Duik in haven kost 90 euro 4 Inbraak in vroegere huisartsenpost 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Kitedinic voor fanatieke vrouwen Popwave in Jacobuskerk Renesse Muziekliefhebbers kunnen mor genavond in de Jacobuskerk in Renesse luisteren naar een optre den van het Schouwse koor Pop wave. Het popkoor telt ruim vijf tig leden en heeft een eigen bege leidingsband. Onder leiding van dirigent Rudy Pijfers zullen zij een mix van bekende Engels- en Nederlandstalige popsongs ten Mijn dorp, mijn stad gehore brengen. Voorbeelden hiervan zijn Another Brick In The Wall van Pink Floyd en Zwart Wit van de Frank Boeijen Groep. Het concert duurt van 20.00 uur tot 21.00 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur en de toegang is vrij. Om de kosten te dekken wordt bij de uitgang een open schaalcollecte gehouden. Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00-16.00 uur: Expositie; Brusea Visserijmu seum en Oudheidka mer, 11.00-16.00 uur: Demonstratie Bolus- bakken; Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; Kerk plein, 8.00-12.15 uur: Kleedjesmarkt; Excursieschuur Wes- tenschouwen, 13.30 uur: Kabouterpad; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avondmakreel- rondvaart Hooger- werf; Slot van Haam stede, 10.00 uur: Jeugdexcursie door het Slotbos, 11.30 Diapresentatie en be zoek Ridderzaal; Plompetoren, 14.00 uur: Wandeling door Koudekerkse inlaag; T rampolinecentrum Westerschouwen, vanaf 11.00 uur: Rondje langs het Gre- velingenmeer; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; 20.00 uur: Band Schor; Adriaanskerk, vanaf 19.00 uur - Orgel/ panfluitconcert André Knevel en Li- selotte Rokyta. Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speuren in het maïsdoolhof; Camping Zonne- dorp, 13.00 uur: Spor tieve ontdekkings tocht voor A.L.S.; Centrum, bij de wa- terpaal, vanaf 11.00 uur ieder uur: rond rit met het boemel treintje; Strandover- gang Wilhelmina- hoeve, gehele dag: Sportbreak Renesse; Strandpaviljoen Co- razon, 10.00 uur: Yo ga Lena; Prunjeweg, 13.30 uur: Door de Prunje; Cameramuseum, 14.00 uur: Fototour door Zierikzee on der begeleiding van fotograaf Leen Ko per; FIZI, 14.00 uur: Piep kuikens; Nieuwe Ha ven, 13.00 uur: Rond vaart Nationaal Park Oosterschelde met Frisia; 14.00 uur: Zeil tocht met traditione le Zeilklipper; Nieu we Kerk, 13.00-17.00 uur: Zomerexpositie; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Pleingoed pop-up architectuur project, Expositie Vloedlagen in de zee- reep; Stadhuismuseum, 15.30 uur: Lezing over Ben Joppe door W. Joppe; Dorpskerk, 14.00-17.00 uur: Kerk open met expositie quiltdeken en schil deren; Haven van Bommenede, 10.00 uur: Wandel- en vaarexcursie naar Stampersplaat; Wie verfrissing zoekt in het water en een eerste waarschu wing negeert, krijgt een boete van 140 euro. Ook het zich onge oorloofd ophouden op de steigers of trapjes wordt niet langer geto lereerd en bestraft met een bekeu ring van 90 euro. De naleving van de havenverordening wordt strenger gehandhaafd en dat werkt, aldus De Leeuw. De regels zijn er niet voor niks, wijst de havenmeester op al lerlei gevaren die schuil gaan ach ter een duik in de Nieuwe Haven. Bij eb vallen sommige stukken nagenoeg droog. Wie daar geen erg in heeft, kan ernstig letsel op lopen. „Pas stond er op Facebook een foto van een mannetje die een duik nam tussen de Werf en de brug. Op dat moment stond er niet meer dan tachtig centimeter water. En hij duikt recht naar be neden! Die jongen heeft echt ont zettend veel geluk gehad, dat hij niet in een rolstoel terecht is ge- 'Zeker die gastjes die hier nog nooit hebben gezwommen, denken dat het in de haven overal even diep is' komen. Zeker die gastjes die hier nog nooit hebben gezwommen, denken dat het in de haven over al even diep is. Reken daar maar niet op! Of als je een beetje pech hebt kom je vast te zitten aan een winkelkarretje of een fiets", zegt De Leeuw. Een ander gevaar dat op de loer ligt in de Nieuwe en Oude Haven, zijn vlijmscherpe oesters, op de bodem en langs de kade- wanden. „Als je daar langs gaat met je been of rug, lig je com pleet open", schetst de haven meester zijn schrikbeeld. Daar naast vormt de drukke scheep vaart in de passantenhaven een constant risico voor zwemmers. „We doen dit echt niet om de jon gelui te pesten." Vooral de kades bij de Stads- werf, de ophaalbrug en 't Luitje zijn van oudsher geliefde plekjes bij de Zierikzeese jeugd om van af te springen. Tot dusver is het volgens de havenmeester nog niet nodig geweest met het bon nenboekje te wapperen; wel is een aantal keer gewaarschuwd. „Dan gaan ze wel weg en zie je ze ook niet meer terug. Een kwes tie van doorpakken en niet tutte- ren. In de havenverordening staat dat je hier niet mag zwemmen, dan moet je dat handhaven! Dat geldt net zo goed voor mensen die vanaf hun boot even verfrissing zoeken, verzekert de havenmeester. Volgende week za terdag wordt een uitzondering ge maakt op het verbod. Tijdens de havendag wordt een zwemwed strijd gehouden. De apotheekhoudende prak tijk is sinds 1 juli gesloten. Prakti serend huisarts Peter Keulers overleed in november. Zijn wedu we heeft sindsdien geprobeerd via vervangers een doorstart te maken, maar claimt daarin te worden tegengewerkt door de an dere artsenpost in Burgh-Haam stede. Die wordt gerund door Keulers voormalige compagnon Baas. Hij zou de praktijkruimte wel willen overnemen, maar is volgens Pinheiro niet bereid de reëele economische waarde te be talen. De grootste verzekeraar in de regio, CZ, heeft de meeste pa tiënten (ruim 1000) inmiddels ondergebracht bij de praktijk van Baas. De weduwe Keulers zit nu opgescheept met een pand waar ze niks mee kan. Pinhei ro heeft een advo caat in de arm geno men. Bij de inbraak werden de schuifdeuren aan de voorkant ge forceerd, het onderste raam van de binnendeur ingetrapt en een stuk van het plafond in de ont- vangshal vernield. Een zwaar rol luik dat toegang geeft tot de apo theek, zat nog dicht. Ook die staat leeg. Met definitieve slui ting van de praktijk vorige maand zijn alle medicijnen afge voerd. De politie heeft de inbraak in onderzoek. Daarbij wordt vol gens een woordvoerster ook geke ken of er sprake is van bangmake rij, zoals Pinheiro vermoedt, om haar daar weg te krijgen. De da der heeft een mes achtergelaten. „Wat zoeken ze hier anders?" verzucht Pinheiro. „Er is hier niks meer. Alles is weg." OUDDORP. Afhankelijk van het weer is op zaterdag 15 of zondag 16 au gustus een kitesurfdinic bij Kitecenter Natural High op de Brouwers- dam. De An the Lous - Freestyle Clinic is speciaal voor alle fanatieke vrouwen die meer willen leren op kitesurfgebied. Niemand minder dan professional rider Annelous Lammerts zal de dinic begeleiden. De car rière van deze kitesurfster is ooit begonnen op de Brouwersdam. Te genwoordig strijdt ze mee in de top van de PKRA World Tour ('s we relds grootste internationale kitesurfbond) en reist ze hiervoor de hele wereld over. De kosten voor deelname aan de An The Lous-dinic zijn vijftig euro, inclusief barbecue. Inschrijven kan op de website van Kite center Natural High: www.natural-high.nl. Hier is ook actuele informa tie te vinden over de precieze datum van de clinic. foto Rodrigo Ungaro RENESSE tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN BRUINISSE BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR NIEUWERKERK RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE De lage waterstand in de Nieuwe Haven van Zierikzee is volgens havenmeester Flip de Leeuw een hele goede re den om streng vast te houden aan het geldende zwemverbod. foto Marieke Mandemaker door Marcel Modde ZIERIKZEE. Het aangescherpte zwemverbod voor de haven van Zierikzee heeft effect. Volgens ha venmeester Flip de Leeuw wordt er dit seizoen nauwelijks nog een duik genomen vanaf de steigers en de kades. door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE. In de voorma lige huisartsenpraktijk Burgh-Haamstede is maandag in gebroken. De bewoonster van de bijbehorende woning, Edmeire Costa Pinheiro, ontdekte de in braak tegen zes uur 's avonds toen ze thuis kwam. Op het eer ste gezicht wordt niks vermist. Edmeire Costa Pinheiro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57