Gemeentes leggen niet zomaar geld op tafel voor verbouwing musea SR UUXE De Meestoof wil dat gemeente meebetaalt aan PARK WONEN 6 BEVELANDEN en THOLEN Exotische tuin open voor publiek Mannenkoor wil op sterkte blijven Uitbreiding van De Meestoof in Sint-Annaland volgens bestuur nodig om meer bezoekers te trekken. Arcus legt trap aan naar zee M ERASMUS In de regio De exotische tuin van Janneke en Lex Hundersmarck uit Katten- dijke is zaterdag 15 en zondag 16 augustus open voor publiek. De tuin draagt de naam Bamboe monnik, is anderhalve hectare groot en herbergt onder meer palmen, ruim zeventig soorten bamboe en talrijke exotische planten en struiken. Tussen de exoten door zijn bloeiende en kleurige grassen geplant. De naamgever van de tuin, een knip ogende monnik, zit op een grote, beklimbare berg van basalt en graniet waarlangs een waterval stroomt. Bamboemonnik is te vinden aan de Monnikendijk 43 in Kattendijke en beide dagen open van 10.00 tot 17.00 uur. Mijn dorp, mijn stad Grote Markt, 16.15 uur - Onthulling Ge denksteen Goese Kermis; WV-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door Historische hart van de stad; Sportpark Het Schen- ge, SSV'65, 14.00-16.00 uur - Meidenvoetbalmid- dag o.l.v. Jong ADO Den Haag voor meis jes van 9 t/m 18 jaar Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerdienst naar Perk- polder; Pannakooi/ basket balveld, 14.00-16.00 uur - Sport en spel- middag voor kinde ren van 4-12 jaar De Schaapskooi, 11.00-16.30 uur - Openstelling Scha penboerderij; Slaak- weg 1,12.30-17.00 uur - Openstelling molen De Vijf Ge broeders Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling; Sophiaboulevard, 11.00 uur - Boottocht naar Zierikzee met om 17.30 uur - Terug komst boot in Kam perland; Campens- weg 3, vanaf 13.00 uur - Wakeboard Cli nic Prinses Margriet straat 52,19.00-21.00 uur - Derde dag Bor- sele Sloepoort Cup HofKeizersweel, Hoogeweg 3,10.00- 12.30 uur - Work shop minibolussen bakken; 19.15 uur - Toeristische fiets tocht o.l.v. burge meester Stapelkamp; Maartenskerk, 13.00-17.00 uur - Openstelling Kerk; Stal Schouten, 14.00-16.00 uur - Po nymiddag Dorpsstraat 70, 13.00-17.00 uur - Ex positie pentekenin gen, olieverf schilde rijen en keramiek Streekmuseum De Meestoof in Sint-An naland moet naar een hoger plan worden ge tild. Dat vindt voorzit ter Arie van der Zwan. Daarom ligt er een voorstel om tussen het hoofdgebouw en de ex- positieschuur een atrium te bou wen. „Als deze uitbreiding er niet komt, missen we de slag om de toerist." Volgens Van der Zwan kent het huidige gebouw - het voorma lige gemeentehuis van Sint-Anna land - een aantal beperkingen. Zo is er geen ruimte om grote groepen mensen van een hapje of drankje te kunnen voorzien, ontbreekt er een winkeltje en is de toegankelijkheid voor minder validen uiterst beperkt. Het nieu we atrium, dat tevens de hoofdin gang moet worden, lost al deze problemen op. De voorzitter zegt dat het mu seum met diverse recreatie-on dernemers in gesprek is om De Meestoof op te laten nemen in toeristische dagtochten. „Ze staan daar niet onwelwillend te genover, maar willen wel dat de genoemde pijnpunten worden opgelost." De bouw van het atrium gaat een slordige vier ton kosten. Van der Zwan hoopt dat de gemeente een deel daarvan voor haar reke ning wil nemen. „We hebben on ze plannen onlangs gepresen- Het beoogde atrium komt aan de achterzijde van het museum, tussen het hoofdgebouw en de schuur met daarin het oude schooltje. teerd aan het college van burge meester en wethouders. Ik had de indruk dan sommige leden al behoorlijk onder de indruk wa ren. Nu moeten we afwachten." Anderhalve ton heeft het mu seum zelf al bij elkaar gespaard uit nalatenschappen en met be sparingen. „Daar zijn we best trots op", stelt Van der Zwan. „Het is fijn om niet met lege han den bij de gemeente te moeten aankloppen. Hiermee laten we zien dat we niet alleen onze hand ophouden, maar ook zelf een bijdrage willen leveren." Er staat dus nog een bedrag van 250.000 euro open. Het is vol gens de museumvoorzitter niet gezegd dat dit helemaal uit de portemonnee van de gemeente moet komen. „We zouden op zoek kunnen gaan naar subsidie mogelijkheden", zegt hij. „Des noods gaan we als museum op zoek naar lokale ondernemers die een duit in het zakje willen doen. Maar dan moeten we wel weten of de gemeente ook bereid is in het museum te investeren. Als die niets geeft, zullen onder nemers terughoudender zijn. Ik denk ook niet dat we bij hen 250.000 euro kunnen weghalen." Vanwege vakanties kon de ge meente gisteren geen reactie ge ven op het voorstel van het mu seum. De Meestoof is niet het eerste museum in de regio dat bij de ge meente aanklopt voor een financiële bijdrage voor een uitbreiding of verbouwing. In de ze tijd is het echter niet evident dat er een positief antwoord komt. Zo kreeg het Fruitteeltmu seum in Kapelle onlangs het dek sel op de neus. Het museumbestuur vroeg hon derdduizend euro aan de ge meenteraad om het museum te kunnen moderniseren. Er kwam een keihard 'nee'. Het is niet de KRUININGEN. Bewoners van de nieuwbouwwijk Kruseveer in Kruiningen kunnen binnen kort comfortabel naar de Wes- terschelde wandelen. De ge meente Reimerswaal heeft on langs een vergunning verleend voor de aanleg van een trap van het voorterrein van de wijk naar het nieuwe fietspad langs de voormalige veerhaven. Aannemingsbedrij f Reimers waal neemt de klus voor haar rekening, projectontwikkelaar Arcus betaalt de aanleg. De ont wikkelaar van de wijk kreeg on langs nog kritiek van een groep bewoners omdat ze laks zou den zijn met het aanleggen van openbare voorzieningen. tijd voor zulke uitgaven, vinden vrijwel alle gemeenteraadsfrac ties, doelend op de bezuinigin gen die onlangs nog werden doorgevoerd in Kapelle. Bij het Oosterscheldemuseum in Yerseke wachten ze ondertussen in spanning af. Ook dat museum wil mee in de vaart der volkeren en heeft bij de gemeente het ver zoek ingediend om de voormali ge woning van de gemeentebode bij het museum te trekken. Daar mee zou het in één klap twee keer zo groot worden. De verbouwing die daarmee ge paard gaat, zal volgens secretaris Rob Scheepe al gauw enkele ton nen kosten. Die moet de gemeen te ophoesten. „En dat terwijl cul tuur in zwaar weet zit", stelt hij. „Het is zeker nog geen gelopen race. We wachten in spanning af." Een woordvoerster van de ge meente Reimerswaal laat weten dat het college nog geen besluit heeft genomen. Of het museum in Sint-Anna- land geld van de gemeente krijgt, is ook maar zeer de vraag. Tholen staat er financieel be roerd voor en veel fracties sorte ren al voor op een nieuwe bezui nigingsoperatie. Een forse finan ciële bijdrage voor De Meestoof lijkt daar niet in te passen. SCHARENDIJKE Kitedinic Afhankelijk van het weer is op zaterdag 15 of zondag 16 au gustus een kitesurfcli- nic bij Kitecenter Na tural High op de Brou- wersdam. De An the Lous - Freestyle Clinic is speciaal voor alle fa natieke vrouwen die meer willen leren op kitesurfgebied. Nie mand minder dan pro fessional rider Anne- lous Lammerts (foto) KATTENDIJKE zal de clinic begelei den. De carrière van deze kitesurfster is ooit begonnen op de Brouwersdam. Tegen woordig strijdt ze mee in de top van de PKRA World Tour, 's werelds grootste inter nationale kitesurf- bond, en reist ze hier voor de hele wereld over. De kosten voor deelname aan de An The Lous clinic zijn vijf tig euro, inclusief bar becue. Inschrijven kan op de website via www.natural-high.nl. Hier is ook actuele in formatie te vinden over de precieze da tum van de clinic. KLOETINGE. Ongeveer vijftig leden hebben ze bij het Zeeuws Mannen koor, en dat is een mooi aantal 'om een stevig koorgeluid te kunnen la ten horen'. Maar om op dat aantal te blijven, werft het koor nieuwe le den. Het koor houdt regelmatig workshops, gegeven door dirigente Gu- nita Kronberga. Daar worden de basistechnieken doorgenomen en ge oefend. Belangstellenden zijn welkom eens te komen kijken op een re petitieavond, elke donderdag om 19.15 uur in Amicitia aan de Schim- melpenninckstraat in Kloetinge. De eerstvolgende concerten van het Zeeuws Mannenkoor zijn op 22 augustus tijdens GoesC (14.30 en 15.05 uur) en op 30 augustus in de Manhuistuin in Goes (12.00 uur). Tijdens dit concert zal het koor voor het eerst officieel in de nieuwe koorkleding te zien zijn. tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAMPERLAND NIEUWDORP WEMELDINGE Museum verleidt door Rob Paardekam door Rob Paardekam koopappartementen met uitgebreide (zorg)faciliteiten erasmuspark-goes.nl MET HET OOG OP LATER 0113 223 320 makelaardijwesteinde.nl 0113 250 555 faasse-fermont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64