'En die zonsondergang is er alleen voor jou' ZOMER 17 ;tje? l VRIJDAG Langs de Nederlandse kust I ZATERDAG Vakantieliefde LANGS DE NEDERLANDSE KUST DAG 30 Rond De Boschplaat Aantal stappen: 8633 Aantal kwallen: geen In de rust, onder krijsende meeuwen, zonder afleiding. Twee verslaggevers wandelen deze zo mer langs de Nederlandse kust. De laatste drie weken: Bob van Huët Godfried Bomans vond het een kwelling toen hij begin jaren '70 een week op het onbewoonde Rottumer plaat verbleef. De erudiete schrijver werd letterlijk ziek van de eenzaamheid, ver van zijn boekenkasten. Zo niet Jasper van Kessel (23) en Gijs Bouwmeester (24), twee studenten Bos en Natuurbeheer van de Hoge school Van Hall Larenstein in Velp. Een week lang ver blijven ze in een bouwkeet op het oostpuntje van Ter schelling. Om vogels te tellen maar vooral om namens Staats bosbeheer te voorkomen dat 'mensen die de bordjes niet hebben gezien of niet willen zien' het beschermde vogelgebied binnengaan. Jasper geniet juist van de leegte. „Het is zo groot hier, je kunt overal wegkijken. En dan de zonsondergang op dit stuk en te weten dat het alleen voor jou is." Gijs knikt en waant zich hier aan het eind van de wereld. „Dit is een van de weinige plekken waar je de krom ming van de aarde kunt zien. Wij zien boten achter de horizon verdwijnen." Ik krijg water mee voor de terugreis. Jaloers laat ik ze achter. DE BOSCHPLAAT OOSTEREND WEST AAN ZEE WEST-TERSCHELLING VLIELAND RECTIFICATIE Het koppel Marjolijn Oomens en Michiel van Hartskamp, dat gisteren met marshmellows op de foto in de bijlage Zo mer in Nederland stond, heeft geen kinderen. In het bijschrift stond dat ze twee kinderen heb ben en één zoon mee was naar de camping. Rondom het kampvuur hadden zich meerdere gezinnen en stellen ver zameld, waardoor de juis te informatie door elkaar is gaan lopen. werkte, 'ritselde' ze een handvol vrije da gen, 'en we hadden een geweldige tijd'. Een paar maanden later ging Jeannet te terug naar Griekenland, maar deze trip was minder geslaagd. Er was name lijk een 'stoorzender': Athanasius' boze moeder, die haar voortdurend op de huid zat. „Als ik naar de wc ging, stond zij voor de pot. En als ik wilde douchen, liep ze ook mee. Ze begon me zo maar te slaan." De Griekse zag haar als een bedrei ging, vertelt Jeannette. „Ik was het meis je dat haar zoon wilde afpikken. Ze was bang dat hij naar Nederland zou emigre ren en ze hem voor altijd kwijt zou ra ken." Athanasius nam het voor zijn vriendin op, maar daardoor escaleerde de situatie alleen maar. „Hij ging tekeer tegen zijn moeder, en zij schold mij de huid vol: 'Je bent een hoer'!" Toch leek er - tussen Jeannette en Athanasius tenminste - niks aan de hand. „De volgende zomer gingen we sa men heerlijk op vakantie. Toen ik weer thuis was, belde ik zelfs met een aantal bedrijven, om te polsen of er hier werk voor Athanasius zou zijn. Al kreeg ik het enige wat ik er op had geschreven. Er kwam respons, maar pas na twee jaar. „Hij belde plotseling op, zat in Düsseldorf en wilde me zien." Jeannette was perplex, maar zei: „Oké, kom maar langs." Die avond, tijdens een 'bliksem bezoek van een paar uurtjes', bloeide de liefde weer heel even op. Athanasius was 43 en getrouwd met zijn vroegere buurmeisje. Jeannette was 47 en had een dochter van 12. „Toen hij midden in de nacht vertrok zei hij: 'Ik wil je elk jaar blijven zien'." Dat zag Jeannette niet zitten: „Hij ver gat voor het gemak even dat hij al een vrouw had. Ik voelde me toch een beetje voor joker staan." Athanasiuswellicht op zijn teentjes getrapt, schreef Jeannet te later dat hij héél gelukkig was met zijn echtgenote, en nooit meer naar Ne derland zou komen. „Dus dat was het." Hoewel? Jeannette kon het niet laten en stuurde Athanasius een uitnodiging om Facebook-vrienden te worden. „Na een jaar accepteerde hij me." Veel verder kwam het niet. „Hij heeft zelfs geen foto op zijn profiel. Toch is het leuk om hem zo een beetje te volgen." van Shell meteen te horen: Mevrouw, het is recessie, we kunnen uw Griek echt niet gebruiken hoor." Athanasius was serieus van plan om naar Nederland te komen, denkt Jeannet te nog steeds. Maar vlak voordat ze hem tijdens de kerstdagen opnieuw zou op- Ik was het meisje dat haar zoon wilde afpikken. Ze was bang hem kwijt te raken' zoeken, verwoestte een telefoontje haar toekomstdroom: Je kunt niet komen, zei hij. „Want er was 'gedoe'. Hij had ruzie met een vader om een meisje." Een cryptische verklaring, die nooit is verhelderd. „Zijn moeder moet er ach ter hebben gezeten. Dat kan niet an ders." Zo verloor Jeannette haar vakan tieliefde uit het oog. Ze schreef brieven: „Maar er kwam geen antwoord meer." Véél later, in 2997, stuurde ze hem een kaartje. „Hoe gaat het met je", was ZATERDAG 15 AUGUSTUS 2015 Jeannette heeft alleen nog contact met Athanasius via Facebook. foto Marlies Wessels I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17