'Ik wil de zee proeven, letterlijk en figuurlijk9 .f Vijf tips 1 Moeder en dochter runnen Burghse Snoeperij 8 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Wat eten we vandaag? Riet Boomsma en Wim Lamp recht uit Rotterdam hebben er voor een aantal dagen een kamer geboekt. Ze komen graag en met regelmaat in Zeeland. En ook uit eten gaan doen ze erg graag. „We zijn wel een beetje kieskeurig", be kent Wim. „Maar hier in de brasse rie eten we prima. We hebben er al mosselen gegeten en vandaag hebben we allebei gekozen voor de Zeebaars." Het uit eten gaan moet volgens het stel een sociaal gebeuren zijn. Vooral Wim blijft graag zitten om lang na te tafelen. En gezellig sa men praten over van alles en nog wat is juist een reden om uit eten te gaan. Wel vinden ze een paar dingen heel belangrijk: „Het moet schoon zijn en de kwaliteit van het eten moet goed zijn. Hoe de bediening is en hoe je bejegend wordt, zijn voor ons ook essentiële punten", vertelt Riet. Overdag eten ze niet al te uitgebreid, gewoon een tosti bij de lunch bijvoorbeeld. En 's avonds neemt Riet het liefst al leen een hoofdgerecht met een lek ker toetje en koffie. Anders is het snel te veel. Uit hun menukeuze blijkt wel dat ze echte visliefhebbers zijn. Wim: „We hebben ook speciaal voor Burgh-Haamstede gekozen, omdat het dicht bij het water is. Ik wil de zee kunnen proeven, letter lijk en figuurlijk." 'We zijn wel een beetje kieskeurig. Maar hier in de brasserie eten we prima' Voordat Hilda de Koek en haar man Marcel hun win kel zo'n 15 jaar ge leden openden, hadden ze er geen moment over nagedacht dat ze dan niet in de zomer op vakantie zouden kunnen gaan. Het bleek voor hen geen probleem te zijn Maquettes bekijken in het Stadhuismu seum in Zierikzee Pannenkoeken eten bij de Pannekoeken- molen in Burgh-Haamstede Spelen in speeltuin de Flipjes in Ouddorp Lekker wandelen bij de Schelphoek in Serooskerke Naar de bioscoop in Goes of Vlissingen en ook al is er nu veel veranderd (Marcel overleed in 2012), nog steeds maakt het Hilda niets uit. Samen met haar dochter Miranda runt ze met veel liefde hun Burghse Snoeperij. „Vroeger gingen we hier zelf op vakantie, dat hebben we zo'n zeven jaar gedaan", vertelt Hilda. „Later kochten we een caravan netje en hadden we nog een paar jaar een seizoenplaats. Op een ge geven moment kwam er in het nieuws dat je geen middenstands diploma meer nodig had om voor jezelf te beginnen. Mijn man vroeg zich af of dat wat voor ons zou zijn. Wanneer we in de zomer hier waren, ging ik overal rondvragen wat mensen er van zouden vinden als er een snoep winkel zoud komen. Dat werd goed ontvangen. En in 2000 gin gen we open." Helaas werd Marcel een aantal jaar geleden ziek en kwam te overlijden. Dochter Miranda woonde in Zierikzee en besloot met haar gezin naar Burgh te ver huizen om mee te draaien in de winkel. Geëmotioneerd vertelt Hilda dat Marcel graag wilde dat ze sa men met Miranda de schouders er onder zou zetten om 'zijn kind je', de winkel, voort te zetten. Dat doen ze met passie en ple zier. Deze week vertelde een klant nog aan Miranda dat hij zich verwonderde dat er bij hen nog tijd is voor een uitgebreid praatje. „Contacten gaan vaak veel verder dan alleen maar een krantje of snoep kopen. We zou den bijna een koffiehoek nodig hebben", zegt Miranda lachend. „In de zomer is het ontzettend druk bij ons. We kunnen ge woon niet weg, mensen rekenen erop. Er zijn mensen van wie ik hoor dat kinderen weken van te voren vragen of ze dan snoepjes gaan kopen bij de Snoeperij. Na tuurlijk ben je eigen baas, dus kan je ook twee weken dicht gaan. Maar dan ben je niet goed wijs, vind ik. Aan iemand over dragen is ook geen optie. Dan moet je zo veel weten. Ik heb het trouwens wel een keer gedaan, met het gezin een weekje op va kantie in het hoogseizoen. Ik zat Agenda door Mariska den Hartog Niet iedereen weet het, maar bij Brasserie Burgh in Burgh-Haam- stede kun je behalve eten ook overnachten in het hotel. Wim Lamprecht, vakantieganger Riet Boomsma en Wim Lamprecht zijn echte visliefhebbers en dat blijkt uit hun menukeuze, foto Dirk-Jan Gjeltema Passie, plezier door Mariska den Hartog Aardenburg Handboogschieten voor toeristen, Heren- dreef 28, 19.15-22.00 uur. Breskens Rondvaart met sleepnetvissen, vertrek vanuit de Handelshaven-Westhaven, Keerdam 1, 10.00-11.30 uur. Bruinisse Demonstratie bolussen bakken, Visserij museum Oudestraat 23, 11.00-16.00 uur. Burghsluis Rondje Pontje tussen Burghsluis, Colijns- plaat en Zierikzee, vertrek Burghsluis 13.45 uur, Colijnsplaat 15.30 uur en Zie rikzee 16.30 uur. Cadzand-Bad Strandjutterstocht voor kinderen, deelna me vanaf zes jaar, Boulevard de Wielin gen 44d, VW-kantoor, 11.30-12.30 uur. Cadzand Dorpswandeling Cadzand, Mariastraat, 't Plakkebord bij de dorpskerk, 13.30-15.30 uur. Colijnsplaat Sportvissen Zoeteweij v.o.f., Visserijweg 1van 08.00 tot 16.00 uur. Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10.00-20.00 uur. Domburg Beach Yoga, Strandovergang Watertoren Oost, 9.30-10:30 uur. Mondriaan-rondwandeling met gids, start VVV, Schuitvlotstraat 32, 13.30 uur. Entertainmentshow, Centrum, Stations straat, 18.00-20.00 uur. Goes Rondleiding door het historische hart van Goes, VVV, Singelstraat 11, 14.00-15.00 uur. Heinkenszand Rondleiding klompenmakerij Traas, talen rondleiding: Nederlands, Zeeuws, Engels Klompenmakerij Heinkenszand, excursie vandaag, foto Dirk-Jan Gjeltema en Duits, Westdijk, 14.00-14.45 uur. Kamperland Vaartocht over de Oosterschelde, insche pen om 11.00 en 14.30 uur, uitleg in Ne derlands en Duits, Sophiaboulevard. Ezelwandeling door polders en langs Veerse Meer, 10.30-12.30 uur, boerderij Catharina Mariahof, Jacobadijk 10. Dagje Zierikzee per boot, Sophiaboule vard, Roompot Beach Resort, 11.00-17.30 uur. Kooktheater, boomgaardwandeling, Zeeuwse maaltijd, Noordstraat 42, boer derijwinkel Sandee, vanaf 17.00 uur. Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen, rondleiding door kerk, Geertesplein 24, 13.30-16.00 uur. Middelburg Kermis, Markt. Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland, diver se startlocaties, 10.00-18.00 uur. Oostburg Trekpaardenfeesten paardenmelkerij, Brugsevaart 12, 10.30-16.30 uur. OBridgeclub Denken en Doen, sporthal Baljuw Veltersweg 15, vanaf 13.30 uur. Oostkapelle Ringrijden met BBQ, kamphuis Noord- weg 50, demonstratie ringrijden vanaf 15.00 uur, bbq vanaf 18.00uur. paziuo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36