La Corneille neemt magie mee naar de optredens zeeland nazomer festival Jelte Tuinstra geeft ieder nummer glans 23 Jelte Tuinstra (25) is een muzikant en podiumdier. Zodra dat podium er is, verandert de wat verlegen en in zichzelf gekeerde jongen in zijn alter ego Jett Rebel. Wie: Dat ging snel voor Bas, Gijs, Renzo en Jesper. Nog maar net een halfjaar bezig en het Wal- cherse kwartet kan al gaan op nemen, fanmail beantwoorden en als jonge rockhelden door de straten lopen. Op het po dium druipt de chemie tussen de vier ervanaf. Wat: Toegankelijke indie-rock waar vooral de energie aan alle kan ten vanaf spat. Gijs Teuwsen is een echte frontman die je mee neemt op een muzikaal reisje. Springerige pop met punky Nir- vana-randje en meezingrefrei- nen. Waar en wanneer: Abdijplein, 5 sept, 20.30 uur. worstelt met zijn identiteit. Ver volgens gaan de gesprekken bijna alleen daarover. Hij maakt er korte metten mee in een uitzending van De Wereld Draait Door. „De focus ligt op mijn muziek en op tredens, daar moet het dan ook over gaan." Dit jaar verscheen 'Hits For Kids', een debuutalbum. Daar gin gen twee EP's aan vooraf. Bij het creatieve proces houdt hij alles zelf in de hand, zowel de produc tie als het bespelen van alle instru menten. Toch is het met een volle dige band en fantastische backing vocals dat de nummers echt gaan leven. Het podium is de plek waar hij meer laat horen, zoals de Ste- vie Wonder-tribute tijdens North Sea Jazz of de The Family Sto- ne-songs bij Pinkpop als bassist Larry Graham op het podium ver schijnt. Steeds weer dat podium waar ineens alles mogelijk is. In mei vorig jaar stond Jett Re bel op Klomppop in Ovezande. Backstage liep hij wat te ijsberen en te wachten op de Vlissingse gi taarbouwer Sjak Zwier. Die kwam de bij hem aangeschafte gitaar voor het optreden een 'apk-tje' ge ven. Het podium stond klaar, de band bereidde zich voor. Maar backstage geen spoor van span ning, eerder een gemoedelijk ge sprek over gitaren tussen Sjak en Jelte. Of was het inmiddels het al ter ego dat daar zat? Iemand die weet dat hij over enkele ogenblik ken in een volle tent op een plek staat waar hij zich meer dan thuis voelt. Heel rustig liep hij erheen, de focus op een muziekspektakel dat de tent op z'n kop zal zetten. Een stepping stone op weg naar nog groter, nog indrukwekkender. Dat het al een jaar later zo is, had ook Jelte Tuinstra nooit kunnen voorspellen. Jett Rebel laat die droom uitkomen. niet alleen de muziek, die is ge worteld in de Minneapolis-sound van Prince met een dikke mix van gitaarrock, pop, funk, glamrock en soul. Jett Rebel geeft ieder num mer glans door er een complete ei genzinnige en op het oog sponta ne choreografie aan toe te voegen. De afwisseling creëert hij ook door het alter ego van stemmin gen te laten wisselen. Op het po dium staat de supermens, maar ook de nerd die breekbaar en ge voelig kan zijn. Een vat vol tegenstrijdigheden. Dat leidt tot speculaties over le vensstijl. De documentaire 'Who The Fuck Is Jett Rebel?', versche nen in 2014 en handelend over het begin van die vliegende car rière, laat een muzikant zien die an staat er een ras artiest die weet wat hij wil en al les aankan. Een metamorfose van introvert naar ex travert, een zelfverzekerde regis seur van een ontwapenend en be vrijdend muziekfeest. Daar ligt de kracht van Jett Rebel, de muziek moet en kan een feest zijn. Een feest van dansende emoties aange wakkerd door een groovende band, verstilde momenten met he melse harmonieën, maar ook al tijd die bevrijdende schreeuw of spetterende solo. Het kostte hem nauwelijks iets meer dan een jaar Nederland daarvan te overtuigen. In februari zet Jett Rebel bijna drie uur lang de Heineken Music Hall op z'n kop. Hij begint die show met letterlijk uit de lucht te komen vallen. Een mooie meta foor voor de take-off van een car rière. En dan van ieder nummer een feestje maken, de spanning op bouwen, steeds verrassen. Het is Drie jongens Jongens waren het, drie vrienden. Ze deelden de liefde voor muziek, eerst nog alleen in lange gesprekken, pas later met een instrument in hun handen. En ieder ging zijn weg, bandjes met andere vrienden kwamen en gingen. Tot dat ze beseften niet meer echt jong te zijn, halverwege de 20 en op weg naar wie of wat? Wel hadden ze de mu ziek nog, en weer pak ten ze de instrumenten en bezongen de gemeen schappelijk afgelegde weg naar volwassen heid. Muziek om iets van je af te schudden, eindelijk je vleugels uit te slaan, wegvliegen uit de kooi waarin je lang zaam terecht was geko men. Het debuutalbum 'I Was A Bird' verscheen in maart dit jaar. Met een raak. De verhalen Utrecht is de thuisbasis van Guy Corneille (zang en gitaar), Hans Vermunt (toetsen en zang) en Daan Crone (drums en zang). Iedere song van debuutalbum 'I Was A Bird' klinkt als een filmscript, een ver haal met een plot, een soundtrack van de jeugd. Niet alleen over hun eigen jeugd, maar heel herkenbaar voor wie ooit jong was, is of wil blijven. De muziek De stem van Guy Cor neille bevindt zich tus sen die van Kurt Wag ner van Lambshop en Phil Moore van The Bo- werbirds. Het schuurt, zeurt en knauwt en danst tussen spoken word en zingen. De mu ziek glijdt van folky in tiem en mijmerend naar uitgesponnen rock. De meerstemmige zang bekoort en ontroert. Guy is een karakterzan ger. Zingen was in zijn jeugd nooit zijn ding; hij liet het aan anderen over. Totdat hij in Lon den kwam. Daar kwam het zelfvertrouwen. Maar ook dook hij in de wereld van de freakfolk. Een genre waarbij meer het karakter van je stem telt dan de gepolijste schoonheid. Guy schreef de liedjes voor zijn stem en wist dat hij terug naar zijn vrienden in Utrecht moest om ze samen uit te werken. Koortjes, psychedeli sche lagen, onverwachte wendingen en het ont wijken van de cliché's die op de loer liggen. Sa men met zijn vrienden vond Guy met La Cor neille een eigen sound. De concerten De drie jongens ontmoe ten elkaar in Utrecht weer als muzikale bege leiders van een danspro- ject. Ze stonden ineens met z'n drieën op het podium. Iemand anders moest zeggen dat ze dat vaker moesten doen. Dat gebeurde, met de liedjes van Guy als uit gangspunt. Ze deden mee aan een bandwed strijd. Als een soort dwang moesten er steeds nieuwe num mers komen. Samen in het diepe. De klik, de vriendschap, de sound. Ineens kwam alles sa men. En die magie brengt La Corneille mee naar de optredens. La Corneille (voorpro gramma Mister and Mississippi): Abdij plein, 2 sept, 21.15 uur. di 25 aug t/m zat 5 sept ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 Rebel thuis op podium Jett Rebel (Jelte Tuins tra). foto Soesja Leugs Jett Rebel: Abdijplein, 5 sept, 21.00 uur. Voorprogramma: Peer, 20.30 uur. door René de Dreu door René de Dreu La Corneille. foto Mcklin Fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 88