Tholen vraagt inwoners waterschade te melden ADRZ is goed bezig PZC COLOFON Arm Lange schoolvakantie vraagt 2 ZEELAND Zomervakantie: dat betekent zes weken geen school. Wat als je als ouder zelf geen vrij kunt krijgen? COMMENTAAR Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis zet een mooie stap vooruit. In samenwerking met het Prinses Maxima Centrum in Utrecht biedt het ADRZ kankerpatiëntjes zorg dicht bij huis. Als het kan, worden de kinderen hier in Zeeland behandeld. Het intensieve of complexe deel van de zorg gebeurt in Utrecht. Zo komt het PMC als het ware via het ADRZ naar de regio. Dit is een goede oplossing. Specialismen worden uitgebouwd waar dat voor de hand ligt, in de grote medische centra, en deson danks worden de reistijden voor kinderen en hun ouders be perkt. Voor de simpele behande lingen ligt de gewenste limiet op drie kwartier reizen. Dat lijkt een interessant gegeven. Want met die tijd komen voor heel wat Zeeuwen kinderoncologische cen tra in Rotterdam en zelfs in Bel gië in zicht. Die zouden de hele behandeling kunnen doen. Maar het is de bedoeling zo veel moge lijk kennis van kinderoncologie in Utrecht te concentreren. Daarom is de samenwerking met het Prinses Maxima Centrum toch de goede aanpak. Op deze manier kan ook het gemis van allerlei andere vormen van topzorg in Zee land redelijk worden gecompenseerd. Dit soort handige allian ties geeft de Zeeuwse ziekenhuizen een toekomst. Met dit soort allianties kan Zeeland het gemis aan topzorg compenseren T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak De Terneuzenaar van middelbare leeftijd is doorgaans zeer bezig. Vroeger uitte zich dat door het snel wisselen van banen. Hij was actief in het bedrijfsleven en geeft inmid dels al jaren les op een basisschool. Daarnaast heeft hij tal van hobby's, waarmee hij druk is. Maar sinds en kele weken is hij zeer onthand. Hij heeft permanent pijn in zijn rechter arm. Nu heb je een muisarm (RSI), een tennisarm en zelfs een golfarm. Maar de Terneuzenaar heeft naar ei gen zeggen een 'bubbelarm'. Van het veelvuldig openen van flessen schuimwijn dus. Man houdt ex tegen wil vast Een 23-jarige man is don derdagmiddag in zijn wo ning aangehouden omdat hij daar zijn ex-vriendin enige tijd tegen haar wil had vastgehouden. Rond 16.52 uur kreeg de politie een bericht binnen dat een vrouw tegen haar wil werd vastgehouden. Daar op ging een aantal agen ten naar het huis, waar ze de vrouw aantroffen. De man is aangehouden en voor verhoor en verder on derzoek overgebracht naar het politiecellencomplex Torentijd in Middelburg. Scooter en auto botsen Een 41-jarige scooterrijd ster is gistermiddag op de Philipsweg in Waterland kerkje gewond geraakt. De vrouw kwam in bot sing met een auto. De automobilist wilde rond 13.25 uur afslaan en zag daarbij de vrouw over het hoofd. Zij reed op het parallel gelegen fietspad. Een botsing was het ge volg. De vrouw moest na de aanrijding naar het zieken huis om een wond te la ten hechten. Controle levert grote vangst op De politie en de Belasting dienst hebben donderdag middag- en avond 4212 voertuigen nagetrokken op de ïste Deltaweg op Co- lijnsplaat. De belasting dienst heeft tijdens de con trole negen voertuigen in beslag genomen waarvan er vijf direct zijn afge voerd. Ook is er voor 2142 euro aan openstaande schulden geïnd. Er is ge controleerd op verkeers overtredingen, openstaan de belastingschulden en overige boetes. Avond over psychiatrie De afdeling psychiatrie van het Admiraal De Ruy ter Ziekenhuis in Vlissin gen houdt woensdag een thema-avond over de Me disch Psychiatrische Unit (MPU). Veel mensen heb ben last van zowel psychi sche klachten als een licha melijke aandoening. In de behandeling ervan zijn zorgverleners op de MPU gespecialiseerd. Verpleeg kundige Anton Versteeg vertelt erover. De avond in de ADRZ-aula in Vlissin gen begint om 19.15 uur. an vakantie te lang du ren? Niet vanuit het perspectief van de schooljeugd, die nu vier weken van de zomervakan tie erop heeft zitten. Maar zes weken vrij betekent voor ouders die beiden werken A een hoop geregel. Joan en Dennis de Jonge uit Mid- I delburg doen het zo: alle bei drie weken vakantie, waarin ze twee weken sa men zijn met hun zesjarige zoon Milo. Joan, in verwachting van de tweede: „De week daarvóór en de week erna zijn Dennis of ik alleen thuis met Milo." Joan: „We hebben de mazzel dat we lieve opa's en oma's heb ben. En een overgrootoma die ook nog wel eens wil insprin gen, als de nood hoog is." Buren, vrienden, maar vooral familie vormen het netwerk waarop werkende ouders terug vallen als er meer vakantiedagen zijn dan ze aankunnen. Bij Mo len De Jonge Johannes in het Walcherse Serooskerke zitten Dick en Wil Ockhuijsen met kleindochter Amber (2) en klein zoon Levi (4) een ijsje te eten. Dick en Wil hebben een huisje in Burgh-Haamstede. Morgen komt hun moeder, die een vol- tijdsbaan heeft, de kleintjes op halen, zegt Wil. „Ze zijn hier twee dagen en twee nachten ge weest. We hebben ze ook wel eens een weekje gehad, maar mijn dochter is heel stellig: ze wil ons absoluut onze eigen vrije dagen niet afnemen. Ja, mijn man en ik werken aliebei VAN DE VOOR PAGINA nog. Ik parttime. Dat stelt mij in staat elke vrijdag op de kleinkin deren te passen. En onze doch ter, die in de thuiszorg werkt, doet dat in de vakantietijd zo veel mogelijk 's avonds en in de weekeinden, als haar man thuis kan zijn voor de kinderen. Je moet er toch een weg in zien te vinden. In noodgevallen kunnen ze nog terugval len op een vriendin en reen zusje." Familie is goud waard, blijkt wel als het om opvang gaat. Lia Bliek en haar zus Ellen waken over achterneefje Len (8) en achternicht Tatum (5). Ellen: „Ik ben zelf al uit de kleine kin deren. Ons gezin is heel close, ie- 'De dagen dat ik op de kinderen pas, zijn voor mij echt happy days' dereen past op eikaars kinderen en kleinkinderen. Hun moeder, de dochter van onze oudste zus dus, werkt twee dagen per week." Lia (fulltime baan, geen kinderen): „De dagen dat ik op de kinderen pas, zijn voor mij echt happy days." Afstand is vaak wel een pro bleem. Ingmar (7), kleinzoon van Riet de Groot en Bé Water man, woont in Amsterdam maar logeert nu even bij oma, opa en tante Massana in Middelburg. Kan hij zijn neefjes Otis en Mor ris (2) ook leren kennen. „Zijn moeder is zzp'er, dus ze kan haar tijd zelf indelen, maar soms is er toch oppas nodig." VLISSINGEN. De maatregelen die de gemeente Tholen heeft geno men om wateroverlast tegen te gaan, hebben minder effect dan gehoopt. De gemeente roept in woners op om waterschade na het noodweer van donderdaga vond te melden. Burgemeester Ger van de Vel- de-de Wilde heeft gistermiddag poolshoogte genomen bij ver schillende gedupeerden. Op ver schillende plekken in de gemeen te is waterschade ontstaan, door dat het riool het water niet kon verwerken. De gemeente roept inwoners op die schade te melden. Na een inventarisatie wil de gemeente nieuwe maatregelen nemen. Die zullen tijdens een bijeenkomst met bewoners worden bespro ken. Bij verzekeraar ZLM in Goes werden gisteren zo'n 80 schades gemeld. De meeste ervan komen uit West-Brabant. Slechts 14 mel dingen zijn afkomstig uit Zee land, waarvan de meeste uit Tho len, Sint-Annaland en Oud-Vos- semeer. Aanvankelijk gold ook giste ren voor Zeeland een waarschu wing voor gevaarlijk weer. Maar in de loop van de dag trok het KNMI code geel voor Zeeland in. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN WATERLANDKERKJE COLIJNSPLAAT VLISSINGEN Kinderen vrij, hulp van nabij door Ondine van der Vleuten K Lia Bliek, oppas door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34