'GOLF IS ABSOLUUT NIET ALLEEN VOOR DE RIJKEN' 4 &GOI Mijn geld ik Nederland ontpopt zich steeds meer tot wijnland. Maar hoe smaakt die Nederlandse wijn eigenlijk? door jeroen kreule Elke week bevraagt de redactie een streekgenoot over financiële kwesties. Vandaag golfer Frank Huisson (43) uit Zierikzee, die met het eerste team van Golfclub Grevelingenhout in Bruinisse promoveerde. DOOR HANS PUIK Als iemand besluit te golfen, zou ik zeggen: ga naar Lidl of kijk op Marktplaats Restsuiker „Bij Golfclub Grevelingenhout is de club eigendom van de leden. Om mede-eigenaar te worden, koop je eenmalig twee aandelen. Vervolgens betaal je iets minder dan 1000 euro per jaar aan lidmaatschap en kun je de hele baan gebruiken." „Onlangs heb ik een nieuwe golfset gekocht. Daar heb ik een aanzienlijk bedrag aan uitgegeven. Nee, ik zeg niet hoe veel. Nu we met het eerste team zijn doorgedrongen tot het hoogste niveau van amateurgolfend Nederland, zijn goede materialen vereist. De ervaring heeft geleerd dat naarmate de tegenstanders ster ker worden het spel van ons zelf ook naar een hoger niveau wordt getild." „Ik loop niet even naar een golfwin kel en zeg: doe mij die set maar. Ik ben driekwart jaar met deze aan koop bezig geweest. Eerst ben ik met gerenommeerde leveranciers in gesprek gegaan en heb om demon straties gevraagd. Vervolgens heb ik verschillende golfclubs uitgepro beerd. Er komen technische specifi caties bij kijken. Het is een aanschaf waarmee ik tien tot vijftien jaar wil doen. Het belangrijkste is dat het materiaal nooit een reden kan zijn wanneer ik niet goed speel." „Absoluut niet. Kijk maar naar lan den als Ierland en Engeland, daar is golf een echte volkssport. Iedereen speelt het. In Nederland is die ont wikkeling ook gaande. Als je het vergelijkt met een abonnement op de sportschool, waar je al snel 50 euro per maand aan kwijt bent, moet je er op jaarbasis nog maar een paar honderd euro bijleggen om lid van een golfclub te worden. Als iemand besluit om voor het eerst te golfen, dan zou ik zeggen: ga naar Lidl of kijk op Marktplaats. Voor 100 tot 150 euro kun je er al een golfset kopen. Vrijwel compleet met tas, ijzers en een putter. Daar kun je om te beginnen uitstekend mee uit de voeten." „In de huidige tijd moet je opletten met je uitgaven. Het consumenten vertrouwen moet volgens mij terug komen en dat is ook wat er nu gebeurt. Maar als ik naar mezelf kijk, dan ben ik iemand van door dachte investeringen en kies ik de middenweg." „Ik koop nooit iets tweedehands. Als je op Marktplaats naar oude spullen zoekt, moetje niet vreemd opkijken als ze snel kapotgaan. Die risico-in schatting moet je vooraf maken bij goedkopere aankopen. Als ik een golfclub moet kopen van 200 euro en er is er een van mindere kwaliteit voor 100 euro, dan zou ik sparen tot ik die extra 100 euro heb." „Beide. Alhoewel sparen nu eigen lijk geld kost, de inflatie is immers groter dan de rente. Op termijn wordt sparen wel weer interessant." „Er gebeuren veel dingen in de we reld, waar je zorgen over zou kun nen hebben. Ik hou wel in de gaten wat er op internationaal vlak speelt. Maar zorgen op financieel gebied heb ik niet. Wie dan leeft, wie dan zorgt, denk ik maar." Of Obama vorig jaar tijdens de lunch op de nu cleaire top in Den Haag Noordzeeka- beljauw of een sa lade van quinoa als voorgerecht had, blijft geheim. Een ding is wél zeker: de president van Amerika dronk er een glas Ne derlandse wijn bij. Hij dronk een witte Auxerrois/Pinot Gris uit 2012, van Wijnhoeve De Kleine Schorre uit Zeeland. Ook de 57 andere we reldleiders die in maart 2014 naar Den Haag kwamen om te praten over nucleair terrorisme, dronken een glas Hollands wit. Jonnie Boer van De Librije verzorgde het eten, zijn vrouw Thérèse de wijn. Staat de Nederlandse wijn sinds die internationale top ineens stevig op de internationale kaart? Welnee, zegt Nicolaas Klei grijnzend. „Laat ik het zo zeggen: een jaar of vijftien geleden was de kwaliteit van Ne derlandse wijn vreselijk, de vullin gen vielen zelfs uit een kunstgebit. De laatste jaren is de kwaliteit stukken verbeterd, maar een echt wijnland zal Nederland nooit wor den." DE UITSLAG Seuren knikt. „Vroeger was Neder landse wijn niet te hakken, nu zit ten er heel aardige tussen. Maar ik blijf sceptisch. De wijn die Obama dronk, was ongetwijfeld prima. We hebben geen terugkoppeling gehad, ze hadden andere dingen aan hun hoofd." De werkwijze van deze proeverij: de panelleden proeven blind en geven elke wijn een cijfer. Ze wal sen, ruiken, drinken en spugen uit. Het gaat om droge, witte wijnen uit 2013, beschikbaar gesteld door de Nederlandse Wijnwinkel. Plaats van handeling: de keuken van Ni colaas Klei in Amsterdam. De eerste wijn die beide heren drinken, is de Cuvée Jubilee XL van de Apostelhoeve, gemaakt ter gele genheid van het veertigjarig be staan van deze wijngaard in Maastricht. Klei: „Licht, een ietsie- pietsie onrijp misschien. Groenig én grassig. Vriendelijk fruit. Een voudig, maar goed gemaakt. Deze valt me reuze mee." Seuren: „Ik proef peer en perzik, met nootachtige toetsen. En er is een klein beetje restsuiker aan toe- De Cuvée Jubilee XL is de winnaar. Seuren: „Als ik met vrienden op een terras zit, zou ik rustig een tweede glas bestellen." woensdag 12 augustus 2015 Wat kost het om te golfen? Wat was uw laatste grote uitgave? Impulsieve of doordachte aankopen? Is golf een sport voor de rijken? Geld uitgeven of een buffer opbouwen? Is goedkoop per definitie duurkoop? Sparen of beleggen? Wat is uw grootste zorg op financieel gebied? Over de aanschaf van zijn golfset deed Frank Huisson driekwart jaar. foto dirk jan gjeltema Strenge bijtzuren en een bruine banaan Proeven in de keu ken van Nicolaas Klei (links). FOTO DINGENA MOL -> Cuvée Jubilee XL van de Apostelhoeve in Maastricht. Prijs: €14,50 >De Linie Wit van Domein De Linie in Made. Prijs: €11,60 IV: i: De Linie LingeWit van het Betuws Wijndomein in Erichem. Prijs: €16,35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48