Veel interesse voor Kleren van Kledingbank Popular FM is gestopt, alternatiefin de maak Kortere weg naar het Veerse Meer bouw van nieuwe hoofiiingang BEVELANDEN en THOLEN 7 'Dier niet beter af in groter bedrijf BEZOEKERSAANTALLEN VAN MUSEA OP DE BEVELANDEN EN THOLEN 2010 De gemeente Reimerswaal heeft 205 uitkeringsgerechtigden aan geschreven om hen te wij zen op de kledingbeurs, maar aanmeldingen lopen ook via bij voorbeeld de kerken of scholen. Mensen die zich aangemeld heb ben en in de doelgroep vallen, mogen kleding voor de winter uitzoeken; onder meer broeken, een jas, een paar schoenen, shirts en vesten. De uitgifte ge beurt in een ongedwongen sfeer, vertelt Ingrid Brilleman van de gemeente Reimerswaal. De ruim te wordt ingericht als een winkel waar ook gepast kan worden. Liefhebbers kunnen terecht voor gezichts- en handverzorging en er zijn informatiestands van on der andere Janssen&Janssen. „En de leerlingen van het Calvijncol- lege helpen ook mee", zegt Brille man. De Kledingbank Zeeland roept ondernemers en particulie ren in de gemeente Reimerswaal op om kleding te doneren voor dorpsgenoten. Goede nieuwe of bijna-nieuwe kleding dus, die te recht komt bij mensen die er zelf geen geld voor hebben. Voor de inrichting van de win kel wordt ook nog een beroep ge daan op ondernemers en inwo ners. „Daarvoor starten we ook nog een campagne." De Kledingbank Zeeland komt in oktober met een mobiel uitgiftepunt naar Rilland voor inwoners van Reimerswaal. En dat terwijl het radiostation enkele maanden geleden nog meldde serieus werk te gaan ma ken van het bemachtigen van een FM-frequentie. „Dat duurde allemaal erg lang", stelt Steenbak ker. „Daar komt bij dat de eige naar van het station ziek is ge worden. Deze factoren hebben ertoe geleid dat hij besloten heeft om ermee te stoppen. Dat is erg jammer." De meeste vrijwilligers die bij Popular FM betrokken waren, willen volgens Steenbakker graag doorgaan. Dat zal echter niet gebeuren onder dezelfde naam. „De naam Popular is gede poneerd, dus we zouden veel geld moeten betalen om die nog te kunnen gebruiken." Daarom wordt een doorstart gemaakt onder de naam BX Ra dio. Steenbakker hoopt over een paar weken alweer te kunnen uit zenden via internet. Hij denkt niet dat het nieuwe station nog gaat proberen een FM-frequentie in de wacht te sle pen. „De ruimte op de FM-band zal in de toekomst alleen maar kleiner worden", verwacht Steen bakker. „DAB Plus (een digitaal alternatief voor analoge radiosig nalen, red) heeft de toekomst. Dan is het onzin om als toch al kleine zender nog veel geld te gaan investeren in dure zaken als zendinstallaties." In eerste instantie zal BX Ra dio nog 'gewoon' als internetra diostation gaan uitzenden. De zender wil zich ook op Noord- Beveland gaan richten. WOLPHAARTSDIJK. Gasten van cam ping 't Veerse Meer in Wol- phaartsdijk hoeven geen honder den meters meer om te lopen om bij het Veerse Meer te komen. De camping heeft een fraaie op haalbrug laten aanleggen waar door ze nu in een mum van tijd bij het water zijn. „De gasten zijn er enorm enthousiast over", ver telt eigenaar Stan Jasperse. „Som mige mensen moesten, afhanke lijk van hun plek op de camping, wel een kilometer omlopen. Ik was al langer van plan om daar iets aan te doen. Maar ja, je kunt niet alles tegelijk, hè?" Het voordeel van een ophaal brug is volgens Jasperse dat hij omhoog kan worden gehaald als het donker wordt. „Dan kan niet iedereen zomaar de camping op." mé'mji} Door de uitbreiding wordt het bedrijf groter dan het land bouwbeleid van de gemeente is toegestaan, constateren de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) en de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV). De maximale uitbrei dingsoppervlakte wordt met de helft overschreden: 30 in plaats van 20 procent van het bedrijfs vloeroppervlak. De dieren schieten er boven dien te weinig mee op dat het be drijf groter wordt, waarschuwen ZMF en KNNV. Elk varken heeft nu 0,75 vierkante meter ruimte en dat wordt 0,76 vierkante me ter. Dat is echter nog steeds te weinig, omdat de norm voor schrijft dat elk dier 0,80 vierkan te meter ruimte moet hebben. Het lijkt alsof de wens tot uit breiding voorop staat en de ver duurzaming daarop is aangepast, wordt verder opgemerkt. Alles bij elkaar opgeteld con cluderen de twee natuurorganisa ties daarom dat het college en de gemeenteraad de uitbreiding van het Aagtekerkse bedrijf niet kunnen goedkeuren. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 toerist met atrium ilpï%S§ï ->• Museum de Meestoof heeft nu nog een beperkte voorziening voor mensen met een rolstoel of rollator. In de toekomst kunnen zijn gemakkelijker naar binnen. Historisch Museum De Bevelanden in Goes Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland Fruitteeltmuseum in Kapelle Oosterscheldemuseum in Yerseke 30.000 25.000 20.000 15.000 10.000 5000 0 2011 2012 2013 2014 Benodigde bijdrage van de gemeente om uitbreiding/verbouwing mogelijk te maken: Oosterscheldemuseum: enkele tonnen Streekmuseum De Meestoof: 250.000 euro Fruitteeltmuseum Kapelle: 100.000 euro foto Leo Adriaansen bron Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland door Melita Lanting KRUININGEN. Vanuit inwoners van Reimerswaal is veel belangstelling voor hulp door de Kledingbank Zeeland. De gemeente Reimers waal had gerekend op zo'n 100 aanmeldingen voor de uitgifte van winterkleding in oktober, maar dat aantal is inmiddels ruim schoots overschreden. Er hebben zich 68 kinderen en 52 volwasse nen gemeld. www.kledingbank-zeeland.nl. door Rob Paardekam GOES. Het lokale internetradiosta tion Popular FM, dat zich richtte op de gemeenten Goes, Kapelle en Borsele, is ermee gestopt. „Af gelopen zondag om middernacht hebben we er letterlijk en figuur lijk de stekker uitgetrokken", zegt stationsmanager Marcel Steenbakker. door Maurits Sep AAGTEKERKE. De uitbreiding van een varkenshouderij in Aagteker- ke is in strijd met de regels voor milieu, natuur en intensieve vee houderij. Dat schrijven de natuur- en milieuorganisaties ZMf en KN- NV afdeling Walcheren in een be zwaarschrift aan de gemeente Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65