'Kiloknallers horen niet bij mossel kweken' Asfalteren Sloeweg gaat in twee lagen tegelijk 4 BEVELANDEN en THOLEN Duizelingwekkend vermaak s t mi Visserijvereniging Yerseke is niet te spreken over de huidige prijs van Zeeuwse mosselen In de regio Informatie voor slechtzienden Christenen Zeeland komen samen Zomerexpositie in Grote kerk Goes Mijn dorp, mijn stad -J, Bunkers Slotbos te bezichtigen Sloop rij woningen W.-Alexanderstraat door Melita Lanting YERSEKE. Voorzitter Jos van Dam me van de visserijvereniging Yer- seke sprak gisteravond duidelijke taal tijdens een genodigdenbijeen komst aan de vooravond van de Mosseldag in Yerseke. „Mosselkwe- ken is een ambacht en daar pas geen behandeling bij als kiloknal ler. Ons product wordt voor 95 procent bepaald door de natuur en 5 procent door de kweker. We zijn niet te vergelijken met melk of vlees." Van Damme reageerde met zijn opmerking op de lage prijzen die momenteel betaald worden voor de mosselen. Het resultaat van een concurrentieslag tussen han delaren. Ondanks de lage prijzen op was er ook positief nieuws te mel den. Uit het proefvissen op de Waddenzee in de afgelopen dagen blijkt dat er een goede hoeveel heid mosselzaad is gevallen dit jaar. Naar schatting ligt er 200.000 mosselton zaad op de bodem en daarvan kan driekwart opgevist worden. Naast het invangen van zaad via mosselzaadinvanginstalla- ties (mzi's) is de sector nog altijd afhankelijk van mosselzaad dat vanaf de bodem van het Wad kan worden opgevist. „En dan kunnen we een deel van het zaad gebrui ken om nieuwe percelen uit te tes ten", zei Van Damme. Ook de oogst van de mzi's valt niet tegen. Deze oogst is momenteel in volle gang. Van Damme maakt zich ook zorgen over het aantal bedrijven dat van eigenaar wisselt. „In het af gelopen jaar zijn drie bedrijven van eigenaar gewisseld. Bedrijven worden hierdoor groter en dan is het ambacht van mosselkweker misschien niet meer vol te hou den. Meer kleine bedrijven is be ter voor de sector", aldus Van Damme. „Laten we ons gedragen als een goed rentmeester." door Melita Lanting HEINKENSZAND. Maandag wordt be gonnen met het asfalteren van de nieuwe rijbanen van de Sloeweg tussen de A58 en de kruising met de Molenweg, tussen 's-Heeren- hoek en Nieuwdorp. Het gaat om de zuidelijke rijba nen van de nieuwe vierbaansweg. De werkzaamheden zullen goed te volgen zijn voor de weggebrui kers op de Sloeweg, maar zij heb ben er verder geen last van. De huidige rijbanen hoeven niet te worden afgesloten. Het asfalteren gebeurt met drie machines en er worden tegelijker tijd twee lagen aangebracht. Voor de weg klaar is, liggen er straks vier lagen asfalt op. Naar verwach ting zal het verkeer vanaf 12 okto ber over de nieuwe weg rijden. Maandag wordt ook begonnen met de aanleg van de nieuwe ro tonde bij de Molendijk bij 's-Hee- renhoek. Deze rotonde komt ter hoogte van de bouwketen van Bos kalis en de provincie Zeeland en wordt de nieuwe toegang naar 's-Heerenhoek. De nieuwe rotonde sluit aan op de toekomstige route tussen Nieuwdorp, 's-Heerenhoek en de Sloeweg. Deze route gaat met een ongelijkvloerse kruising over de Sloeweg. Verkeer richting Sloe weg zal straks gebruik gaan ma ken van nieuwe op- en afritten. De huidige verbinding tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek met de stoplichten op de kruising Stoofweg komt te vervallen. Galgeweg 7 a Vlissingen 10 JAAR IffTiBrm Permanent/recreatief Buitengebied 5 loopminuten van strand Vrij uitzicht Riant perceel van circa 3300 m2 Dubbele garage Vraagprijs 615.000,- k.k. GOES Koninklijke Visio, expertisecen trum voor slechtziende en blin de mensen, organiseert donder dag 20 augustus twee informatie bijeenkomsten. Eén waarbij de mogelijkheden van de iPhone en iPad voor mensen met een visue le beperking centraal staan. En één over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van aange- pastlezen. De eerste bijeenkomst duurt van 10.00 uur tot 12.00 uur. De tweede start om 13.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Lo catie: Stationspark 2 in Goes. GRIJPSKERKE Christenen voor Zeeland houdt zondagmiddag een bemoediging samenkomst in de Opstandings- kerk, Jacob Catsstraat 7 in Grijps- kerke. De spreker die middag is Laurens Heijboer. Het thema waar hij over zal spreken is: 'Wat is een waar geloof?' Daarnaast zijn er momenten van zang en gebed. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. www.christenenvoorzeeland.info GOES De Zeeuwse Kunstkring presen teert woensdag haar nieuwe zo merexpositie in de Grote- of Ma ria Magdalenakerk in Goes. Ne gen kunstenaars van de Zeeuwse Kunstkring hebben elk één of meer jonge kunstenaars uitgeno digd om samen vorm te geven aan deze expositie. De zomerex positie is tot en met vrijdag 4 september te bezichtigen (zonda gen uitgezonderd). Op een aan tal dagen staan extra activiteiten gepland. De opening is om 19.30 uur. fM ft V ï#4 BURGH-HAAMSTEDE Een paar keer per jaar kunnen belangstellenden door het nor maal gesloten Slotbos in Haam stede wandelen. In augustus is dit driemaal mogelijk. In het Slotbos staan veertig bunkers uit de Tweede Wereldoorlog. Gidsen vertellen tijdens de wan deltocht over de historie van de bunkers. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie zie: www.nm.nl/agenda. KORTGENE Er komt meer lucht in de bebou wing aan de Willem-Alexander- straat in Kortgene. Daar wordt binnenkort een rij van twaalf verouderde huurwoningen ge sloopt. Het provinciebestuur heeft daar 180.000 euro voor toe gezegd. Er komen geen wonin gen voor terug. Door de sloop van de woningen ontstaat extra openbare ruimte, waardoor een opener straatbeeld ontstaat", meldt de provincie. De subsidie komt uit de pot Pro vinciale Impuls Wonen. In de ge meente Noord-Beveland krijgen ook vier particulieren daaruit subsidie. Het gaat daarbij om op knappen, dan wel sloop van één of twee woninkje(s) in Colijns- plaat (twee projectjes), Kamper land en Wissenkerke. GOES. De Grote Markt, een gedeelte van de Zusterstraat en het par keerterrein aan de Koepoort zijn voor even het domein van de Booster Maxx, Break Dance en Ghost Castle. Samen met diverse andere attrac ties vormen zij de Goese kermis, die gisteren om 15.00 uur van start ging. Tot en met donderdag 20 augustus kunnen liefhebbers zich dage lijks onderdompelen in een wereld vol grijpkranen, zuurstokken en dui zelingwekkende attracties. Woensdag om 22.00 uur is er een vuur werkshow. Vanwege de kermis zijn de weekmarkten van vandaag en dinsdag 18 augustus verplaatst naar de Oostwal. foto Marcelle Davidse Zaterdag GOES Centrum, hele dag - kermis. HEINKENSZAND De Schaapskooi, 11.00-16.30 uur - Openstelling Scha penboerderij; Slaakweg 1,12.30- 17.00 uur - Open stelling molen De Vijf Gebroeders KAMPERLAND Souidijk 12, 09.30- 13.00 uur - Rom melmarkt Spui- kom; Jacobadijk, 10.30 -12.30 uur - Ezelwandeling KATS Zeeuwse Rozen tuin, Katse Groe- neweg 3,14.00- 17.00 uur - Gratis concert 'Broazin- ha', zangeres Debo- ra Meier en gita rist James Water brengen Kaapver- dische muziek KATTENDIJKE Dorpsstraat 53, 11.00-15.00 uur - Open kerk met ex positie schilde rijen van Lode de Beider en Maria van Put; Monni- kendijk 43, 10.00-17.00 uur - Open Exoten tuin met bamboes, palmbomen en meer KORTGENE Veerdam 3,11.00- 18.00 uur - Zee hondensafari en bezoek aan mossel- feest NIEUWDORP Prinses Margriet straat 52,12.00- 21.00 uur - Finale dag Borsele Sloepoort Cup WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Maar tenskerk, 13.00- 17.00 uur - Open stelling Kerk WOLPHAARTSDIJK Restaurant De Meerkoet, Schelp- hoekweg, 10.30- 18.00 uur - Zee hondensafari en bezoek aan mossel- feest YERSEKE Beatrixhaven en omgeving, vanaf 10.00 uur - Mossel dag met onder meer Dweilband festival, Braderie, Kermis, Vloot- schouw, Taptoe en om 22.00 uur - Afsluiting met vuurwerk Zondag BAARLAND Oude Polderdijk 2, 12.00-17.00 uur - Expositie 'Buiten werk Schatten Toen en Nu' GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Expositie 'Verlan gen, Droom en Werkelijkheid' HANSWEERT Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Ver trek veerdienst naar Perkpolder HEINKENSZAND De Schaapskooi, 11.00-16.30 uur - Openstelling Scha penboerderij KAMPERLAND Steiger fietsvoet- veer aan de Veer dam, 19.00 uur - Openlucht Kerk dienst KATTENDIJKE Monnikendijk 43, 10.00-17.00 uur - Open Exoten tuin met bamboes, palmbomen en meer WEMELDINGE Noordelijke Ach terweg 62,10.00- 14.00 uur - Kook- worshop Zeewie ren en excursie naar de Ooster- schelde; Kerkweg 5,13.00-17.00 uur - Expositie Ives de Roo WOLPHAARTSDIJK Restaurant De Meerkoet, Schelp- hoekweg, 10.30- 15.00 uur - Zee hondensafari YERSEKE Beatrixhaven, 10.30-13.00 uur - Zeehondentocht met het M.P.S. Bea trix 2 op de Ooster- schelde Middelburgsestraat 20 4461 EH Goes T. (0113) 227 283 F. (0113) 233 977 E. p.melse@hetnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99