De droom van DJ G-Swatt komt uit op Decibel aJUAi 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Losse borden Middelburg in de ban Improvisatie op het orgel Bunkers Slotbos te bezichtigen !Pi hi »t m Springplank In de regio Kunstroute langs galeries en ateliers Nieuwe exposities in Ja Mar Natuurlijk Mijn dorp, mijn stad Cijs Wattel wil alle aanwezigen laten dansen. „Of dat er vijftig, vijfhonderd of vijfduizend zijn, maakt me niet zo veel uit." foto Lex de Meester door Len Wolters Toepasselijker kan het ei genlijk niet. Vandaag staat D] G-Swatt, oftewel Gijs Wattel (29) uit Serooskerke, op festival Decibel in Hilvarenbeek. Het podium ligt in het water. De link met Zeeland is snel gelegd. „Dit is het neusje van de zalm. Het is absoluut een droom die werkelijkheid wordt." Zo'n beetje alle discotheken in België heeft dj Gijs Wattel al ge had. „Tot dusver draaide ik vooral in cafés, discotheken en op kleine re festivals. Mijn doel was altijd om op een groot festival als Deci bel te staan. Ik kwam er vroeger vaak en ken er een hoop mensen. Je werkt jaren naar zoiets toe. Toch komt het onverwacht als je gevraagd wordt." Dat gebeurde afgelopen winter. „Ik vroeg aan die man of ik er nog even over mocht nadenken. Daar kon hij wel om lachen. Natuurlijk was het duidelijk dat ik dit ging doen. Ik heb er hard voor moeten werken en veel geduld voor moe ten opbrengen." Een jaar eerder deed Wattel, die als Junior Engineer fulltime werkt bij Damen in Vlissingen, mee aan een Rookie contest die Decibel had uitgeschreven. Hij be landde niet bij de beste vijf, maar zijn naam bleef in beeld bij de or ganisatie, weet Wattel. „Ze zijn me blijven volgen en zagen m'n naam steeds vaker voorbij komen. Dat heeft ze doen besluiten con tact met me te zoeken." Voor Wattel, die pas op zijn 21e voor het eerst in het openbaar op trad, is het een droom die uit komt. De laatste dagen leeft hij steeds meer naar deze dag toe. „Ik ben niet zenuwachtig. Het is ge zonde spanning. Je wilt geen mis sers maken natuurlijk. Ik zorg dat ik optimaal ben voorbereid. Dat is niet anders dan anders. Inmiddels heb ik een bepaalde routine opge bouwd." Wattel stelt zichzelf ten doel om zo veel mogelijk mensen aan het dansen te krijgen. „Of dat er dan vijftig, vijfhonderd of vijfduizend zijn, maakt me niet zo heel veel uit. Ik heb er onwijs veel zin in. Stiekem hoop ik dat dit een spring plank vormt, zodat ik in de toe komst op meerdere festivals sta." MIDDELBURG, De losse reclamebor den die langs Middelburgse we gen voor overlast en gevaar zor gen, worden verboden. De ge meente doet ze met ingang van september in de ban. De gemeen te stoort zich steeds meer aan drie hoeksborden en sandwichborden die om lantaarnpalen worden ge zet. Het zijn er te veel en zijn een gevaar voor het verkeer. Evene menten promoten blijft wel moge lijk. De gemeente gaat de losse borden namelijk vervangen door vaste. Per 1 september begint het plaatsen van vijftig frames. Event Support Holland gaat de vaste re clameborden beheren. Galgeweg 7 a Vlissingen 10 JAAR Ulli"» Permanent/recreatief Buitengebied 5 loopminuten van strand Vrij uitzicht Riant perceel van circa 3300 m2 Dubbele garage Vraagprijs 615.000,- k.k. BROUWERSHAVEN RENESSE Verschillende ateliers en galeries in Renesse openen zondag tussen 12.00 en 17.00 uur hun deuren voor de voorlaatste Blik op Kunst-route. Bij Galerie ZeeUw- Art (Hogezoom 99) is Peggy van Gurp (foto) gastexposant. Hier is ook werk van Zsuzsanna Gyorcio- vics te zien. Ook DoeXZelf (Zeea- nemoonweg 18), Ja Mar Natuur lijk (Zeeanemoonweg 11), de Kera- miekhoek (Zeeasterweg 1), het Blikmuseum (Capelleweg 18), ate lier Uit de Kunst (Stoofweg 5) en Hotel De Zeeuwse Stromen (Duinwekken 5) doen mee aan de route. De route kan lopend, fiet send en per auto afgelegd wor den. RENESSE In atelier Ja Mar Natuurlijk in Ren esse zijn vanaf zondag nieuwe ex posities te zien. Paula Hans- ma-Peursum uit Zonnemaire ex poseert haar schilderkunst, Jan en Corrie de Troije tonen long expo sure opnames en Marian Schelle- kens toont een foto-expositie. Het atelier is zondag vanaf 12.00 uur tot 17.00 uur geopend. Op maandag tot en met vrijdag zijn de exposities van 13.30 uur tot 16.30 uur te aanschouwen De Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven is dinsdagavond het onderkomen van een bijzon der orgelconcert. Sietze de Vries geeft een improvisatieconcert. Improviseren is ter plaatse een muziekstuk componeren en uit voeren. Deze kunst is het specia lisme van de Groningse organist. Maar liefst twee grote improvisa ties staan er op het programma, in neo-barok en in barokstijl. Verder speelt hij nog werken van Weckmann en Muffat, muziek uit de renaissance die past bij de Brouwse orgelkas uit 1557. De verrichtingen van de organist zijn te volgen via een videopro jectie op de muur. Het concert begint om 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op grotekerkbrouwershaven.nl BSr-W^ Een paar keer per jaar kunnen belangstellenden door het normaal geslo ten Slotbos in Haamstede wandelen. In augustus is dit driemaal mogelijk. Komende zondag is de eerste gelegenheid. In het Slotbos staan veertig bunkers uit de Tweede Wereldoorlog. Gid sen vertellen tijdens de wandeltocht over de historie van de bunkers. De twee uur durende wandeling start om 10.00 uur bij het toegangshek van Slot Haamstede, foto Dirk Jan Gjeltema Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie zie: www.nm.nl/agenda. ZATERDAG BROUWERSHAVEN Atelier Marijke Lamboo, 11.00- 17.00 uur: Exposi tie 10 jaar Atelier Marijke Lamboo; Grote of Sint Nico laaskerk, 13.00- 16.00 uur: Exposi tie diverse kunstui tingen; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 14.00-17.00 uur: Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURCH-HAAMSTEDE Bewaerschool, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Drogerij; Centrum Haamstede 19.00- 23.30 uur; Avond- markt; Kerk in Burgh, 10.30 uur: Pelgrimstocht (fiets) door de Westhoek; Strand Westenschouwen, 9.45-11.15 uur: Yo ga aan zee; Trampo linecentrum Wes- terschouwen, van af 11.00 uur: Op sa fari door het groot ste bos van Zee land; DREISCHOR Centrum, 10.00- 20.00 uur: Vlasdag; Wijnhoeve de Klei ne Schorre, 11.30 en 15.00 uur rond leiding over de Wijnhoeve, vanaf 16.00 uur Live-mu- ziek; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, vanaf 11.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; OUDOORP Strand Oosterduin pad, 22.30 uur: Vuurwerk- en la sershow; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 9.30 uur: Ex- cursierit Delta Tourbus; SCHARENDIJKE Bethlehemkerk, 13.30-16.00 uur: Kunst en koffie in de kerk, Gebouw de Hoeksteen, Ex positie schilders club 'Tussen de ha vens'; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Cen trum, 10.00-18.00 uur: Markt 'Verwe ven' Fizi, 20.00 uur: Journal d'une femme de cham- bre; Gebouw de Harmonie, 10.00- 16.00 uur: Boeken markt; Nieuwe Ha ven, 14.00-17.00 uur: Zeiltocht 'Mee zeilen met een tra ditionele zeilklip- per'; Nieuwe Kerk, 16.00 uur: Zomer- concert Sander van den Houten en Jur- gen van Oosten- brugge; Oude Ha ven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstel ling Noordhaven poort; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren, Plein- goed pop-up archi tectuurproject; Ex positie Vloedlagen in de zeereep; Stad huismuseum, 14.30 uur: Beiaard concert, 'Een sprookje met zang en beiaard'; ZONNEMAIRE Camping de Zon- nehoeve, 10.00 uur: Yoga in de na tuur; Haven Bom- menede, 9.00 uur: Wandel- en vaarex- cursie Hompel voet; ZONDAG BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rondvaart over de Grevelingen; Grote of Sint Nicolaas kerk, 13.00-16.00 uur: Expositie di verse kunstuitin gen; BURCH-HAAMSTEDE Bewaerschoole 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling DrogerijjSlot Haamstede, 10.00 uur: Wandeling langs de bunkers in het slotbos; Trampolinecen trum Westerschou- wen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Plom- petoren skelter- tocht; BURCHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.30 uur: Familie- rondvaart; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs doolhof; OUWERKERK De Vierbannen, 14.00-19.00 uur: Brouwers Ground Control Gin en op treden Saxotone ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Ca meramuseum, 14.00 uur: Fototour door Zierikzee met begeleiding van fo tograaf Leen Ko per; Nieuwe Ha ven, 12.00 uur: Zee- hondenrondvaart met Frisia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 90