Werk aan de Sloeweg Monumentenstatus moet Nollebos beschermen tegen bouwproject ZOMERMARKT Gijs Wattel uit Serooskerke ziet droom uitkomen WALCHEREN 5 ZONDAG 16 AUG. O' Hij draaide in disco's, cafés en op kleinere festivals. Vandaag komt op festival Decibel de droom uit voor DJ C-Swatt. BOULEVARD VLISSINGEN 12.00 - 20.00 UUR Toepasselijker kan het ei genlijk niet. Vandaag staat DJ G-Swatt, oftewel Gijs Wattel (29) uit Serooskerke, op festival Decibel in Hilvarenbeek. Het podium waar op hij draait, ligt in het water. De link met Zeeland is snel gelegd. „Dit is het neusje van de zalm. Het is absoluut een droom die werkelijkheid wordt." Zo'n beetje alle discotheken in België heeft dj Gijs Wattel al ge had. „Tot dusver draaide ik vooral in cafés, discotheken en op kleine re festivals. Mijn doel was altijd om op een groot festival als Deci bel te staan. Ik kwam er vroeger vaak en ken er een hoop mensen. Je werkt jaren naar zoiets toe. Toch komt het onverwacht als je wordt gevraagd." Dat gebeurde afgelopen winter. Toen werd hij gebeld met het ver zoek op Decibel te komen draaien. „Ik vroeg aan die man of ik er nog even over mocht nadenken. Daar kon hij wel om lachen. Natuurlijk was het duidelijk dat ik dit ging doen. Ik heb er hard voor moeten werken en veel geduld voor moe ten opbrengen", vertelt de Seroos- kerkenaar. Een jaar eerder deed Wattel, die als Junior Engineer fulltime werkt bij Damen in Vlissingen, mee aan een Rookie-contest die Decibel had uitgeschreven. Hij be landde niet bij de beste vijf, maar zijn naam bleef in beeld bij de or ganisatie, weet Wattel. „Ze zijn me blijven volgen en zagen mijn 'Ik kwam er vroeger vaak en ken er een hoop mensen. Je werkt er jaren naartoe. Toch kwam de vraag onverwacht' naam steeds vaker voorbij komen. Dat heeft ze doen besluiten con tact met me te zoeken." Voor Wattel, die pas op zijn 21e voor het eerst in het openbaar op trad, is het een droom die uit komt. De laatste dagen leeft hij steeds meer naar deze dag toe. „Ik ben niet zenuwachtig. Het is gezonde spanning. Je wilt geen missers maken natuurlijk. Ik zorg dat ik optimaal ben voorbereid. Dat is niet anders dan anders en inmiddels heb ik wel een bepaal- 'Stiekem hoop ik dat dit een springplank vormt, zodat ik in de toekomst op meerdere festivals sta' de routine opgebouwd." Wattel stelt zichzelf ten doel om zo veel mogelijk mensen aan het dansen te krijgen. „Of dat er dan vijftig, vijfhonderd of vijfdui zend zijn, maakt me niet zo heel veel uit. Ik heb er onwijs veel zin in. Stiekem hoop ik dat dit een springplank vormt, zodat ik in de toekomst op meerdere festivals sta." De actievoerders vragen de ge meenteraad van Vlissingen aller eerst het Nollebos, Zwanenburg en Westduin te laten opnemen in de nationale monumentenlijst van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. Tot het moment dat daar een definitief besluit over is geno men, willen de actievoerders geen onomkeerbare beslissingen over de natuurgebieden. Daarbij herinnert actiegroeplid Joost Naudts aan het jaar 2925, waarin burgemeester Van Woeide- ren het startsein gaf voor de aan leg van het Nollebos als geschenk aan de Vlissingse bevolking. „Het werd een uniek bos, het enige in Nederland waarin zowel zout- als zoetminnende vegetatie voor komt. Het is ook de kern van de Atlantikwall. In het bos herinne ren een bunker, schuttersputjes en kreken aan de dijkdoorbraak tij dens de Tweede Wereldoorlog." Joost en zijn vrouw Roosje zijn niet de enigen die dagelijks wan delen door het Nollebos, met hun Zwitserse witte herder. „En het is ook niet een feestje van de goud kust geworden waar we aanvanke- 'Een natuurgebied mag niet worden opgeofferd om twee ondernemers te redden' lijk bang voor waren, nee, de hand tekeningen komen uit heel Vlissin gen. Van heel Walcheren. Als je in het bos loopt, tekenen zelfs toeris ten. Ze zeggen dat ze niet terugke ren als het wordt volgebouwd." Dat wordt het, denkt het echt paar Naudts. „De bestuurders zeg gen dat er geen plan is, maar dat is er wel. Een megalomaan plan van 240 vakantiehuisjes met evenveel parkeerplaatsen en een groot ho tel. Een park waarvan er in Zee land dertien in een dozijn zijn." Dat wil de actiegroep niet laten gebeuren. Mocht het eerste burger initiatief sneuvelen, dan heeft ze er nog een. Nota bene opgesteld door de voormalig stedebouwkun- dige bij de gemeente Vlissingen, André Houwing. Het initiatief is gebaseerd op een plan van Art House Zeeland. Houwing vraagt de gemeenteraad het recreatieplan te verplaatsen naar het Scheldeter- rein. „Dat is pas een uniek vakan tiepark", verwoordt Joost Naudts. „Met jachthaven, bij de stad." Maar dat is natuurlijk niet wat de initiatiefnemers, de onderne mers van de sauna en de Kanovij ver, willen. „Klopt. Maar wat wij niet willen, is dat het natuurge bied van een hele gemeenschap wordt opgeofferd aan een plan om twee ondernemers te redden." Als de fractievoorzitters de bur gerinitiatieven toelaten, komen ze in oktober op de agenda. Het gaat om de zuidelijke rijba nen van de nieuwe vierbaansweg. De werkzaamheden zullen goed te volgen zijn voor de weggebrui kers op de Sloeweg, maar zij heb ben er verder geen last van. De huidige rijbanen hoeven niet te worden afgesloten. Het asfalteren gebeurt met drie machines en er worden tegelijker tijd twee lagen aangebracht. Voor de weg klaar is, liggen er straks vier lagen asfalt op. Naar verwach ting kan het verkeer vanaf 12 okto ber over de nieuwe weg rijden. Maandag wordt ook begonnen met de aanleg van de nieuwe ro tonde bij de Molendijk bij 's-Hee- renhoek. Deze rotonde wordt de nieuwe toegang naar 's-Heeren hoek en sluit aan op de toekomsti ge route tussen Nieuwdorp, 's-Heerenhoek en de Sloeweg. De ze route gaat met een ongelijk vloerse kruising over de Sloeweg. Verkeer richting Sloeweg zal straks gebruik gaan maken van nieuwe op- en afritten. ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 DJ G-Swatt draait op Decibel door Len Wolters Gijs Wattel wil alle aanwezigen laten dansen. „Of dat er vijftig, vijfhonderd of vijfduizend zijn, maakt me niet zo veel uit." foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Na bijna zesduizend handtekeneningen en tweeduizend duimpjes op Facebook gaat de Ac tiegroep Behoud Nollebos in Vlis singen een stap verder: een burger initiatief. Of eigenlijk twee. Koosje Naudts, actiegroep Nollebos HEINKENSZAND. Maandag begint het asfalteren van de nieuwe rijba nen van de Sloeweg, tussen de A58 en de kruising met de Molen weg, tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37