim een week lang wordt er op het Óbudai-eiland non-stop gefeest. Zo moge lijk alle denkbare muziekstijlen worden ver tegenwoordigd. Het is dag zes van het festival en dat is te zien. Er wordt gezucht en gepuft. De bezoe kers zien er geradbraakt uit. In de middag slaapt vrijwel iedereen zijn roes nog uit in de spaarzame stukjes schaduw. De hitte speelt een uitputtende rol. Al staan overal op het terrein brandweerwagens, waar vro lijke Hongaren met grote waterkanonnen de bezoekers ietwat proberen te verkoelen. 'Wij pakken drie dagen. Wat Jochem doet... De hele week. Dat zou ik echt niet trekken' Ook Jochem, 24 jaar en derdejaars stu dent sportmarketing management, ligt dan nog op een bedje aan het zwembad van zijn hotel in het centrum van Boeda pest. Dus niet op de camping van het festi val. „Anders is het echt niet vol te houden." Hij werd 'vanochtend' om 1 uur 's middags wakker. Daarna haalde hij boodschappen en at hij iets om een beetje op krachten te komen. Vervolgens een aantal uurtjes in de zon liggen. Om een uurtje of half zeven stapt hij over zijn brakheid heen en verza melt hij weer moed om naar Sziget te gaan. De gigantische slijtageslag is hem inmid dels bekend. Het is al zijn vierde keer Szi get. Alleen de heenreis is al een grote ge organiseerde chaos. Hij staat er achter de bar van de Sziget Express. Een trein die 900 Sziget-gangers in 21 uur van Amersfoort naar Boedapest brengt. Hij staat er in de Tanzwagen, een partycoupé met discolich- ten, dj's, veel drank en ervoor en erachter acht wagons. Er wordt alleen kort gestopt om afVal te lozen. „En de dag daarvoor was ik de trein aan het inladen en heb ik denk ik twee uurtjes geslapen. Hoe het nu met mij gaat? Het gaat.naar behoren." Twee vrienden, Bastiaan van Veen en Re mo Broekmans, zijn twee dagen geleden aangesloten na een roadtrip door Europa. „Wij pakken drie dagen", zegt Remo. „Wat Jochem doet.De hele week. Dat zou ik echt niet trekken." Met de grote groep personeel en vrien den, bij elkaar zo'n vijftig man, geniet hij nu al een week van het veelzijdige festival. Een groot deel van die groep staat nu, aan het begin van de avond, achteraan bij de Main Stage. Jochem danst op Major Lazer, de eerste grote act van deze dag. „De eerste dagen wil je nog vooraan staan en bepaalde bands per se zien", vertelt de Rotterdam- Pij nlij ke voeten en wallen Remo Broekmans Foto midden: middag rust op Sziget: overal staan tentjes, maar de meeste mensen slapen in de buitenlucht. Duidelijk is te zien dat het Sziget Festival in Boedapest zijn tol eist. Op de foto links geniet verslaggever Daan van een biertje en rechts poseren enkele indianen die uit Frankrijk blijken te komen. W Alleen de heenreis is al een grote georganiseerde chaos. Jochem (24) draait de bar V van de Sziget Express. Een trein I die 900 Sziget-gangers in 21 uur I van Amersfoort naar Boedapest i brengt. Hij staat er in de 'Tanzwagen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12