61% TO@S De Zalandoman komt ook op de camping 'Ambulances vallen uit door acties en krapte' Bommen en granaten op zeebodem windparken Groeten uit Italië 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De zomervakantie moet korter worden. Uw Mening ONEENS Politie getipt over dief Steun boeren na boycot De Kam op EK eventing zaterdag Maikel Harte Dit jaar zijn we voor de tweede keer op rij in Italië op vakan tie en dat bevalt pri ma. We zijn een jaar of tien achter elkaar naar Frank rijk geweest, maar we vonden het tijd voor wat anders. De hele Fran se kust hadden we gehad, van Pi- cardië tot de Cote d'Azur. Nog eens de Dordogne of de Ardeche hoefde voor mij niet, ik moet zee kunnen ruiken. Ook in Italië kiezen we voor de kust. Vorig jaar zaten we in de Ik vind het platteland en de dorpjes veel leuker dan de toeristische highlights. buurt van Venetië, dit jaar een uurtje onder Pisa, aan de Middel landse Zee. Italië bevalt prima, ei genlijk beter dan Frankrijk. Ik mag natuurlijk niet generaliseren maar ik vind het eten beter, en ik heb het idee dat de mensen over het algemeen vriendelijker zijn. Het land is ook mooi, vonden we de streek rond Venetië een beetje tegenvallen, dit jaar is dat in Tos cane wel anders. Het heeft de re putatie een prachtige streek te zijn en dat kunnen we alleen maar bevestigen. Ik vond het bijna jammer dat we naar Pisa gingen van de week, ik vind het platteland en de dorpjes veel leuker dan de toeristische highlights, maar we kwamen er niet onderuit. De kinderen moes ten en zouden de Toren van Pisa zien. En eigenlijk viel het nog wel mee. Het was er druk, erg druk, maar gelukkig niet zo druk als in Venetië. Daar ga ik nooit meer naartoe, of het moet op een druile rige maandag in januari zijn, maar niet in het hoogseizoen. Ve netië zal mooi zijn, maar je ziet door de mensen de stad niet meer. Vanaf een gondel gaat het nog wel, maar in de nauwe straat jes kom je nauwelijks vooruit. Ik had het op den duur helemaal ge had, alles ging ook steeds meer op elkaar lijken, het leek wel een mie rennest. Nee, dan beviel Pisa be ter. We zijn alleen lang bezig ge weest om een foto te maken waar op het lijkt alsof de kinderen de Toren van Pisa omduwen. Maar daarin waren we niet de enige. Ciao! Weerwaarschuwingen zijn bangmakerij. paul kusters toosenhenk.nl D Dankzij alerte burgers is donderdagavond op de Vroonweg in Burgh-Haam- stede een 51-jarige man aangehouden op verden king van diefstal. Ze her kenden hem als één van de twee dieven die eerder had den ingebroken in een cara van op een camping in Renesse. De politie zoekt nog naar de tweede man. De aangehouden verdachte en zijn kompaan worden in verband gebracht met ze ker acht inbraken in cha lets en caravans op vier ver schillende vakantieparken op Schouwen-Duiveland. De Europese steunmaatre gelen voor boeren en tuin ders die getroffen zijn door de Russische boycot, wor den verlengd. Tot en met 30 juni 2016 is nieuw bud get beschikbaar voor in to taal 22.950 ton appelen en peren en 22.800 ton toma ten, wortelen, paprika's, komkommers en augur ken. Naast steun werkt zo wel het ministerie van EZ als het bedrijfsleven aan an dere oplossingen, zoals het aanboren van nieuwe afzet markten. De Domburgse amazone Marcelle de Kam (38) heeft er vrede mee dat ze nooit de wereldtop zal halen. Tot haar eigen verrassing werd ze wel geselecteerd voor het Europees kampioen schap eventing, volgende week in Helvoirt. Mensen Campinggasten bestellen werke lijk van alles, leert een rondgang langs Zeeuwse campings. Natuur lijk staat regelmatig de Zalando man op de stoep met nieuwe kle ding en schoenen. Maar ook com plete loungesets, tuinmeubels en zelfs televisies worden bij recep ties bezorgd. „Soms zijn we net zo'n pakket dienst", vertelt eigenaresse Anja Nagelkerke van camping Stave- nisse. „Maar de klant is koning." De kleine pakjes kunnen nog in een hoek worden gezet. „Het komt niet vaak voor dat we echt grote dingen moeten opslaan", zegt Nagelkerke. „Vaak worden mensen vooraf gebeld en gaan spullen direct naar de plek waar het moet worden afgeleverd. Vo rige week nog, toen werd een ma tras bezorgd. Dat werd gelijk naar de juiste plek gebracht." In de receptie van camping Zonneweelde in Nieuwvliet wil len de pakketjes wel eens uit groeien tot een toren in de hoek van de receptie. Als dat het erg ste is", reageert eigenaresse Maai ke Basting. „Het is toch 2015? Thuis koopt iedereen online, dus waarom niet op de camping? De wereld verandert en dit hoort er bij." Of het wel eens misgaat? „Nee eigenlijk niet. We hebben het nog niet meegemaakt dat er 'Thuis koopt iedereen online, dus waarom niet op de camping? Dit hoort erbij' iets binnenkwam voor mensen die al vertrokken waren." De gasten van camping het Veerse Meer in Wolphaartsdijk laten ook steeds vaker online be stelde spullen op de camping be zorgen. „Mensen vinden het makkelijk, want er is altijd ie mand in de receptie", zegt Loes van Dijke. „Maar tekenen voor ontvangst doe ik niet. Dan bel ik degene even op." ZIERIKZEE. De cao-acties en een krappe personeelsbezetting heb ben in Zeeland geleid tot de uit val van ambulancediensten. Dat stelt de gemeenteraadsfractie van de Christenunie op Schou wen-Duiveland. Volgens fractievoorzitter Wim Dorst zijn sinds 17 mei ze ker 46 diensten uitgevallen, om dat er geen chauffeur of verpleeg kundige beschikbaar was. Ook waren er volgens hem meer dan 70 uitzendkrachten nodig om de overige ambulances in de provin cie deze vakantieperiode rijdend te houden. De dekking schiet momenteel ernstig tekort, con cludeert Dorst op basis van ge sprekken met het personeel. Hij vindt dat de provincie als vergun ningverstrekker ambulance dienst Witte Kruis daar op moet aanspreken. Ambulanceperso neel weigert momenteel stelstel- matig overwerk, tenzij zich op het scheiden van de markt een noodoproep voordoet. Daarnaast rijden medewerkers die (bijvoor beeld) in Zierikzee wonen en op een andere standplaats staan in geroosterd, niet langer in hun vrije tijd naar die post. „Die men sen komen nu op bij de post Zie rikzee en rijden in de baas z'n tijd naar hun werkplek. Dat houdt in dat er dan dus geen am bulance kan worden ingezet. Witte Kruis-directeur Michiel Wildschut betreurt de commo tie. Of de cijfers die de Christen- Unie noemt kloppen, kan hij niet zeggen. „Ik ben niet van alle details op de hoogte." Hij vindt dat een cao-conflict niet op het bordje van de politiek hoort. VLISSINGEN. Op de kavels voor de Zeeuwse kust waar twee wind molenparken moeten verrijzen, liggen mogelijk niet ontplofte ex plosieven op de zeebodem. Die hoeven overigens geen belemme ring te zijn voor de aanleg van de windparken Borssele I en II. Dat staat in de ontwerp-kavel- besluiten voor het windenergie- gebied Borssele, die het ministe rie van Economische Zaken heeft gepubliceerd. In en boven de toekomstige windparken is zo wel in de Eerste als Tweede We reldoorlog gevochten. Uit onder zoek blijkt dat nog 'niet-gespron- gen' explosieven op de bodem liggen. Het kan gaan om zeemij- nen, vliegtuigbommen, diepte bommen, mijnvernietigingsla- dingen, torpedo's en granaten. Volgens EZ moet de vergun ninghouder - lees: degene die de windparken bouwt - vaststellen of er daadwerkelijk explosieven in de bodem zitten op de plek ken waar de funderingen van de molens worden aangebracht. Een Zeeuws consortium wil meedingen naar de bouw van de windmolenparken, 22 kilometer voor de monding van de Wester- schelde. Er moeten 300 windmo lens verrijzen die stroom leveren voor 1,5 miljoen huishoudens. TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE Reactie of tips? 232 reacties J BURCH-HAAMSTEDE DEN HAAG DOMBURG Sport 10&11: 'Mijn leven is nu in balans' VLISSINGEN Nieuwe film De Bruyn in oktober in bioscoop J. Kessels, de nieuwe speel film van de uit Zeeland af komstige regisseur Erik de Bruyn, is vanaf 1 oktober te zien in de bioscoop. De film, naar het boek van P.F. Thomése, is een roadmovie met hoofdrollen voor Frank Lammers Michiel de Ruyter), Fedja van Huêt en Ruben van der Meer. De Bruyn werkte eerder samen met Lammers en Van Huêt in Wilde Mossels (2000). door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Steeds meer kam peerders laten online bestelde kle ding, schoenen, boeken en loun gesets op de camping bezorgen. Dat zorgt soms voor ongemak, maar Zeeuwse campingeigenaars maken er geen punt van. „De we reld verandert en dit hoort erbij." Maaike Basting, Zonneweelde door Marcel Modde door Frank Balkenende EN WIJ NIET ALLEEN,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2