Cadzand verrast Schoondijke Na twee kuitoperaties is Schouwse atleet weer 12 Tim Pleijte heerst van begin tot eind in pittige zomerloop Hardloper Tommy Staal hield anderhalfjaar blessureleed vol omdat hij nog vol ambitie zit. In 2016 wil hij meedoen aan het EK in Amsterdam. Tim Pleijte was gisteravond op permachtig in de Zomerloop van Cadzand-Bad. De atleet uit Zou- telande heerste van begin tot eind op het pittige parkoers. Pleij te, die eerder ook al in Zuidzan- de won, realiseerde een tijd van 32.37 minuten bij de wedstrijd over 9,6 kilometer. Mark Verhage uit Zaamslag werd op gepaste afstand (35.52) twee de. Michel Buijck uit Middelburg legde beslag op de derde plaats (37.41). Bij de vrouwen was Myrthe Faro ongenaakbaar. De atlete uit Bres- kens liet een tijd van 44.17 minu ten noteren. Faro won dit sei zoen alle lopen (zes) van het cir cuit. Tweede werd Renate de Reus uit Terneuzen (47.41). De uitslagen op de andere af standen waren: 6400 meter, mannen: 1. Kevin Strubbe (Ade- gem) 23.33; vrouwen: 1. Sjani Rijsdijk (Rotterdam) 31.32.3200 meter mannen: 1. Peter Glorieux (Wevelgem) 11.35; vrouwen: 1. Lotte Beckers (Echt) 14.34. Er wa ren ruim 200 deelnemers. Kerkhove wint bij rentree na enkelblessure Tennisster Lesley Kerkhove, die weer hersteld is van een enkelblessure, heeft gisteren in Westen- de haar eerste partij sinds een maand ge speeld. De 23-jarige Zierikzeese won in de eerste ronde van de Belgische challen ger van de Roemeen se Irina Maria Bara: 6-4 6-4. Ze stuit nu op de Griekse Despi- na Papamichail. De Schouwse is in Westende als vierde geplaatst. Minderhoud begint aan het EK dressuur Voor Hans-Peter Minderhoud be gint vandaag het EK dressuur in Aken. De uit Westkapelle afkom stige ruiter komt met het paard Glock's Johnson TN voor Neder land in actie bij de landenproef. De Nederlandse selectie, die on der leiding staat van bondscoach Wim Ernes, gaat als veertiende van start. Er zijn achttien deelne mende landen. Duitsland start als laatste. Nederland rekent op een medaille bij de Europese ti telstrijd. Timo de Jong zegeviert in slotrit Spanje Timo de Jong heeft de laatste etappe van de Vuelta Bajo Ara- gon gewonnen. De wielrenner uit Goes, uitkomend bij de nieuwelingen, reed achttien kilometer voor het einde weg uit de kopgroep. De Jong had een voor sprong van 1.15 minu ten. De renner van Balen BC werd twee de in het berg- en puntenklassement. Met de ploeg won hij in Spanje het ploegenklassement. Groene Ster speelt tweede oefenwedstrijd De zaalvoetballers van Groene Ster Vlis- singen werken ko mende vrijdag de tweede oefenwed strijd in de voorberei ding af. De Walcher- se eredivisionist speelt tegen Troy Ide al Car. De ontmoe ting wordt in sport hal De Sprong in Middelburg afge werkt. De aanvang is 20.30 uur. Groene Ster Vlissingen is in voorbereiding op de competitie en de be kercompetitie. Nick van der Lijke 68e in proloog Wielrenner Nick van der Lijke is gisteren als 68e geëindigd in de proloog van Tour de l'Ain. De tijdrit op het bochtige par koers in Bourg-en-Bresse ging over 3,8 kilometer. Van der Lijke, afkomstig uit Middelburg, had een achterstand van bijna twin tig seconden op winnaar Mike Teunissen. Teunissen komt net als Van der Lijke uit voor de ploeg van LottoNL-Jumbo. De Tour de 1' Ain duurt tot en met zaterdag. atuurlijk vond Tommy Staal (bijna 21) het ver velend om anderhalf jaar op een zijspoor te staan. Maar die lange blessureperiode heeft de uit Nieuw-Haamstede afkomstige at leet ook iets moois opgeleverd. „Ik heb veel geleerd over mezelf', zegt hij tij dens een gesprek in het centrum van Zierikzee. „Ik ben erachter gekomen dat dit - het hardlopen - echt is wat ik wil. Zo'n lange tijd is een test voor je zelf. Als je niet de wil hebt om met je sport door te gaan en niet de ambitie hebt om nog iets te bereiken, houd je het nooit vol." Terug naar de winter van 2013 en 2014. Staal, die al jaren progressie maak te op de middellange afstand en het bes te uit de voeten kon op de 1500 meter, trainde uitstekend. „Toen had ik echt het gevoel: nu ga ik komende zomer nog grotere stappen maken. Maar dat kwam er dus totaal niet uit." In de aanloop naar het outdoorsei- zoen kreeg Staal namelijk last van zijn kuiten. Zijn eerste gedachte was: over belasting. Hij onderging behandelingen bij de fysiotherapeut, liet zich masseren en nam soms weken rust. Maar niets hielp. Steeds als hij zich weer aan een intensieve training of een wedstrijd waagde, kwam de pijn terug. „Het heeft uiteindelijk een halfjaar geduurd voor dat we op het juiste spoor zaten." De snel groeiende Schouwse atleet had last van te strakke vliezen om zijn kuitspieren. Zoiets komt vaker voor, maar er werd niet meteen aan gedacht. Staal: „In beide benen knelde dat vlies de spier af. De doorbloeding was daar door slecht. Toen de artsen er eindelijk achter waren waarom steeds de kramp in mijn kuiten schoot, was ik wel opge lucht. Het was te opereren en dus kon ik eindelijk aan herstel gaan denken." De doktoren durfden het niet aan om beide kuiten in één keer onder han den te nemen. Zijn rechterbeen werd begin april van dit jaar aangepakt, zijn linkerbeen volgde zes weken later. Na de eerste operatie was Staal te overmoe- 'lk ga steeds makkelijker lopen, maar ben natuurlijk nog niet de oude' TOMMY STAAL dig. „Het voelde snel goed aan en ik dacht dat ik kon wandelen zonder kruk ken. Niet dus. Ik liep een ontsteking aan de wond op. Stom van me. Na de tweede keer was ik voorzichtiger." Nu, tweeënhalve maand na de laat ste ingreep, zit Staal weer op een trai- ningsarbeid van twaalf a vijftien uur in de week. Later wordt dat meer dan twintig uur. Hij realiseert zich dat hij niet te hard van stapel moet lopen. „Ik heb door dat ik geduldig moet zijn", ver telt hij. „Ik ga steeds makkelijker lopen, maar ben natuurlijk nog niet de oude. Het was ook niet zo van: de vliezen zijn gekliefd, we kunnen weer... Het herstel loopt heel geleidelijk. Alles wat ik deze zomer doe, moet ik zien als tests. Ik heb in Burgh-Haamstede meegedaan aan de Bombokaalloop, maar had het daar nog best zwaar. Vrijdag loop ik de 3000 meter bij Goes on Track. Normaal kan ik zo'n wedstrijd makkelijk aan, maar nu ga ik hazen. En ik zal ook niet op spi kes lopen, want dat zou een te grote be lasting zijn." Het eerste doel van Staal is fit wor den. Hij is zelf uitermate benieuwd hoe hij zal presteren als hij in het voorjaar van 2016 aan een nieuw outdoorseizoen begint. „Ik hoop dan dat ik er ineens weer sta, op een hoog niveau. Voor de buitenwacht zal het wel een verrassing zijn als ik na jaren weer om de hoek kom kijken, maar daar zit dus een heel verhaal achter." Staal heeft een persoonlijk record op de 1500 meter staan van 3.47,61 minu ten. Gelopen in 2014, toen hij al sukkel de met zijn kuiten. „Ik had, voordat ik geblesseerd raakte, een planning van drie jaren. Het einddoel daarin was Rio de Janeiro. Als ik naar de Olympische Spelen wilde, moest ik in 2016 3.35 lo pen. Die limiet lopen was moeilijk, maar niet onmogelijk. Nu moet ik uit een flink dal komen. De weg naar die eis toe is nóg steiler geworden, maar ik heb hem nog altijd niet uit mijn hoofd gezet." Deelname aan het EK van 2016 in Amsterdam is echter realistischer, er kent Staal. Daarvoor moet hij 3.40 klok ken. „Als het aan mij ligt, ben ik er dan weer helemaal bij." Cadzand gaat hierdoor verder naar de winnaarsronde. Dat geldt ook voor Breskens. De vierdeklas ser had het overigens lastig tegen vijfdeklasser Groede. Het werd na een spannend duel 3-2. Kjeld Verschorre maakte de winnende goal. Groede had via Wesley Steij- aert tot twee keer toe een voor sprong (0-1 en 1-2) genomen. Kje ld Verschorre (twee keer) en Mar vin Meerman (overgekomen van Arnemuiden) bezorgden de thuis ploeg uiteindelijk de volle winst. Ook Oostburg plaatste zich voor de winnaarspoule. De zon dag-vierdeklasser troefde in ei gen huis zondag-vierdeklasser Hoofdplaat af. Het werd 3-1. Bei de teams speelden met de nodige invallers. Maandagavond kwalificeerde Aardenburg zich al voor de win naarsronde na winst via penal ty's tegen Sluis. Na de reguliere speeltijd was de stand 3-3 en dus moesten strafschoppen de beslis sing brengen. Uitslagen overige oefenduels: VCK-Luctor 1-3, Duiveland-Kloe- tinge 2 3-0, 's-Heer Arendsker- ke-Colijnsplaatse Boys 3-1, VC Vlissingen (zat)-Jong Ambon 3-3. Sport sport@pzc.nl CADZAND-BAD Tim Pleijte was een klasse apart bij de laatste zomerloop van dit sei zoen. foto Camile Schelstraete WESTENDE AKEN GOES MIDDELBURG BOURG-EN-BRESSE 'Veel geleerd over mezelf door Roeland van Vliet N Tommy Staal is al jaren een bekend gezicht in de Zeeuwse atletiek. Bij veel wedstrijden eindig de hij vooraan. In zijn ju- niorentijd haakte hij aan bij de landelijke top en mocht hij Nederland ver tegenwoordigen op en kele eindtoernooien. In 2013 kwam hij voor Oranje uit op het EK voor junioren in Italië en het EK cross voor junio ren in Servië. Bij beide toernooien kwam hij niet uit de verf. Staal woont in Apel doorn en studeert in De venter. Hij traint al jaren bij team Sotra (Stichting Opleiding Topatletiek Re gio Apeldoorn). door jan Dagevos BRESKENS. De voetballers van Cad zand zorgden gisteravond voor een verrassing in de strijd om de Verhage Lemahieu Cup. De ploeg, die in de reserveklasse uitkomt, hield zondag-vierdeklasser Schoondijke op een 1-1-gelijkspel en won daarna de penaltyserie (5-4).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59