Hobbyisten klaar voor een feestje zeeland nazomer festival Wees gewaarschuwd voor deze Belgische supergroep 15 Monsun Solof Hun doorbraak kwam met 'I follow rivers', maar drummer Mario Goossens speelt niet altijd met een theelepeltje op serviesgoed. Wie: Zanger-gitarist Thomas van Steenbergen vond in Remko Moerland (bas) en Chet Moer land (drums) de ideale vrien den om een band te beginnen. Vanaf het debuut in 2012 oog sten ze het veelzeggende 'wow'-efFect. Wat: Jong, maar met een muzikale bagage die sporen verraadt van Jimi Hendrix, Cream en psy chedelische rock. Het klinkt als retro bluesrock, maar dat is het dus niet. Eerder de kennis gebruiken door wat ooit goed was terug te brengen naar de ze tijd. Waar en wanneer: Abdijplein, 29 augustus, 20.30 uur. Wie: Olof Sinke uit Domburg volgde een studie songwriting en bracht zijn droom met zowel band als solo in de praktijk. Een troubadour die met op toe gankelijke melodietjes getoon zette gedachten de mensen extra zonuren kan bezorgen. Wat: Solof kiest voor een luchtige luisterpop-stijl met Engelstali ge teksten. Daarin altijd wel de wending die de luisteraar beet pakt. Op het Nazomerfestival met voltallige band en een te rugblik op een carrière met in middels een decennium lang zomerse muziek. Waar en wanneer: Abdijplein: 1 september, 20.30 uur. leen 'I follow rivers'. Want wie de Belgen alleen kent van hun grootste radiohit, zal tijdens een concert vreemd op kijken. Wat is-ie prachtig, de in het radioprogramma van Giel Bee- len opgenomen video waarin Trig gerfinger het liedje 'I follow ri vers' van Lykke Li uitvoert. Het meesleepende basloopje, de door Block gefloten melodie en het bril jante percussiewerk van Goos- sens, met een mes op een koffie kopje en een theeglas. In het lied je zit niets van de agressie van hun eigen werk en juist daardoor onderstreept het hun vakman schap. Het is als met de figuratie ve tekeningen van Karei Appel of Pablo Picasso. 'Jeetje, kunnen ze dat ook?', zal de leek zeggen. Nou en of ze dat kunnen. Fans zullen wijzen op een liedjes als 'My ba by's got a gun' en opmerken dat het toch niemand kan verrassen. Zij het dat de virtuositeit daarin subtiel én overdonderend is. Ei genlijk zoals Led Zeppelin dat vroeger kon. Neem oordoppen mee. Een verstandig advies bij elk popconcert, maar zeker bij Trigger finger. Ook daarin tonen de Bel gen zich erfgenamen van Led Zep pelin. Maar meer nog dan bij de Britten maken ze muziek die je niet alleen moet horen, maar ook moet voelen. Vier jaar geleden de den ze de vestingwallen van Hulst schudden tijdens Vestrock, in Middelburg zal de Abdij op zijn grondvesten schudden. Maar mis ze vooral niet! De waarschuwingen zijn op hun plaats, maar laat het niemand ontmoedigen. Triggerfinger wordt groter en groter, het is bijzonder dat ze in Zeeland staan. Zonde om te missen. Een optreden van De Hob byisten is altijd een feestje. „Niels Geusebroek zal het moeilijk krijgen om onze sfeer te overtref fen." Rapper en front man Kevin van Gor- kom glundert bij de gedachte aan het thuisoptreden van hiphopband De Hob byisten. Nou ja, hip hop. „Met de naam hiphop doen we ons zelf te kort. Er zit ook een beetje funk, salsa, soul, reggae en rock in. Onze muzikanten hebben de kwaliteit om een lekkere drum-, gitaar- of saxo foonsolo neer te zet ten. Dit optreden gaan we trouwens iets anders benade ren, met meer show elementen. Ook men sen die hiphop eigen lijk niets vinden, ver tellen ons na een op treden dat ze genoten hebben. Het wordt ge woon een lekker Zeeuws sfeertje. Sa men gaan we er een feestje met een hoog meezinggehalte van maken. Kom maar kij ken, want ook jij vindt het leuk." Veel nummers worden rus tig opgebouwd, waar na de band er lekker in knalt. De brok ener gie van acht personen die dan enthousiast over het podium springen, werkt aan stekelijk. De Hobbyisten hebben ook een paar primeurs voor dit op treden. Nummers van de EP die ze eind dit jaar uitbrengen en voor de vele fans een complete versie van 'Praat Zeeuws Met Me'. „De credits voor dat nummer gaan echt naar onze zange res Eva van Leeuwen. Zoals ze dat refrein zingt, fantastisch." De nummers van De Hobbyisten zijn Nederlandstalig en zelf geschreven, maar soms kan er ineens een klein stukje Beyoncé, Black Eyed Peas of Pharrell Willi ams voorbij schuiven. De band is gretig. De Hobbyisten hebben al in de kleine zaal van Paradiso gestaan, het lijkt een kwestie van tijd totdat ze op Low lands of Pinkpop mo gen debuteren. De Hobbyisten (voor programma van Niels Geusebroek): Abdijplein, 1 sept, 21.00 uur. Voorpro- grogramma Hobbyis ten: Solof, 20.30 uur. di 25 aug t/m zat 5 sept drenkt. De muzikanten blijken wolven in schaapskleren. 2 Laat je niet in slaap lullen door zanger Ruben Block. De voorman van Triggerfinger mag vervaarlijk ogen, maar het grootste deel van de tijd is hij toch oprecht charmant. Dat blijkt in interviews, maar ook op het po dium waar hij publiek flirtend in pakt en de liedjes met lange verha len introduceert. Hij maakt het bijna gezellig. Maar dan barst het geweld los. Luister van tevoren eens naar een ander liedje dan al- Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Een concert van Trig gerfinger is een bele venis. Maar weet waar je naartoe gaat, want bij deze Belgische super- groep is niet alles wat het lijkt. Daarom vijf aanbevelingen: Laat je niet in de luren leg gen door de deftige pakken. Wie alleen maar bandfoto's van Triggerfinger zou zien, en nooit hun muziek had gehoord, zou zich kunnen inbeelden dat het een trio is dat jazz speelt in luxe casino's. Kijk eens hoe zanger/gitarist Ruben Block, bas sist Paul van Bruystegem - ofwel Monsieur Paul - en drummer Ma rio Goossens poseren op de home page van hun website. Sjieke pak ken, zij het dat de schoenen een tikkeltje extravagant zijn. De sto merijen in Antwerpen zijn er blij mee, want op het podium worden de kostuum met zweet door- ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 Pas op: Triggerfinger! door John de Kok Triggerfinger een jaar gele den tijdens de Lokerse Fees ten. foto Ronald den Dekker Triggerfinger: Abdijplein, 29 aug, 21.00 uur. Voorprogramma: Monsun, 20.30 uur. door Ernst Jan Rozendaal De Hobbyisten, foto Kelly Thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80