Kroegentocht met twee jonge Kroaten 16 ZOMER Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantieliefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Jeannette en haar Griek. maandag Waar is dat feestje? l DINSDAG Langs de Nederlandse kust l WOENSDAG Vakantieliefde I DONDERDAG Waar is dat fee: WAAR IS DAT FEESTJE? DEEL 30 Dwars door Europa fuiven verslaggevers Pim Bijl en Daan Sanders elke dag mee met een feestje. Ook in Kroatië wordt 18 jaar als leeftijdsgrens gehan teerd voor het bestellen van alcohol. Maar daar hebben Karlo Boras en Ivan Hotic, twee dorstige 17-jarigen uit Zagreb, iets op gevonden. Ze schrijven zich bijna weke lijks in voor de pubcrawl. „Als we met zo'n grotere groep zijn, vraagt de bedie ning niet meer naar onze leeftijd." Een groep van twin tig Kroaten spoedt zich de ze avond van kroeg naar kroeg door de Tkalciceva uli- ca, een levendige straat in de hoofdstad van het land. We drinken een Kroatisch biertje in de Lima Bar, een speciaalbiertje in Tolkien's House, whiskey in de Kvasar Bar, een mojito in Bar Enig ma en een Jagermeister bij Rakhia. Daarna gaan Karlo en Ivan over op de witte wijn. Fles sen witte wijn weltever staan. Met de eerste fles bijna achter de kiezen wordt ook de jacht op twee dames (blond en twee jaartjes ouder) ingezet. Ze ogen wei nig geïnteresseerd. „Ik moet niets hebben van jongens die zo dronken zijn als zij", zegt Nela even later. Karlo loopt nog enigszins recht naar de volgende kroeg. Een waggelende Ivan zoekt voor al houvast. Bij zijn maat, bij de verslaggevers en bij de geïrriteerde Nela. „Ey", roept Ivan, „wie heeft mijn mobiel gezien?" VAKANTIELIEFDES DEEL 30 Ze luierde bij de zee, deed af en toe een tukje en zat daarna op het terras met een paar glazen ouzo of ret- sina. Zo bracht Jeannette Steiner de eerste dagen van haar vakantie door in het Griekse Porto Carras. Tijdens de zomer van 1980 was ze in haar eentje op reis. ,,'s Avonds ging ik naar disco, of de openluchtbio scoop. Ik genoot!" Mannen - daar dacht de destijds 29-ja- rige verpleegkundige uit Leiderdorp pas aan toen er op het afgelegen strandje waar zij lag te zonnen, opeens een aan trekkelijke kerel voorbij liep. Athana- sius, heette hij, en hij kwam uit Thessa loniki. De jongen van 24 maakte een praatje en vroeg meteen maar in gebro ken Engels of Jeannette zin had om te gaan stappen. „Tuurlijk", zei ze. „Maar ik wist natuurlijk: in elke bus meisjes die hier wordt afgeleverd, zit voor hem weer een nieuwe flirt." Na die eerste leuke nacht, bleek Atha- 'Het bleef grotendeels onuitgesproken, maar we voelden allebei: er is iets' nasius niettemin 'een betrouwbare man die zijn afspraken nakwam'. „Als hij be loofde dat hij mij bij het hotel zou opha len, stond hij er al voor ik beneden was." Ook toen Jeannette op het vlieg veld incheckte om weer naar huis te gaan, was de Griek daar om haar uit te zwaaien. „Het bleef grotendeels onuitge sproken, maar ik denk dat we allebei voelden: er is iets." Dat 'iets' was meer dan 'gewoon' een vakantieliefde, in elk geval. De twee schreven en belden elkaar, en tijdens een van hun gesprekken zei Athanasius: „Ik kom naar Lidodorp", zoals hij Leider dorp noemde. Op de afdeling neonatolo gie van het ziekenhuis waar Jeannette Als zij n moeder er niet was seweest... Ze hebben meerdere vakanties sa men doorgebracht, maar uiteindelijk bleef Athanasius in Griekenland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16