Vandaag bij de krant Bijlage Zeeland Nazomer Festival Antwoord op liquidatiegolf Pups missen moeder Galice Kras Kortingsdagen Samenwerking politiechefs moet hoofd bieden aan steeds brutaler wordende liquidatiegolf onder criminelen. ■HiKv>v nitlg<izine -*«8«ss Vandaag staat het magazine helemaal in het teken van door Carla van der Wal verkeerde wordt omgebracht. Ze gebruiken veel meer ge- AMSTERDAM. Politiechefs uit ver- weid, veel zwaardere wapens schillende regionale eenheden en de liquidaties vinden niet worden bij elkaar gezet om de lan- meer plaats op afgelegen bedrij- delijke aanpak tegen illegale vuur- venterreinen, maar midden op wapens vorm re geven. Ook wordt straat. De vraag waarom dit ge er gewerkt aan een landelijk regis- beurt, kan de politie niet alleen tratiesysteem, waar de vondsten beantwoorden." van verschillende types wapens Door chefs uit verschillende worden bijgehouden. regionale eenheden nauwer te „We moeten als politie iets laten samenwerken, krijgt de doen om de toestroom van zware politie een beter overzicht van de trends. Het systeem kan daardoor ook aanknopingspun ten voor verder onderzoek bie den. Op dit moment zijn lande lijke cijfers over wapenvond sten vaak niet betrouwbaar. In Amsterdam wordt al wel nauwgezet geregistreerd. Daar werden dit jaar al vrijwel net Hanneke Ekelmans, zo veel wapens in beslag geno- Politie Amsterdam men als vorig jaar: 306 in totaal, tegenover 314 wapens in heel wapens uit Oost-Europa tegen te 2014. Daaronder ook zware, au- gaan", zegt Hanneke Ekelmans, tomatische wapens, waarmee hoofd Operatiën van de politie in in een razend tempo kogels Amsterdam, vandaag in een inter- kunnen worden afgeschoten, view met deze krant. Volgens de politie heeft sa- De afgelopen jaren is gebleken menwerking van politiechefs hoe gemakkelijk Amsterdamse cri- recent al geresulteerd in een minelen naar kalasjnikovs en zelfs aantal grote wapenvondsten, raketwerpers grijpen bij afrekenin- Zo werden zestig vuurwapens gen binnen het circuit. Bovendien in beslag genomen in een loods deinzen moordenaars er niet voor en woningen in België en Bra- terug automatische wapens mid- bant. Daar werden ook handgra den op straat te gebruiken. naten en munitie voor een ka- Ekelmans pleit ook voor een lasjnikov aangetroffen. bredere discussie over het gebruik van die wapens. „Daders lijken er pagina 4: niet wakker van te liggen als de Liquidatiegolf te lijf met informatie De zomervakantie duurt nog twee weken, maar veel ouders zijn of moeten weer aan het werk. Tatum (5) en Len (8) hebben geluk: zij kunnen terecht bij hun oudtantes Ellen (links) en Lia Bliek. Ook buren en opa's en oma's springen in Zeeland vaak bij als alternatieve kinderopvang, foto Ruben Oreel 'Criminelen gebruiken nu veel meer geweld en veel zwaardere wapens' Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-969770 ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 15 augustus 2015 257e jaargang nr. 191 Los nummer €2,70 Abonneeprijs 1,11 o Wisselvallig en koel Politieteam tegen zware wapens 4£Üb? vjgr Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1