Knollen Vaste prik QlJiT in Grijpskerke ZOMER 7 Ze hebben heel Zeeland in middels gezien, zeggen Kees Wassenberg en Jean- nette van Deursen uit het Brabantse Deurne. Al acht jaar hebben ze een seizoenspiek op mi- nicamping Pitteperk in Koudeker- ke dus ze zijn aardig thuis in hun tweede 'hutje', zoals Jeannette de caravan noemt. De twee komen graag en regelmatig naar de Zeeuwse kust. Soms voor een weekend, deze keer voor drie we ken. „We komen hier ten slotte voor de kust, het landelijke karak ter, de stad Middelburg en om te fietsen in de vrije natuur", somt Kees op. „Hij vergeet nu wel te melden dat hij erg te spreken is over de Zeeuwse knollen", zegt Jeannette. „Ja, ik mag graag naar het ringste ken in diverse Zeeuwse dorpen gaan kijken", knikt Kees. Hij en Jeannette zijn sowieso veel weg, meestal met de fiets. Ieder eiland heeft Kees en Jeannette de afgelo pen drie weken minstens één keer op bezoek gehad. Jeannette: „We zijn bijvoorbeeld in Breskens, Zie rikzee en Goes geweest. Vrouwen polder vonden we trouwens ook een erg leuk plekje, het was er heerlijk rustig." Maar toch blijven ze in Koudekerke. „Vanwege de ligging: dicht bij de kust en de stad." leder eiland heeft Kees en Jeannette de afgelopen drie weken minstens één keer op bezoek gehad. voorbeeld. Ze begrijpen wel dat wij in de drukste tijd van het jaar veel moeten werken. Meestal gaan we in maart een paar weken met het gezin weg. Dat is voor ons de rustigste maand." Een gemiddelde werkdag be gint om half zeven met het luch ten van de eerste groepen hon den. Hun verblijven worden ge poetst, ze krijgen eten en even tueel medische zorg. Om half acht komen de hulptroepen - me dewerkers en in deze tijd ook va kantiekrachten - om de kattenver- 'ln de zomer hoefik niet per se weg uit Zeeland. Binnen twintig minuten zit ik op het strand' blijven schoon te maken. Van ne gen tot tien is het pension open en van zes tot zeven nog eens. „Daarmee wil ik voorkomen dat het een zoete inval wordt. Als er de hele dag door mensen in en uit lopen, zorgt dat voor onrust bij de dieren en bovendien ko men wij dan nergens aan toe." Rond een uur of tien krijgen de honden nog wat te eten en daar na gaat het licht uit. „Bij mij ook", zegt Ingeborg. Met een knipoog, want ze zou haar werk niet kunnen en willen missen. Zojuist gearriveerd bij hun chalet voor een korte va kantie. „Ik heb een nieu we knie gehad en zit mid den in het revalidatietraject", zegt Servaas. „We kunnen niet te lang van huis, want ik krijg drie keer per week fysiotherapie." Servaas en José wilden er toch graag even tussenuit, maar lang autorijden mag Servaas niet en dus kozen ze voor Zeeland. „We zijn hier al zo vaak geweest," zegt José. Samen met haar man haalt ze herinneringen op aan hun eer ste verblijf in Zeeland. „Dat moet 44 jaar geleden zijn. Toen hadden we verkering." Sindsdien is er geen jaar voorbij gegaan zonder een bezoekje aan Zeeland. De afge lopen vier decennia heeft het echt paar Hendrix op allerlei plekken in Zeeland overnacht. In een pen sion bijvoorbeeld, of op een vakan tiepark, maar ook bij een particu lier die een kamer in huis verhuur de. Eén vakantieverblijf hebben ze met opzet links laten liggen. „De tent", lacht José. „Kamperen is niets voor ons." De komende dagen willen Ser vaas en José in ieder geval naar het strand. De zon lijkt alleen niet zo veel zin te hebben. „En ik heb ons weekje Moezel nog wel inge ruild voor Zeeland omdat ze zulk mooi weer afgaven", zegt Servaas quasi boos. De afgelopen vier decennia heeft het echtpaar Hendrix op allerlei plekken in Zeeland overnacht. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2015 het licht uit' Ingeborg Langerak: „Katten vergen sowieso wat meer aandacht dan honden." foto Lex de Meester Ingeborg Langerak, pensionhoudster Kees en Jeanette. 0iN Servaas en José. Meer agendanieuws op onze website Ritthem Open Tuindagen Rammekenshof, Ram- mekensweg 11,13.00-17.00 uur. Sint-Maartensdijk Weekmarkt, Markt, 13.00-16.00 uur. Sint Philipsland Weekmarkt, Voorstraat, 7.30-12.00 uur. Sluis Met Electric City Mobiel langs de Damse Vaart, 10.00-14.00 uur en 14.30-18.30 uur, vertrek vanuit Damme en Sluis. Sluis Theaterfietstocht 'Diederik Vannoecke en de Sleutel van de Damse Vaart', met theatermaker Ferini uit Nieuwvliet, ver trek om 13.00 uur, vanuit Damme (B). Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard 2015. Terneuzen Maritiem informatiecentrum Het Portaal van Vlaanderen, Zeevaartweg, op het sluizencomplex van Terneuzen, bij de Westsluis, 11.00-17.00 uur, rondleidin gen en rondvaarten 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Terneuzen Limburg aan Zee, zomertentoonstelling Limburgse Kunstkring, Nieuwstraat 54, 13.00-18.00 uur. Terneuzen Avondmarkt, Nieuwstraat, 18.00-24.00 uur. Vlissingen Weekmarkt, Coosje Buskenstraat-Schel- deplein, 8.00-17.00 uur. Vlissingen Orgelconcert Rien Balkenende, Oude Markt 2, 12.00-12.30 uur. Vlissingen Rondvaart haven Vlissingen-Oost, afvaar ten 12.30 en 15.30 uur, kaarten VW Vlis singen, vertrek bij sluis tegenover station Vlissingen, volg de borden Watertaxi, ge combineerd met gratis bezoek aan mari- Yerseke Weekmarkt, Kerkplein en omgeving, 9.00-12.00 uur. Yerseke/Gorishoek/Wemeldinge Zomerveer, Yerseke-Gorishoek, 9.30 en 14.30 uur; Gorishoek-Wemeldinge, 10.30 en 15.30 uur; Wemeldinge-Goris- hoek, 11.30 en 16.30 uur; Goris- hoek-Yerseke, 12.30 en 17.30 uur (tot en met 28 augustus alle werkdagen). Zierikzee Film Silhouettten tegen het Licht, in de Dikke Toren, Kerkplein 1, gehele dag Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren, 10.00-17.00 uur. Zierikzee Zeiltocht meezeilen met traditionele zeil- klipper, Nieuwe Haven, 't Luitje, 14.00-17.00 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk, Willibrordus- plein 3, 11.00-15.00 uur. Zomerveer Yerseke-Gorishoek-Wemeldinge. foto Marcelle Davidse tiem museum Muzeeum. ping Linda, 10.00-11.00 uur. Wemeldinge Westkapelle Pilates en Yoga Beach, strandje bij cam- Seizoensmarkt, Markt, 10.00-19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35