Vijf tips Kinderen zijn gek op minipizza's en bolussen Reislustige Matty en John Craane uit Dreischor 12 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar II Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Vandaag: de markt 'Verweven' in Zierik- zee over weven, wol en handwerken. Vandaag: tijdens de Vlasdag gaat Dreischor terug in de tijd. De bossen bij Schud- debeurs. Niet groot, wel vol bijzondere bomen en vogels. Langs de Oosterschel- de wandelen over de oude zeedijk bij de Schelphoek. Bij Ouwerkerk kun je langs de kreken wandelen. De hond mag mee. Quincy Kuyten (11) uit Waspik viert samen met haar ouders een paar weken vakantie op het eiland en bezocht de kookles vorige week al een keer. „Toen bakten we broodjes. Maar pizza vind ik ook wel erg lekker." Op een door de helft gesneden pitabroodje smeert zij tomatensaus. Ook legt ze er plakjes tomaat, salami en kaas op. Femke de Rooij (8) maakt een kunstwerkje van haar pizza. Ze snijdt haar salami in de vorm van een zeilboot. „Mijn ouders hebben een boot en liggen hier in de buurt." „Als ik thuis ben ga ik dit nog eens doen. Op de camping heb ben we geen oven", vertelt Quin cy. Nu het vakantie is, helpt ze haar ouders bijna elke dag met ko ken. „Mijn moeder maakt de groenten en aardappels klaar en mijn vader en ik doen het vlees. Dat is erg gezellig." Naast Quincy zit Lisa Rozen- daal (11) uit Zwijndrecht. „Wij eten heel gemakkelijk hier", ver telt ze. „Meestal brood met iets warms. Mijn moeder heeft niet zo'n zin om ingewikkeld te koken op vakantie. Dat snap ik wel." Barbecue is bij veel kinderen een geliefd vakantiemaal. Quincy: „Heerlijk vind ik dat. Ik hou van vlees. Vooral van kipsaté. En van barbecue krijg je een echt vakan tiegevoel." Een andere favoriet is de Zeeuwse bolus. „Morgen is het Zeeuwse dag op de camping waar ik sta", vertelt Lisa. ,,'s Ochtends gaan we bolussen bakken. Ik ben benieuwd hoe je een bolus maakt. Dat recept wil ik thuis ook nog wel eens proberen, dan kan ik af en toe even aan Zeeland denken als het hard regent." 'Ik hou van vlees. Vooral van kipsaté. En van barbecue krijg je een echt vakantiegevoel' Een goede bank in de woonkamer of een paar weken op vakan tie in de zomer. Voor die keuze stonden Matty en John Craane uit Dreischor het afgelo pen jaar. Het is de bank gewor den. „En het was de investering meer dan waard", zegt Matty. Ze zit tevreden op de kersver se aanwinst. Een bruin exem plaar van extra dik leer, bestand tegen de twee enthousiaste hon den in huis. „Kijk, ik kan de voe tensteun precies zo instellen als ik wil. Ik ben hier zo ontzettend blij mee. Eindelijk kan ik weer fatsoenlijk zitten in mijn eigen huiskamer. Dat is lange tijd niet gelukt." De Zeeuwse heeft artro se, waardoor ze veel pijn heeft aan haar knieën. Ook neemt de kracht in haar benen steeds ver der af. Daarom verhuisde het stel een tijdje geleden van Bruinisse naar een gelijkvloerse senioren woning in Dreischor. Die verhuizing kostte veel geld. Een aantal meubels was aan vervanging toe. Matty: „Op onze vorige bank zat ik niet goed. En als je niet veel anders kunt doen dan zitten, is dat vervelend. Daar om besloten we een bank te ko pen. Maar degene die we wilden, of eigenlijk nodig hadden, kostte veel geld. Al ons vakantiegeld zit erin. En nog wel meer. Maar het fijne gevoel dat ik ervoor terug krijg is onbetaalbaar." Hoewel ze zich waarschijnlijk nooit meer helemaal de oude zal voelen, is Matty's hoop nu geves tigd op een knieoperatie in de na bije toekomst. „We onderzoeken de opties, winnen zoveel moge lijk advies in. Het zou ontzettend fijn om me weer iets beter te voe len, dingen te kunnen onderne men die ik nu niet kan." Ze vinden het vreemd om er niet op uit te gaan deze zomer. „We zijn erg reislustig", vertelt Matty. „Toen ik een paar jaar gele den te horen kreeg dat ik staar heb en dat mijn zicht alleen maar verder achteruit gaat, besloten we om samen extra veel te genie ten. Alles te zien voordat het niet meer mogelijk is. We verkochten ons huis i en gingen op reis. We trokken door Amerika, Zuid-Afri- ka en Kenia. Hebben bijna alle Europese hoofdsteden gezien." Jo hn: „Op die mooie herinnerin gen kunnen we gelukkig nog wel een tijdje teren. Af en toe dro men we even weg." Matty denkt terug aan Kenia waar ze over nachtten in een houten huisje op palen. „De buffels en de olifanten wandelden daar 's nachts onder door. Heel indrukwekkend. Ik Agenda door Sharon van Oost RENESSE. Het is een drukte van jewelste in ontbijtcafé Blicksem in Renesse. Deze zomer komt er elke week een groep kinderen bij elkaar voor een kookles. Vandaag staan er minipizza's op het programma. Quincy Kuyten, toeriste De kinderen beleggen hun pizzabroodje met tomatensaus, salami en kaas. foto Marieke Mandemaker Relaxbank gaat door Sharon van Oost 10.30-16.30 uur. Circus Renz Internationaal, Tienhonderd- sedijk, 15.00 en 19.00 uur. Avondmarkt Noordzee Résidence, 17.00-21.00 uur. Dreischor Vlasdag, braderie, ambachten en kinder rommelmarkt, Ring, 10.00-20.00 uur. Goes Kermis, 10.00-24.00 uur. Kamperland Ezelwandeling door polders en langs Veerse Meer, Jacobadijk, 10.30-12.30 uur. Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen, kerkgidsen leiden rond, in Geerteskerk, Geertesplein, 10.00-16.00 uur. Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof, Wielemakersbaan 4, 10.00-17.00 uur. ZATERDAG Aardenburg Orgelconcert Nils Hellemans uit Dender- monde, Sint Baafskerk, 14.00 uur. Axel Museum Het Warenhuis, Land van Axel, Markt, 11.00-17.00 uur. Watertoren, Kinderdijk 2,13.00-16.30 uur. Biggekerke Solexrace, verkleed solex rijden, demon stratie oldtimerbrommers, Dorpsstraat, 16.00-19.00 uur. Breskens Rondvaart naar de zeehondjes, Keerdam 1, 10.00-11.00 uur. Burgh-Haamstede Avondmarkt, Noordstraat en Ring, 17.00-00.00 uur. Cadzand Streekproductenmarkt bij molen, Poortvliet Zomermarkt, met jaarlijkse palingrook- wedstrijd, en rommelmarkt, Tolweg, van af 10.00 uur. Ritthem Ringrijden, 8.00-18.00 uur. Sas van Gent Industrieel Museum Zeeland, Westkade 114,10.00-17.00 uur. Sluis Streekproductenmarkt, Walplein, 10.00-18.00 uur. Solexrace zaterdag in Biggekerke. archieffoto Lex de Meester Middelburg Groente-, fruit- en snuffelmarkt, Markt, 8.30-16.00 uur. Noord-Beveland Amusefietstocht, diverse startlocaties, 10.00-18.00 uur (ook zondag). Oostkapelle Oostkapelse dag, met ringsteken en kin dervrijmarkt, 8.00-17.30 uur. Nachtbrakers en zwarte schimmen, mu seum Terra Maris, natuurnachtwande- ling, Duinvlietweg 6, 21.30-23.00 uur. Stavenisse Watersnoodhuis, Voorstraat 42, 10.00-12.30 uur. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard. Maritiem attractiecentrum Portaal van Vlaanderen, 11.00-17.00 uur. Tholen Openstelling Grote Kerk, Kerkplein 1,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44