Marcelle de Kam doet volgende week mee aan 10 SPORT Bouterse en De Visser verpletteren baanrecords Domburgse amazone heeft er Kerkhove in halve finale Dure nederlaag voor De Bruijn vrede mee dat ze nooit van wereldniveau zal worden. 'Succes in mijn sport laat ik min of meer aan het toeval over/ De Middelburgse atleet Neal Bouterse heeft gisteravond bij de baanwedstrijd Goes on Track het baanrecord op de 3000 meter ver pulverd. In een uiterst spannen de slotfase hield hij de Belg Ce- dric van de Putte van de winst af. Zijn eindresultaat, 8.21,45 mi nuten, was liefst zes seconden sneller dan de tijd die de Marok kaan Ramdan Snoussi in 2014 liep. In de wedstrijd ging het vanaf het begin af aan hard. Tommy Staal, de atleet uit Nieuw-Haam- stede die op de terugweg is na een dubbele kuitblessure, had er in de eerste vier rondes als haas de sokken in. Na 1600 meter deed hij een stap opzij en bleven er vijf koplopers over. In de laat ste 100 meter liepen Bouterse en Van de Putte zij aan zij. De Wal- chenaar klopte de Belg uiteinde lijk met 0,10 seconde verschil. Bij de vrouwen liep Marijke de Visser, afkomstig uit Aagtekerke, razendsnel. Met 9.37,68 minuten dook de atlete van het Utrechtse Phoenix ruim achttien tellen on der het baanrecord van Marlies Kort. Die klokte vijftien jaar gele den 9.56,00. Het derde baanrecord bij AV'56 werd neergezet door Pamela Kiel. De atlete van het Alphense AAV'36, die op het NK van twee weken geleden brons won, kwam bij het kogelstoten tot 15,36 meter. Marieke Riemens uit Middelburg werd tweede met 13,66. Beiden kwamen daarmee uit boven het oude record van Monique Schipper uit 1991:13,61. MARCELLE DE KAM Tennisster Lesley Kerkhove heeft bij de challenger van West- ende de halve eindstrijd bereikt. De Zierikzeese zag gisteroch tend haar opponente, Bibiana Weijers, aan het einde van de derde set opgeven. Het stond toen 4-6 6-4 4-3. Het was de enige partij in de Bel gische kustplaats die een winna res opleverde. Vanwege de regen kon er nauwelijks getennist wor den. Hierdoor is de tegenstand ster van Kerkhove in de halve fi nale nog niet bekend en ging de dubbelspelfinale, waarin de Zie rikzeese samen staat met Indy de Vroome, niet door. Die is naar vandaag verplaatst. Het wereldbekertoernooi drie banden in Vietnam is voor Jean Paul de Bruijn op een teleurstel ling uitgelopen. Na een flitsende start in de par tij tegen de Egyptenaar Sameh Sidhom (20-1 na zes beurten) ging bij de biljarter uit Hulst na de pauze het licht uit. In vijftien beurten werden slechts vijftien punten toegevoegd, maar toen was Sidhom al over de meet ge gaan. De schade bleef niet alleen bij verlies van de partij. De Bruijn verloor op de wereldranglijst ook zijn plaats in de top twaalf en dat heeft voor hem verstrek kende financiële gevolgen. Pittige dag voor Hoogerland in Eneco Tour Johnny Hoogerland beleefde een pittige dag in de Eneco Tour. De wielrenner uit Langeweegje liep in de rit van Riemst naar Sittard-Geleen, die gepaard ging met stevige buien, achter stand op. Hij werd 92e. In het klasse ment staat Hooger land 97e op 9.26 mi nuten van leider Wil- co Kelderman. Antwan Tolkoek staat na twee etap pes in de Arctic Race of Norway 43e. Van der Lijke rukt op in het klassement Nick van der Lijke blijft goed presteren in de Tour de l'Ain. De wielrenner uit Middelburg, die uit komt voor Team Lot to NL-Jumbo, werd gisteren in de derde etappe vijftiende en vindt zich in het al gemeen klassement nu terug op de zes tiende plaats, op 1.07 minuten van leider Alexandre Geniez. De Tour de l'Ain ein digt vandaag met een zware bergetap pe. Groene Ster na rust op schot in oefenduel De zaalvoetballers van Groene Ster Vlis- singen hebben de tweede oefenwed strijd gewonnen. De Walcherse eredivisio- nist won gisteren in Middelburg met 8-2 van topklasser Troy/Ideal. Bij rust was het nog 1-1. Voor Groene Ster scoorden Saïd Bou- zambou (2x), Imad Azzanagui (2x), Sa- lim Ben Sellam, Etienne Mallie, Hoes sein Bouzambou en Salim Sandee. kwaliteiten voor en beschik niet over de juiste paarden", zegt de Domburgse amazone onomwonden. „Ik wil mezelf niet helemaal naar beneden pra ten, maar zo is het nu eenmaal. En ik vind het ook wel prima zo." De Kam zat in het eventing (zie kader) lange tijd vol ambi tie. Zelfs na de geboorte van haar zoon Julian in 2008 wilde ze nog voor het hoogst haalbare gaan. „Nadat ik mijn kind ge baard had, wilde ik zo snel mo gelijk weer op een knol zitten", vertelt ze. „Ik had het zó ge mist. Zes weken na de beval ling reed ik alweer een wed strijd in Varsseveld. Die verliep nog niet zo ver keerd, maar in de sei zoenen erna ben arcelle de Kam is 38 en weet sinds een aantal ja ren dat de wereldtop niet haalbaar is voor haar. „Ik heb de finan ciële mid delen niet, mis er zelf de GOES 'Mijn leven is Neal Bouterse (rechts) blijft op de voor. Het verschil bedraagt 0,10 seci WESTENDE 3000 meter Cedric van de Putte net inde. foto Johan van der Heijden HO CHI MINH STAD SITTARD-GELEEN BELLIGNAT MIDDELBURG De Domburgse Marcelle de Kam is ervaren in de paardensport. Ze specialiseerde zich in het eventing en kwam al vaak uit in internatio nale wedstrijden. Het EK in Hel- voirt wordt haar vijfde. Haar grootste wedstrijden tot nu toe reed ze op lbouche en Velly Telly. Nu is Belly haar toppaard. De Kam trainde voorheen veel bij Christaan Provoost. Nu heeft ze Sandy den Exter als trainster voor het springen. „Zij is ook een coach voor me. Soms heeft ze maar een paar woorden genoeg om de juis te snaar bij mij te raken." Hans Nauta verzorgt haar dres- suurtrainingen. „Hij is met mij heel wedstrijdgericht bezig. Hij zet er een beetje druk achter, wat goed voor me is" Bij Domburg Holiday Resort Sta bles, het bedrijf waar ze met haar ouders eigenaar van is, verhuurt De Kam huisjes en geeft ze les sen. „Ongeveer 60 procent van de mensen komt zonder paard, 40 pro cent neemt er wel een mee." door Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 97