Jacht op oude baanrecords bij Goes on Track HW'24 en Arnemuiden bereiken de finale Keeperstrainer geblesseerd, Hoek zoekt vervanger op de weg terug Staal doet vrijdag mee aan Goes on Track SPORT 13 GOES Op de baan van de Goese atletiekvereniging AV'56 is vrijdagavond de sterk bezette baanwed- strijd 'Goes on Track'. De ze bestaat uit drie onder delen: een 3000 meter, een werp-tweekamp en een sprint-tweekamp. De 3000 meter geldt als zesde wedstrijd binnen het Runnersworld Spijke- nisse Baancircuit. Snelle Zeeuwse hardlopers als Martijn de Kok, Erwin Harmes en Neal Bouterse komen hierbij in actie. Tommy Staal zal als haas van start gaan en na zo'n 2000 meter kopwerk een stapje opzij doen. Hij weet nog niet of hij in een bescheidener tempo de race uitloopt. De werp-tweekamp be staat uit discuswerpen en kogelstoten. Binnen de sprint-tweekamp worden een 100 en een 200 meter gelopen. Niet alleen voor de me daillewinnaars zijn er pre mies, ook voor de atleten die een baanrecord neer zetten. Op de 3000 meter werd vorig jaar bij de mannen nog rap gelopen op Het Schenge (8.27,09 door de Marokkaan Ram- dan Snoussi), maar de an dere baanrecords staan al zeer lang. De snelste tij den op de 100 en de 200 meter werden bij zowel de mannen als de vrou wen bijvoorbeeld in 1992 neergezet. De baanwedstrijd begint om 19.00 uur met de eer ste serie van de 100 me ter. Rond 21.30 uur start de laatste en snelste serie van de 3000 meter. Meer informatie is te vin den op op www.av56.nl HW'24 en Arnemuiden hebben zich gister avond geplaatst voor de finaleronde van de Bor- sele Sloepoort Cup in Nieuwdorp. HW'24 versloeg eerst Walcheren (1-0) en was daarna ook te sterk voor Nieuwdorp (2-0). Arnemui den won met 1-0 van Nieuwdorp en speelde daarna gelijk tegen Walcheren (1-1). HW'24, dat al eerder deelnam aan het voetbaltoernooi om de Borsele Sloepoort Cup, maakte een goede indruk. De Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser hoefde geen enkele tegen treffer te incasseren. In de eerste ontmoeting met Walcheren was Joost van Damme de matchwin naar voor HW'24:1-0. Daarna werd ook Nieuwdorp verslagen. Frank van Kouteren en Jasper Sponselee bepaalden de eindstand op 2-0. Arnemuiden, dat het voorbije seizoen uit de tweede klasse de gradeerde, liet zich gelden op het Borsele Sloepoort Cuptoernooi en versloeg in het openingsduel ri vaal Nieuwdorp. Saillant detail: Nieuwdorp schakelde vorig sei zoen in de nacompetitie voor pro motie naar de tweede klasse Arne muiden nog uit. Ronaldo Meijer was gistera vond verantwoordelijk voor het enige doelpunt in het duel met Nieuwdorp. Daarna stuitte Arnemuiden op Walcheren. De gasten namen de leiding via Tim Smulders en leken zo nog kans te maken op de finale poule. Jannick Schaier zorgde ech ter voor de gelijkmaker voor Arne muiden en bezorgde zijn ploeg zo een plek in de eindstrijd. Eindstand: 1. HW'24 2-6,2. Ar nemuiden 2-4,3. Walcheren 2-1,4. Nieuwdorp 2-0. HW'24 en Arne muiden spelen zaterdag vanaf 19.00 uur in de finalepoule; Wal cheren en Nieuwdorp strijden za terdag vanaf 14.15 uur om de plek ke vijf tot en met acht. Programma woensdag: GPC Vlissingen-RCS; FC Dauwendae- le-Oostkapelle. Aanvang beide duels 19.00 uur. Wedstrijden du ren 45 minuten. Programma donderdag. Super poule: Kloetinge-VC Vlissingen, Goes-Bruse Boys. Aanvang: 19.00 uur. Wedstrijden duren 90 minu ten. Van der Veen nam maandag tij dens de training de keepers onder handen. Toen hij op een gegeven moment een stap achteruit deed, ging het mis. „Ik heb dat al een keer eerder meegemaakt", zegt hoofdtrainer Ruud Pennings van Hoek. „Ik wist daarom meteen wat er aan de hand was." Hoek heeft al een vervanger op het oog, maar moet daar nog een gesprek mee voeren. De verwach ting is dat de nieuwe man komen de week aangesteld kan worden. De selectie van Hoek komt de ze week twee keer in actie. Van daag staat de uitwedstrijd tegen vierdeklasser SK Berlare op het programma. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Komende zaterdag is KFC Sparta Petegem de oppo nent. De Belgische ploeg komt uit Hoek speelt deze week twee oefenwedstrijden. Woensdag tegen SK Berlare, zaterdag is KFC Sparta Petegem de opponent. in de derde klasse. De ontmoeting wordt in Petegem, in de buurt van Deinze, gespeeld en begint om 18.30 uur. De oefenwedstrijd vormt voor de selectie van de Zeeuws-Vlaam- se club de afsluiting van de Open Dag. Tijdens die bijeenkomst staan er onder meer clinics en een tennisvoetbaltoernooi op het pro gramma. De spelers en trainers van Hoek assisteren bij het toer nooi en de clinics. De Hoek Dag begint om 13.30 uur. Voor de jeugd is er ook een springkussen en een pannakooi. Na afloop gebruikt de eerste se lectie een maaltijd op het sport park en reist dan af naar Petegem. „Ik ben blij met deze tegenstan ders", zegt Ruud Pennings. „Eerst een vierdeklasser en daarna een derdeklasser. Er zit een opbouw in, waarna we ons gaan richten op het bekertoernooi." Daarin is op zaterdag 22 augustus zondag hoofdklasser VC Vlissingen de te genstander. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 Tommy Staal richt zijn pijlen op 2016. „Ik hoop dan dat ik er ineens weer sta, op een hoog niveau. Voor de buitenwacht zal het wel een verrassing zijn als ik na jaren weer om de hoek kom kijken, maar daar zit dus een heel verhaal achter." foto Marieke Mandemaker door Jan Dagevos door Jan Dagevos HOEK. Hoek moet een nieuwe keeperstrainer aanstellen nu Frans van der Veen lange tijd is uitgescha keld. De oefenmeester scheurde maandag zijn achillespees en moet donderdag worden geopereerd. De verwachting is dat hij er een half jaar uit ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41