Kinderen gewond na fietsen door afvalplas NIEUWS 7 Zes jaar cel voor serieverkrachter Maan werkt mee, maar wolken verpesten zicht op sterrenregen Graftoerisme voor Prins Friso Explosie Nigeria: tientallen doden aL, B> i €9,95 kije, Griekenland, Macedonië en Servië naar Hongarije. Het eerste EU-station in Vrijheid'. „We hebben grotendeels gelo pen." Hij vervolgt zichtbaar ont roerd: „Natuurlijk was het zwaar om hem in de tas mee te dragen. Maar hij is mijn zoon, mijn pa rel." „Toen we ons bij de Hongaar se grens hadden laten registre ren, namen we een taxi. De chauffeur heeft ons bedrogen. Vlak voor Boedapest stopte hij en zei dat we in Duitsland wa ren. Gelukkig had ik hem nog niet betaald." „We wilden naar Duitsland, omdat ons was verteld dat onze kinderen daar de juiste medi sche behandeling kunnen krij gen." Maar nu zijn ze in Boedapest, in een van de twee kinderzieken huizen die de Hongaarse hoofd stad telt. Bethesda is gevestigd in een oud gebouw, met een ty pisch sobere Oost-Europese in richting. Maar de verzorging is goed. Waarschijnlijk moeten Loai en Hassan wel naar een ander ziekenhuis, om een betere kans op overleven te hebben. Zijn moeder blijft dag en nacht in het ziekenhuis bij de kinderen. De vader verblijft met de an dere kinderen in een vluchtelin genkamp, 40 kilometer buiten Boedapest. „Ik kan niet elke dag naar het ziekenhuis komen, om dat de taxi te duur is." Hij weet nog niet hoe het ver der moet. Wel waar hij zo naar snakt. „Ik wil in vrede leven, werk hebben, en voor mijn kin deren een goede opleiding en ge zondheidszorg. Dat is alles." De Utrechtse serieverkrachter Eduard M. heeft in hoger beroep zes jaar cel gekregen. Het gerechts hof in Arnhem gaf hem dezelfde straf als de rechtbank deed in fe bruari. Het Openbaar Ministerie had acht jaar geëist. De man uit Nieuwegein heeft de straf gekre gen voor twee verkrachtingen en een aanranding in 2013 en 2014. M. heeft altijd beweerd dat hij last had van black-outs en zich daardoor niets meer van de inci denten kon herinneren. Het hof gaf aan te twijfelen aan de black-outverklaring van M. en ver wees naar de psychiater, die uitge breid rappporteerde over zijn be vindingen. Irak stemt in met hervormingsplannen Het Iraakse parlement heeft giste ren unaniem ingestemd met her vormingen die een eind moeten maken aan corruptie en onnodige overheidsuitgaven. Ook worden overheidsposities geschrapt, waar onder die van de derde vicepresi- dent en derde vicepremier. Irak wordt geregeerd door zo veel lei ders vanwege de diverse etnische groepen in het land. De dubbele regeringsfuncties worden veel be kritiseerd, omdat het systeem cor ruptie in de hand zou werken en ongekwalificeerde kandidaten zou opleveren. De plannen moe ten de eenheid in Irak vergroten. De hemel is de komende nachten bezaaid met vallende sterren, maar die zijn waarschijnlijk niet heel goed zichtbaar door de be wolking. De aarde kruist momen teel de baan van een komeet waar door we door de zogeheten Perseï- denzwerm gaan. Dit gebeurt jaar lijks. Het hoogtepunt wordt de ko mende drie nachten verwacht, met tot wel zestig vallende ster ren per uur tussen middernacht en 03.00 uur 's nachts. De maanstand is dit jaar extra gunstig, zegt de werkgroep Mete oren van de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde (KNVWS). Door dat het nieuwe maan is, is er geen storend maanlicht. Maar doordat er veel bewolking is, wordt het zicht op de hemel waarschijnlijk slecht. De Perseïden zijn brokjes steen gruis van de komeet Swift-Tuttle, die als vallende sterren aan de he mel te zien zijn. Op 24 augustus is de aarde de zwerm gepasseerd. Als de aarde de baan van een ko meet kruist, komen stof- en gruis- deeltjes van die komeet de damp kring binnen. Daar remt het licht hun snelheid af. De steen wordt daardoor heet en verdampt. Wat we zien als een vallende ster is in werkelijkheid de gloeiende lucht rond dat verdampende brokje steen. Een explosie op een drukke markt in het noordoosten van Nigeria heeft dinsdag minstens 47 levens geëist. Ongeveer 50 mensen raak ten gewond, meldden de Nigeriaan- se autoriteiten, die uitgaan van een terroristische aanslag. De ontplof fing was in de plaats Sabon Gari in de deelstaat Borno, waar de extre mistische groepering Boko Haram regelmatig dood en verderf zaait. Of de gewelddadige islamisten ook ach ter deze explosie zaten, staat nog niet vast. Nigeria probeert Boko Ha- ram, dat een kalifaat wil stichten, al jaren te bestrijden, maar dat heeft de dood van duizenden burgers niet kunnen verhinderen. Vier kinderen zijn dinsdagmid dag zwaargewond geraakt tij dens een fietstochtje door de bos sen in Zutendaal, in België op zo'n 12 kilometer van Maastricht. De kinderen reden door een plas met een chemisch product en lie pen brandwonden aan hun be nen op. Twee andere kinderen en een begeleider bleven onge deerd. De kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar waren alweer terug op de camping in Zutendaal waar zij vakantie vierden, toen ze klaagden over pijnlijke benen. Ze bleken tweedegraads brand wonden te hebben en zijn over gebracht naar een brandwonden centrum. Volgens Belgische me dia is het nog niet duidelijk om wat voor stof het gaat en wie het in het bos heeft gedumpt. Mogelijk zijn het chemische afvalstoffen uit een drugslabora torium. De politie onderzocht de omgeving om te kijken of er op nog meer plekken gevaarlijke stoffen waren geloosd en vond inderdaad een tweede plas met chemicaliën. Zowel in België als in Neder land wordt regelmatig drugsaf- val gedumpt. Vooral in de grens provincies Limburg en Noord-Brabant worden regelma tig vaten met chemisch afval ge vonden. GRATIS VERZENDING DAGAANBIEDING 12 AUGUSTUS OP OP 2 paar Therapeutische compressiesokken; geweldig! 49,95 80% €40,- Slechts WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 ARNHEM BAGDAD JAKARTA Familie Soeharto moet fors betalen Familieleden van de In donesische oud-dicta tor Soeharto moeten de Indonesische staat omgerekend 300 mil joen euro terugbeta len. Het hooggerechts hof in het Aziatische land heeft dat dinsdag bepaald. De rechters achten bewezen dat overheidsgeld via een stichting van Soeharto in de zakken van zijn familieleden en ande re vertrouwelingen is terechtgekomen. Een lagere rechter had de nabestaanden van de oud-president eerder al veroordeeld tot het DEN HAAG Vandaag is het precies twee jaar geleden dat Prins Friso overleed. Zijn graf in Lage Vuursche wordt overspoeld door dagjesmensen, vaak tot on genoegen van de lokale bevolking, foto Mischa Schoemaker/ANP terugbetalen van 90 miljoen euro. De hoog ste rechter komt dus uit op een aanzienlijk hoger bedrag. Onder Soeharto ont wikkelde de Indonesi sche economie zich, maar de groei ging hand in hand met enorme corruptie. Soeharto bestuurde In donesië van 1967 tot 1998. In die tijd ver gaarde Soeharto tus sen de 15 en de 35 miljard dollar op cor rupte wijze. Dat ging meestal via liefdadig heidsfondsen, waar aan de staatsbanken 5 procent van hun netto winst moesten schen ken. Die opbrengst werd doorgesluisd naar de kinderen van de oud-president. Soeharto voerde daar mee lange tijd de top 10 aan van meest cor rupte leiders ter we reld. Hij is die note ring mogelijk wel al kwijt. Oud-president Saleh van Jemen zou het met 28 tot 53 mil jard euro nog veel bonter hebben ge maakt. MAIDAGURI 1 Voorkom en verminder: spataders, blessures, pijn, krampen, reisbenen en zwellingen v Verbetert de bloedsomloop v Ideaal om te dragen tijdens het sporten v Geschikt voor mannen en vrouwen Adviesprijs Korting U bespaart BESTELLEN k DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen [J)) N'ET TEVREDEN? GELD TERUGl) Vader, moeder en kind zijn na een lange tocht aangeko men bij een kinderziekenhuis in Boedapest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7