Pinnen tijdens Visserijfeesten problematisch op Spuiplein Vakantiegangers rekenen on iWL een snoepje De kassa van Belle Company blijft rinkelen Oostkapellenaar voelt zich onterecht neergezet als dronken relschopper Simon Zatrib eist schadevergoeding van Rotterdamse politie omdat hij is geslagen en gebeten. van een van 2 bij 2 cm en een van 1,5 bij 2 cm. Na zijn behande- is omschreven in het persbericht dat de politie verspreidde: als ie mand die onder invloed van alco hol heeft gepoogd agenten ernstig te verwonden door het gooien van flessen en stenen. Na een half uur geboeid op de grond te hebben ge zeten, krijgt hij eerste hulp en wordt hij naar het spoedeisende hulp van het Erasmus Medisch Centrum gebracht. Van dronken schap is geen sprake, valt uit het medisch rapport op te maken. Si mon wordt omschreven als een 'helder en adequate patiënt' en 'maakt geen geïntoxiceerde in druk'. In de brief staan zijn ver wondingen omschreven: 'een fors hematoom (bloeduitstorting) na klap met knuppel' en de bijtgaten „Plotseling zien we een opstootje met de politie, terwijl we lopen rich ting Haringvliet, waar de auto's ston den. De politie roept': 'Opdonderen'. We geven daaraan gehoor en lopen verder naar de auto. De politie knuppelt plotseling zon der reden in op mijn vrienden aan de overkant van de straat, waarop ik roep: 'Kom hierheen'. Dat is het mo ment dat ik een klap op mijn rug krijg. Ik draai me verschrikt om en krijg een klap op mijn hoofd. Ik weer de volgende klap met mijn handen af. Het gevolg hiervan is een hond aan mijn linkerbeen, die meerdere ke ren toehapt. Ik val schreeuwend van de pijn op de grond. Gevolg: klappen op mijn rug terwijl ik daar lig. ling wordt Simon naar het politie bureau gebracht. Om twee uur 's middags mag hij vertrekken. „Ze zeiden dat ik genoeg gestraft was. Overigens ben ik, vanaf het mo ment dat de eerste hulp kwam, goed behandeld. Ook door de poli tie." Daar staat hij dan op de Cool- singel. Met een kapotte broek, been in het verband en bebloede schoenen. „Ik ben naar een win kel gegaan om andere schoenen te kopen. Een vriend heeft me naar Oostkapelle gebracht." In het uitgaansgebied van Rot terdam geldt een zero-tolerance beleid. „Mensen die zich niet ge dragen kunnen rekenen op optre den van de politie. Als het nodig Zijn linkeronderbeen zit in het verband. Vandaag gaat het er af en kan Simon Zat rib (23) uit Oostka pelle zien wat de tan den van de Rotterdamse politie hond hebben aangericht. Zondagavond gaat Simon met vijf vrienden naar Rotterdam om de verjaardag van Dominique Flip se te vieren. De student veterinai re geneeskunde wordt 26. Ze wil len eens ergens anders naartoe dan de bekende plekken op Wal cheren. Ze blijven tot sluitings tijd, in de vroege uurtjes van maandagochtend, in Club Vie aan de Maasboulevard. Eenmaal bui ten komt een abrupt einde aan wat tot dan toe een gezellig avond je is geweest. kt de politie geweld", schrijft de politie. Simon: „Ik vind het prima als ze relschoppers flink aanpak ken. Maar wij waren gewoon op weg naar de auto. Tien meter ver der en ik had bij Toby in de auto gezeten en hadden we gezellig na gepraat over het leuke avondje. Tien meter!" '100 procent terecht' De politie in Rotterdam houdt vol dat Simon 'too procent terecht' is aangehouden. „Hij gaf geen gehoor aan de op roep van de politie zich te verwij deren. Hij heeft zich tegen de poli tie gekeerd", aldus een woordvoerder. Overigens konden de agenten in alle hec- tiek niet vaststellen wie met stenen ge gooid zou heb ben. De hond blijft happen. De politie roept: „De hond laat pas los als je stil ligt". Onmogelijk in zo'n pijnlijke situatie. Ik word geboeid door twee of drie agenten. Mijn been bloedt. Ik moet blijven zitten, handen op mijn rug geboeid." Simon laat een passage lezen uit de brief die hij gisteren naar de burgemeester van Rotterdam heeft gestuurd. Hij wil weten waarom de politie- hem zo heeft toegeta keld. Hij wil schadever goeding. Wat hem voor al stoort is hoe hij De Plus supermarkt van Lohman heeft een pinautomaat van ING in de buurt, die vanaf zondag omstreeks twaalf uur al buiten ge bruik was. „Zo'n automaat wordt in één dag helemaal leeggetrokken. Dat is elk jaar hetzelfde op de Visserijfeesten", weet Loh man. Uit klantvriendelijkheid liet de super markteigenaar bezoekers daarom geld opne men in zijn winkel. „Op een gegeven mo ment moesten we daarmee stoppen omdat de kassalades leeg raakten." De transactie kosten daarvoor moest hij zelf betalen. De ING betreurt dit voorval en zegt rekening te houden met grote evenemenenten. „Maar met het bijvullen van deze automaat is iets niet goed gegaan. We bieden hier voor dan ook onze excuses aan", reageert een woordvoerder van ING. De pinauto maat van de Rabobank was wél het hele weekend in gebruik, laat een woordvoerster weten. Ook de automaat van ABN AMRO bleef in gebruik door geld bij te vullen. ZEELAND 8 9 ZEELAND 4 www.pzc.nt zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 12 augustus 2015 Zeeland Gegrepen door politiehond Simon Zatrib met zijn gewonde been. Links van hem Toby Hamelink en rechts Dominique Flipse en Dominggas Telussa die maandag getuige waren van het incident in Rotterdam, foto Lex de Meester door Theo Giele BRESKENS. Bezoekers van de Visserijfeesten in Breskens troffen afgelopen zondag een leeggepinde geldautomaat op het Spuiplein aan, tot grote frustratie van supermarkteige naar Ronald Lohman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66