PORTRET 11 „Wetenschappers maken zich zorgen daarover en over de col lectie van het Zeeuwsch Genoot schap. Maar ze kennen mijn ach tergrond als gepromoveerd histo ricus, dus ik mag hopen dat ze niet denken dat ik hierheen ben gekomen om de collectie af te bouwen. Dat gaat dus niet gebeu ren. Ik weet niet of ze gerustge steld zijn, maar dat heb ik hun wel verteld." „Door de bezuinigingen is die functie wat afgebouwd. Dat is op zich heel jammer. Ik ben zelf ge specialiseerd in de VOC-tijd. Middelburg was toen na Amster dam de tweede stad van Neder land. Het historisch belang van Zeeland vind ik echt on dergesneeuwd - het is altijd Amsterdam - en als er iets over de Zeeuwse geschiede nis wordt gezegd, is het al tijd in de context van de slavernij. Dat geluid moet vooral worden gehoord, daar geen misverstand over, maar het is wel eenzijdig. Dat Zeeuw se belang zou veel bre der voor het voetlicht moeten komen. Daar om zou het jammer zijn als je hier weinig wetenschappelijke acti viteiten ontplooit. Als daar in de toekomst meer ruimte voor mocht ontstaan, zou ik daar ze ker voor opteren. In elk ge val wil ik met het Genoot schap en alle andere erfgoed instellingen in Zeeland om de tafel, want het zou mooi zijn als we dat in samenhang kun nen doen. Dat zijn voor ons na tuurlijke partners. Individueel zijn we allemaal te klein om gro te onderwerpen op te pakken." „Dat gevoel stijgt dagelijks. Het is een geweldige provincie, een mooi instituut. En het werken in deze sector voegt echt iets toe, betekent wat voor de bevolking. Er is nog geen dag geweest dat ik hier niet fluitend binnenkwam." ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 Hoe gaat het verder met de weten schappelijke collectie? In hoeverre heeft de bibliotheek in wetenschappelijk opzicht ingeboet aan gezag? U kwam vier maanden geleden enthousiast binnen. Hoe is dat nu?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43