Biechtstoel van klopjacht paparazzi Groningers herwinnen €339 NIEUWS 9 Peter Langhout Reizen mm ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 te spreken. Het betekent ook dat schoolbesturen van verschillende denominaties met elkaar in ge sprek moeten. Bij zorginstellingen gaat precies hetzelfde spelen. Niet bij ziekenhuizen, maar er zijn veel verzorgings- en verpleeghuizen, kleinschalige voorzieningen." „Het gaat erom dat we met elkaar afspreken wie wat doet. Iedereen kan straks nalezen wat we hebben afgesproken. Door de bijzondere schaal waarop er moet worden aan gepakt, moeten we ook out of the box denken. Als we alleen naar de bestuurlijke gereedschapskist kij ken, dan lopen we dood." „We gaan allerlei vormen vin den die afwijken van wat er nor maal gebeurt. Als er een opkoopre geling komt, ga je dat per gemeen te doen? Die woningen moeten worden beheerd. Maken we daar twaalf beheersorganisaties van, of één? Als het niveau van de veilig heid van een woning wordt vastge steld en we komen onder die grens, moet er worden opgetre den. Dan ligt er de vraag of iedere gemeente dat zelf doet, of dat die bevoegdheid bij de Nationaal Coördinator komt." „Polderen begint bij analyseren. Wie heeft welke belangen en wel ke positie. Wie heeft welke vraag en wie heeft welk antwoord. En stap twee is: breng dat met elkaar in verbinding. Het heeft ook te ma ken met hoe mensen met elkaar kunnen werken en waartoe ze sa men in staat zijn. Soms moet je dingen dan heel scherp benoe men, een besluit nemen. Uiteinde lijk moet de Nationaal Coördina tor kunnen zeggen: „Ik heb ieder een gehoord en we doen het zo." COLUMN Tommy Wieringa De Vereniging Neder landse Gemeenten schreef eind juli een brandbrief aan haar leden: gemeenten mogen externe partijen geen toe gang meer geven tot Suwinet. Suwinet is een elektronische data bank waar gegevens van burgers met betrekking tot loon, kente kens, alimentatie en uitkeringen worden uitgewisseld tussen ver schillende overheidsdiensten. Jaarlijks worden de gegevens van bijna 700.000 burgers opge vraagd, zo'n 25.000 mensen heb ben toegang tot het systeem. De inhoud van Suwinet is vertrou welijk en uitdrukkelijk niet be stemd voor derden, maar omdat men bij de Nederlandse gemeen ten werkelijk geen enkel benul heeft van privacy, wordt andere partijen gul toegang verschaft. Ge meenten geven de sleutel bijvoor beeld aan incassobureaus die moeilijk invorderbare uitkerings schulden voor ze innen. Het is alle dagen feest op Suwi net, je kunt er tal van leuke din gen aan de weet komen. Wat ver dient die Borsato eigenlijk? Roetsj roetsj gaan de vingers over het toetenbord. Weddenschapje over de alimentatie van Gullit? En wat goochelt zo'n Hans Klok nou ei genlijk bij elkaar? In NRC Handelsblad zegt direc- Kwistig strooien ambtenaren gevoelige privégegevens in het rond, vaak omdat ze niet beter weten en nog vaker omdat het ze niets kan schelen. teur John van Veen van incassobu reau Cannock Chase: 'Bedrijven gaan vaak beter om met privacy dan overheden. En toch krijgen wij nu de schuld.' Hij heeft gelijk. In het bedrijfsle ven werken meestal professionals met kennis van de privacywetge ving en de consequenties van de schending ervan - bij gemeenten weten ambtenaren vaak van toe ten noch blazen. Kwistig strooien ze gevoelige pri végegevens in het rond, vaak om dat ze niet beter weten en nog va ker omdat het ze niets kan sche len. De overheid, van hoog tot laag, gaat per definitie slecht om met gegevens die haar door bur gers zijn toevertrouwd. Gretig tuigt ze reusachtige, complexe da tanetwerken op en voorziet ze vervolgens van beroerde tot lach wekkende veiligheidsprocedures. Suwinet maar ook datanetwerken als SyRI (Systeem Risico Indica tie) en het Elektronisch Patiënten dossier leveren samen een vrij volledig beeld van de burger op - een goedgelijkende digitale com positietekening. De Nederlandse overheid beschouwt dat niet als informatie waarover ze strikte ge heimhouding heeft beloofd, maar als een soort Facebook waarop je alles met iedereen deelt. Omdat de schrijver op een aantal levensterreinen de taak van de priester heeft overgenomen, no dig ik hierbij gemeenteambtena ren en anderen die toegang heb ben tot overheidsdatanetwerken op om bij mij te biecht te gaan. Op digitalebiechtstoel@out- look.com kunt u veilig kwijt waar voor u Suwinet of andere digitale overheidsnetwerken hebt ge bruikt zonder dat dat strikt nood zakelijk was voor uw werk. Wat zocht u allemaal op over uw buurman, uw concurrent, uw minnaar of bekende Nederlan ders? Was het bevredigend, lever de het op wat u ervan hoopte? Uw gegevens zullen, in tegenstel ling tot bij de overheid, gegaran deerd vertrouwelijk worden be handeld. Wanneer ik uw geanonimiseerde biecht op deze plaats bespreek, zult u zich opgelucht en bevrijd voelen, als na de absolutie. particuliere parken te maken. De prins en zijn oppas wer den in de parken achterna geze ten en kinderen die bij het ko ninklijk paar op bezoek waren zijn gefotografeerd. Ook zijn an dere kinderen gebruikt om prins George te lokken op speelplaat sen en verstopten fotografen zicht achter zandduinen om fo to's te maken van prins George met zijn grootmoeder. Het ko ninklijk paar heeft er alles aan ge daan om de privacy van hun kin deren te beschermen. Zij hebben een handvol foto's vrijgegeven. Dit verhoogt echter de waarde van paparazzifoto's. Prins George werd geboren tij dens een wereldwijde mediagek- te in juli 2013. Sindsdien blijft hij zoveel mogelijk uit de schijnwer pers. De koninklijke familie klaagde eerder al over de jacht op Kate Middleton voordat het stel in 2011 trouwde. Een jaar na hun huwelijk publiceerden Euro pese tijdschriften foto's van haar waarin zij op vakantie in Frank rijk topless te zien is. Deze kwestie ligt bijzonder ge voelig bij prins William. Zijn moeder, prinses Diana, kwam in 1997 in Parijs om het leven toen haar limousine tegen de muur van een tunnel crashte, terwijl ze een horde van fotografen pro beerde te ontvluchten. Hij is vast besloten om zijn familie te be schermen tegen de pers. Het pa leis schrijft: „Elke ouder zou het begrijpen hoe het voelt als ze werden achtervolgd en vervol gens foto's hiervan terugzagen." 5-daagse busreis Herinnering Eerste Wereldoorlog 10 of 17-daagse busreis Kroatië Boek nu voordelig de mooiste excursiereizen ind. vele extra's 10-daagse busreis All inclusive Costa Brava Als Nationaal Coördinator kunt u wel iedereen spreken, maar u hebt geen dwingende macht. Wat vindt u zo aardig aan polderen? compleet v.a. Inclusief Verblijf in Aparthotel Zon Zee op basis van halfpension Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Nieuwpoort, Ramskapelle, de Dodengang in Diksmuide, Oostende, Duitse Deqraafplaats in Vladso, leper en herdenking bij Menenpoort, het IJzertorenmuseum, Talbot House, Tyne Cot Cemetery, In Flanders Fields museum, Bayernwald en Pool of Peace Vertrek 21 sept. Reiscode: BE41684 H|| Betaalbaar genieten! Inclusief Verblijf in hotel Varazdin op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Rijeka, Opatija, Plitvice Meren o.l.v. een gids, Porec, Rovinj, Krk o.l.v. een gids, de grotten van Postojna Reiscode: BE39278 Vertrek van aug. t/m okt. of BE39282 compleet v.a. Inclusief Verblijf hotel Sorra d'Or o.b.v. all inclusive, 7 x ontbijt, lunch en diner, dagelijkse snacks in het hotel, gratis drankjes in hotel (tussen 10.00-23.00 uur) Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Barcelona o.l.v. een gids, Rupit en Besalu, het Montserrat gebergte, Tossa de Mar Reiscode- Vertrek in sept, en okt. BE40862 Vraag nu gratis de brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 advertentiecode: WEGENER33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9