Doodgeschoten verpleegster werd bedreigd door ex NIEUWS 5 Geniet ook in de zomer van de lekkerste koffie! elders i9r95 Linda van der Giesen (28) was ie mand die op het eerste gezicht alles had wat je als vrouw zou willen, zegt een collega: knap, slank, blond. Dat de jonge vrouw grote zorgen ver borg, werd maandag duidelijk toen ze rond 17.00 uur werd doodgescho ten. Van der Giesen, verpleegkundige op de polikliniek afdeling plastische chi rurgie en moeder van een zoon van vier jaar, was niet de enige die bij de politie aan de bel had getrokken over de bedreigingen door F. Ook de ex-vrouw van de verdachte, Jeske van den Boom, had kort daarvoor aangifte gedaan. Haar werd maandag kort na de dodelijke aanslag in Waal wijk op het hart gedrukt zichzelf in veiligheid te brengen. Bij het Tweesteden Ziekenhuis wa ren ze er niet van op de hoogte dat Linda van der Giesen problemen had, zegt Loeks van der Veen, lid van de raad van bestuur. Hij had gister ochtend contact met de familie van het slachtoffer. In het ziekenhuis kwam het perso neel gisterochtend om half negen bij een om te praten over de dramati sche gebeurtenis, waarvan velen ge tuige waren. „Je merkte hoezeer ie dereen is aangedaan", zegt Ricky Bullock, die al 35 jaar in het Waal- wijkse ziekenhuis werkt. „Het was emotioneel." 's Middags is er een condoleance register geopend voor Van der Gie sen. Later deze week is er een (beslo ten) bijeenkomst voor het zieken huispersoneel, waarin het slachtoffer wordt herdacht. Van der Giesen was maandag na drie weken vakantie weer aan de slag gegaan en had haar dienst erop zitten. Even daarvoor, om 16.50 uur, stuurde ze een berichtje naar haar nieuwe vriend Bas van den Muijsen- berg (36), om te laten weten dat ze bijna naar huis kwam. Van den Muijsenberg zat op een camping, samen met onder meer Jes ke van den Boom, ook bevriend met Linda. Een half uur later kreeg de ex-vrouw het bericht van de politie dat ze van de camping moest vertrek ken. „Ik kreeg toen al een raar ge voel", vertelt Van den Muijsenberg. Even later werden zijn voorgevoe lens bevestigd toen hij televisiebeel den zag van de plaats delict in Waal wijk. „Ik zag haar autootje staan en toen wist ik het." Van der Giesen, die opgroeide in Fijnaart, had een relatie van onge veer een jaar achter de rug met Ze venbergenaar F.. Vier weken geleden zette ze daar definitief een punt ach ter. Twee weken geleden deed ze aan gifte van bedreiging. Ze had de relatie al eerder willen beëindigen, maar durfde dat niet om dat F. haar keer op keer bedreigde. Toen ze hem echter betrapte met een andere vrouw, was voor haar de maat vol. Linda liet de sloten van haar huis vervangen en werd daar beschermd door Roosendaler Bas van den Muijs- berg, die ze een maand of drie gele den voor het eerst had ontmoet en met wie ze drie weken geleden een een relatie kreeg. „Het was goed tus sen ons", vertelt Van den Muijsberg. „We zijn in de drie weken van haar vakantie continu bij elkaar geweest. Ik heb haar steeds beschermd. En de eerste dag dat ze weer ging werken en ik niet bij haar kon zijn, gebeurt dit." Politiewoordvoerder Willem Jan Uytdehage meldde gisteren dat Van der Giesen niet één maar twéé keer aangifte heeft gedaan. „De eerste aan gifte is van een week of twee terug, de andere zeer recent: die deed ze nog geen week geleden." Waarom naar aanleiding van die aangiftes geen actie is ondernomen, kan Uytdehage niet zeggen. „Er wordt altijd een inschatting gemaakt van de dreiging. Kennelijk heeft dat in dit geval niet geleid tot ingrijpen. We gaan nu na of dat wel had moe ten gebeuren." Over aangiftes van andere vrou wen, onder wie de ex-vrouw van F., kon de woordvoerder gisteren nog niets zeggen. Begin een mooie zomerdag met een écht kopje koffie. Een goede koffie maakt u het lekkerste thuis met versgemalen bonen. De koffiebonen va NOIR staan garant voor de perfecte espresso of cappuccino. Nu met aantrekkelijk lezersvoordeel! Sincero Geniet van de rijke en romige tonen van chocolade en vanille. Ideaal voor espresso of cappuccino 100% Arabica Barista Pittig en kruidig karakter met tonen van karamel en geroosterde amandelen. Ideaal voor espresso Blend van Arabica en Robusta Delicato Fris vleugje limoen worden uitgebalanceerd door karamelachtige smaken. Ideaal voor zowel espresso als café crème 100% Arabica WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 door Chris van Mersbergen en Ine Cup WAALWIJK. Tot tweemaal toe deed Linda van der Giesen recent aangifte tegen haar ex-vriend J.F. uit Zevenber gen wegens bedreiging. De 28-jarige vrouw werd maandag op de parkeer plaats van het Tweesteden Ziekenhuis in Waalwijk in haar auto doodgescho ten. De 37-jarige F. meldde zich gister middag op het politiebureau. Hulpverleners ontfer men zich na de schietpar tij over Linda van der Giesen. foto GinoPress 1 kilo per pak NOIR koffiebonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5