i Verdijk Middelburgse winkels mogen hun klanten koffie 6 WALCHEREN Miniconcert op orgel en fluit Oogsten met 25 paardenkrachten Winkels in Middelburg mogen nu een terrasje hebben. Concurrentie!, klaagt de horeca. Maar is dat zo? In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Het kopje koffie dat ze nu buiten drinken, kregen klanten binnen altijd al als service.' VLISSINGEN. In ruil voor onderhoud mo gen bedrijven binnen kort reclame maken op rotondes in de ge meente Vlissingen. Twee vliegen in één klap, aldus de gemeen te: „De gemeente is blij dat een rotonde er netjes bij ligt en be drijven krijgen de kans te adverteren." De gemeente Vlissin gen heeft een con tract afgesloten met de C&W Groep, die op zoek gaat naar be- MIDDELBURG drijven die willen ad verteren. In ruil daar voor laat het reclame bureau de groenvoor ziening in het midden van de rotondes door Pouwelse Hoveniers uit Vlissingen opnieuw inrichten met een ma ritieme uitstraling. Rotondes die voor re clame in aanmerking komen zijn die in Lek straat/Kroonjuweel, Sloeweg/Hercules Seg- herslaan, Sloeweg- /Burgemeester Van Woelderenlaan, Bach- laan/Burgemeester Van Woelderenlaan en Rietkraag/Nieuwe Zuidbeekseweg. Gemeenten als Goes en Reimerswaal gin gen Vlissingen in deze methode voor. In de Koorkerk in Middelburg ge ven Hester van der Male en Mar tin van Moort morgenmiddag een miniconcert. Van der Male zal afwisselend op orgel en fluit spelen, Van Moort wisselt tij dens het miniconcert tussen drie instrumenten: blokfluit, dwars fluit en hobo. Het duo speelt in afwisselende combinaties en ook individueel muziek van onder meer Handel, Krebs en Sammar- tini. Het miniconcert is een acti viteit van het Lange Jan Project, een initiatief van de Raad van Kerken Middelburg en begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. Wel is er collecte bij de uitgang. OOSTKAPELLE. Vakkundig en traditioneel werd een perceel wintertar we aan de Aagtekerkseweg in Oostkapelle gisteren geoogst: met 25 Zeeuwse trekpaarden. De oogstdemonstratie werd gehouden door Stichting Het Werkend Trekpaard, die kennis en vaardigheden van het werken met trekpaarden en werktuigen wil behouden, foto Ruben Oreel tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG Schuitvlotstraat 32, 13.30-15.00 uur - Mondriaan rondwan deling o.l.v. een gids; Stationsstraat, 19.00 uur - Entertainment- show; PKN Kerk, 20.30 uur - Zomera vondviering KOUDEKERKE Dorpsplein, 10.00-17.00 uur - Open Kerk en Am- bachtsmarkt MELISKERKE Markt en Plein 1940, 10.00-24.00 uur - Kermis; Odulphus- kerk, Torenstraat, 13.30 - 16.30 uur - Ex positie Elly van Ree MIDDELBURG Markt en Plein 1940, 10.00-24.00 uur - Kermis; Meiveld, 13.30-16.00 uur - Acti viteiten Zomerfes- tijn; Volkssterren wacht Philippus Lansbergen, 19.00 uur - Zeeuwse Zon nige Zomeravond OOSTKAPELLE Noordweg 50, 15.00-21.00 uur - De monstratie Ringrij- den met aansluitend BBQ; Grijpskerkse- weg, 19.00 uur - Cir cus Franz Renz Inter national; Dorpskerk, 20.00 uur - Zomera vondconcert Claudia van Trigt (harp) en Manito (gitaar) Poppendamme Brocante winkel Goedt, 13.00-17.00 uur - Workshop Aquarelleren door kunstenares Ida Groeneveld-Nauta VEERE Grote Kerk, 11.00- 17.00 uur - Expositie Poëtica Mechanica VROUWENPOLDER Fort den Haakweg, Dorpsdijk, 10.00- 19.00 uur - Seizoens- markt; Fort den Haakweg 2,13.00- 17.00 uur - Openstel ling Pelgrimskerk; Hoeve Christina, 13.00-17.00 uur - Workshop 'Van Spet ter tot Aquarel', on der begeleiding van kunstenares Ida Groeneveld-Nauta WESTKAPELLE Markt en Zuidstraat, 11.00-18.00 uur - Bro- cante-dag met o.a. markt, paardentram, show militaire oldti mers en een optre den van 'Zuidwest 5'; Kreek, 19.30 uur - Kreekloop ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauw tje, 13.00-17.00 uur - Bezichtiging Bun kers; Langstraat, Zanddagen met om 17.00 uur - Schatgra ven voor de kleintjes en om 19.45 uur - Touwtrekken voor heren; Westkapelse- weg, 19.00-21.00 uur - Badkoerier Zomera vond Beachvolleybal Toernooi Is miniterras een door Maurits Sep en Noortje de Kroo De kapper die ook buiten koffie schenkt en de kledingzaak die voor zijn deur een tafel en wat stoeltjes zet. Miniterrasjes maken Middelburg nog gezelliger, vindt de gemeente. De horeca vindt het oneerlijk en stelt: schoenma ker, blijf bij je leest. Zo denken veruit de meeste winkeliers zelf ook. Sommigen hebben overwogen een terrasje buiten te zetten, maar het toch niet gedaan: het past niet bij hun werk. Ze hebben verstand van kleding of schoenen, niet van kof fie of thee. Een rondje binnen stad levert niet meer dan vijf mi- niterrassen op - die bij bakkers niet meegerekend, omdat zij een dubbele vergunning hebben en dus buiten de definitie vallen. Op slechts één miniterras kan daadwerkelijk koffie, thee of limo nade worden besteld. Alle andere terrasjes blijken vooral bedoeld voor de gezellige aanblik en zo dat klanten hun koffie ook bui ten kunnen drinken. Koffie die overigens altijd al werd aangebo den, als service tijdens het wach ten op een passende partner. Jobine Jobse van &More (mo de en interieur) heeft gehoord van de negatieve reactie van de horeca. „Jammer", vindt zij. Voor haar deur aan de Nieuwe Burg staat nu een grote houten bank. „We verkopen niet actief en het kopje koffie dat eventueel gedron ken wordt, kregen de klanten al tijd al als service." Hetzelfde vertelt Malou Maas van dameskledingwinkel Stretch in de Lange Delft. „Meestal gaat de man er zitten als zijn vrouw aan het passen is. Ze mogen bin nen iets inschenken en meene men naar buiten. Ik breng niks, daarvoor heb ik het te druk." Dat winkeliers hun klanten gratis wat aanbieden tijdens het wachten is geweldig, vindt Fem ke Vos de Wael, van Plantaardig. „Dan maken de extra zitjes Mid delburg alleen nog maar mooier." Toch staan voor haar planten winkel in de Zusterstraat bewust geen tafels en stoelen. Ze heeft zelf in de horeca gewerkt en vindt dat die niet als onderge schoven kindje mag worden be handeld. „De horeca maakt of breekt een stad. Een horecaonder- neming moet aan strenge regelge ving voldoen en betaalt flink Klanten van kledingzaak Splendid kunnen gratis een kop koffie drinken bij eetcafé De Geere aan de overzijde van de Langeviele. voor het mogen plaatsen van een terras. Vraag je als winkelier geld voor drankjes, dan is dat oneerlij ke concurrentie." Dat is in haar ogen dus precies wat Lievelings doet. Voor de ge vel van deze cadeauwinkel op de hoek van de Londensekaai en de Segeersstraat staan twee tafeltjes. Klanten kunnen in de winkel kof fie, thee of limonade (eenheids prijs 1,50 euro) bestellen en dit buiten opdrinken. „Ons terras is vooral bedoeld als uithangbord voor de winkel", zegt eigenaresse Judith Dalman. „Omdat veel toe risten langs deze route de stad binnenwandelen, fungeren wij vaak als VW. Ik probeer de men- Jobine Jobse &More sen juist door te verwijzen naar andere leuke cafés en restaurants in de stad." Gevoelsmatig concurreert Lie velings daardoor juist niet met de horeca, vindt Dalman. „Per dag zitten hier gemiddeld één of twee mensen en wat wij aan drankjes te bieden hebben is zeer beperkt. We hebben ook niet iets te eten. De hoofdzaak is toch het draaien van de winkel." Dankzij het nieuwe terrassen- beleid hebben eetcafé De Geere en kledingzaak Splendid in de Langeviele elkaar gevonden in een bijzondere samenwerking. Corrie Brasser van Splendid wil haar overbuurman niet beconcur reren, maar juist helpen. Daarom krijgen haar klanten een bon waarmee ze een gratis kopje kof fie kunnen drinken bij De Geere. De kosten verdelen ze. Martin Verduin van De Geere noemt het een win-win-win-si- tuatie: „Voor Splendid is het extra service, wij hebben op het terras twintig extra klanten per week die langer blijven of iets extra bestellen en de klanten zijn blij." Castor, Pollux en Ostsee vorige week nog zij aan zij. Inmiddels zijn de eer ste twee weg en ook de derde vertrekt deze week. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Die drie knaloranje schepen in de Vlissingse Binnen haven, die zijn van Verdijk Mari tiem. Het Brabantse offshore-be drijf bouwt binnenkort een neven vestiging in Vlissingen. Of eigenlijk is het nog maar nog maar één schip, want de Cas tor en de Pollux zijn vorige week vertrokken. Ook de Ostsee verlaat Vlissingen deze week. De onder- lossers en de hopper gaan richting Siberië, om daar een paar maan den zand en grind te verplaatsen. Als daar in oktober weer ijsvor- ming ontstaat, heeft scheepsbe- heerder Verdijk Maritiem mis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34