Succesvolle maaltijdboxen snel nageaapt door AH m&e ECONOMIE 25 Meer stakingen op komst hollands nieuwe. iPhone 5s winst niet leidend. „Als het budget voor een project op was lieten we de klant niet schie ten. Dat heeft ons ook wel eens geld gekost."In 1993 verkocht voorloper Internatio-Müller de divisie Handel en was er op eens een grote zak geld van een paar honderd miljoen euro. Dat geld is toen gebruikt om bedrij ven over te nemen. René van der Bruggen werd bestuurs voorzitter van het concern, Van Gelder kreeg de leiding over Im- tech Nederland. „Nee, dat vind ik niet. We heb ben alles juist heel geleidelijk gedaan. We wilden eerst groot worden in Nederland. Daarna zijn we de Europese markt gaan bewerken. Eerst België, toen Duitsland en zo verder." „Ik neem hem weinig kwalijk. De tien jaar daarvoor, waarin Imtech is opgebouwd, worden vergeten. Maar er stond een prachtig bedrijf. Van der Brug gen was altijd heel scherp op de cijfers." „Die heeft zich wel heel erg op de financiën gefocust. Elke nieuwe topman trekt elke kast open om te zien of er lijken in zitten. Van der Aast heeft wel heel veel voorzieningen getroffen, vind ik. En voor die voorzieningen moeten weer leningen afgesloten worden. Hij had het rustiger aan kunnen doen." „Hij zette wel erg veel men sen van het oude manage ment buiten de deur. 'Oud is fout' werd er gezegd. Maar die mensen waren echt niet allemaal fout. Van der Aast haalde de ziel uit het bedrijf, bovendien verdween er veel kennis. Ik klink nu mis schien cynisch, maar ook kwamen er hordes adviseurs binnen. Polen kostte Imtech 100 miljoen en daarvoor had je alleen een houten poort. Hier geeft Imtech 100 mil joen uit aan adviseurs en heb je alleen een rapport." „Ik hoop vurig dat zoveel mo gelijk divisies behouden blij ven. Door de grote zelfstan digheid binnen Imtech zou den veel divisies zelfstandig verkocht kunnen worden, zo als België en de UK. Voor de divisie Industrie is zeker be langstelling. De problemen zitten vooral bij Gebouwen. Voor de 4.500 Nederlandse medewerkers ben ik positief gestemd." EC geeft groen licht overname Wehkamp De Europese Commissie is ak koord met de overname van web winkel Wehkamp door het Brit se Apax Partners. Volgens Brus sel is de concurrentie na de over name voldoende gewaarborgd en is er sprake van 'beperkte overlap' tussen de bedrijfsactivi teiten. Apax bereikte vorige maand over eenstemming met de aandeel houders van moederbedrijf RFS Holland Holding (RFS) over de overname. Financiële details zijn daarbij niet bekendgemaakt. Be halve Wehkamp maken ook de e-commercebedrijven Fonq.nl, Create2Fit en financieel dienst verlener Lacent onderdeel uit van RFS. Buschauffeurs, onderwijzers, be lastingambtenaren en douaniers gaan misschien staken uit onvre de over de loonsverhoging die het kabinet vlak voor de zomer vakantie heeft afgesproken met een aantal bonden. Vakcentrale FNV is tegen de voorgestelde loonsverhoging van 5 procent voor twee jaar. In de Volkskrant zegt Ruud Klein, vicevoorzitter van de vakcentrale, dat het groot ste deel van de loonsverhoging betaald wordt door de werkne mers zelf doordat de pensioenop bouw wordt versoberd. Minister Ronald Plasterk (Binnenlands Za ken) vindt dat de ambtenaren het aanbod moeten accepteren. Daarmee gaan ze ook de concur rentie aan met Hello Fresh. Die maaltijdboxenleverancier wil naar de beurs om geld op te halen voor een nog snellere uitbreiding. Albert Heijn komt binnenkort met een wekelijkse boodschappen- box met daarin ingrediënten voor drie maaltijden. De inhoud wordt samengesteld door het eigen kook- magazine Allerhande. Met verse ingrediënten en wisselende recep ten die binnen een half uur te be reiden zijn. Met 35 euro voor twee personen en 49 euro voor vier, is de box van AH goedkoper dan die van Hello Fresh. Bijkomend voor deel voor klanten is dat zij bij de Zaanse super ook meteen hun ove rige boodschappen online kunnen bestellen. Die worden dan gratis thuisbezorgd. Voor alleen 'norma le' boodschappen rekent AH be zorgkosten. Picnic bezorgt vanaf september boodschappen gratis aan huis, te beginnen in Amers foort. De plannen van Jumbo verke ren nog in een pril stadium. „Wij zijn volop bezig met de ontwikke ling van maaltijdboxen", zegt een woordvoerder. „Uitgangspunt is dat deze bereikbaar én betaalbaar zijn voor het grote publiek." Het familiebedrijf uit Veghel kan nog niet zeggen of het de maaltijd boxen gaat thuisbezorgen. Dat ligt niet meteen voor de hand. In te genstelling tot AH heeft Jumbo nog geen bezorgdienst. Wel kun nen klanten hun boodschappen bij Jumbo online bestellen en afha len bij een pick up point. Supermarktprofessor Laurens Sloot is positief over de plannen. „Die spelen in op de wens van huishoudens die weinig tijd heb ben en toch gezond en afwisse lend willen koken. Dat past bij ser- vicegerichte supermarkten." Waar Hello Fresh met bezorgklachten kampt, heeft Albert Heijn volgens hem al een uitstekende logistiek. Daar komt bij dat AH en Jumbo geen enorm promotiebudget hoe ven in te zetten om nieuwe klan ten aan zich te binden, zoals Hello Fresh. Bij Lidl zijn nog geen bood schappen via internet te bestellen. Volgens een woordvoerster zijn er 'nog geen concrete plannen in die richting'. Maar dat de Duitse prijs vechter momenteel een 'senior manager online' zoekt die zich moet gaan bezighouden met 'het uitrollen van de e-commerceactivi- teiten', is een teken dat ook die su permarkt niet stil zit. totaal per maand ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 Is Imtech niet te hard gegroeid? Oud-ceo René van der Bruggen wordt nu als één van de hoofd schuldigen aangewezen. Na Van der Bruggen kwam Gerard van der Aast. Van der Aast heeft het niet goed aangepakt? Hoe moet het verder? BRUSSEL DEN HAAG door Annemieke van Dongen VEGHEL. De strijd om de online su permarktklant is losgebarsten. Bin nen een week na de introductie van boodschappenbezorgdienst Pic nic kondigt zowel Albert Heijn als Jumbo aan maaltijdboxen te gaan leveren. De doos met drie maaltijden waar Albert Heijn mee komt. foto Stephan van den Bos/ANP 35 Een box met drie maaltijden voor twee personen kost bij AH 35 euro, drie maaltijden voor vier personen kost 49 euro Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een iPhone 5s t.w.v. 504,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 31,50 maar 29,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 31 augustus a.s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25