PZC COLOFON Steeds meer scholieren kiezen voor een e-bike Oh Oh Renesse Keizersnee Burgemeester Rabelink vreest 2 ZEELAND Makers ontkennen Renesse te willen neerzetten als Sodom en Gomorra. „Maar het zal soms best expliciet zijn." COMMENTAAR Burgemeester Gerard Rabelink is ongelukkig met de keu ze van Renesse als lokkende naam voor een film over al lerlei uitspattingen. Normloos, zedeloos in een soort So dom en Gomorra aan Zee. Dat is natuurlijk niet prettig. Renesse probeert al tijden met alle mogelijke moeite het imago van centrum van liederlijkheid af te schudden. Met enig succes. Het kan nog gebeuren dat een bus Duitse voetbalsupporters hele maal naar Renesse rijdt om de beest uit te hangen, maar over het algemeen slaagt het vakantiedorp er redelijk in de uitwassen van jongerentoerisme in te dammen en zich te profileren als bad plaats waar een gezin ook goed terecht kan. Gezellig en veilig. Dat kan altijd beter. Want het fui ven en snuiven is nog niet voor bij. Gisteren werd bekend dat in Renesse behoorlijk veel kinderen met identiteitsbewijzen knoeien om aan drank te kunnen komen. Dus er is weer werk aan de win kel om het er prettig te houden. En nu is er dus ook tegenwind omdat iemand het nodig vindt een film te maken waarin Renes se synoniem is met losbandigheid. Vervelend. Maar een kramp achtige reactie zal alleen maar meer aandacht op het dorp vesti gen. Deze tegenslag is een aansporing om de ommezwaai van Renesse snel te voltooien. Dan is deze film misschien de laatste. Deze film is een aansporing om de ommezwaai van Renesse snel af te maken T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Voor een verhaal in de krant zou de verslaggever een keer meelopen als de dierenarts 's nachts opgeroepen zou worden. Na enige tijd was het dan eindelijk zo ver. Rond een uur of drie in de nacht moest een koe kalven en een keizer snee was onvermijdelijk. De dieren arts pakte het briefje met een in de haast opgekrabbeld telefoonnummer. Het was wat lastig te lezen. Was het nu een 8 op het eind of... Ze belde ter wijl ze naar haar auto liep. „Huh", stamelde de slaapdronken ICT-specia- list van de krant die opnam. „Keizer snee? Wat moet ik daar mee?" Joyrider (17) aangehouden Een 17-jarige jongen uit Nieuw Namen is gisteren rond half zes 's ochtends aangehouden voor joyri ding in een auto. Hij had eerder een stopteken gene geerd en reed weg met snelheden tot 180 kilome ter per uur. De auto bleek eigendom van een Hul stenaar. De wagen is later onbeheerd aangetroffen in Nieuw Namen. De 17-jari- ge is vervolgens achter haald. Hij verklaarde dat hij niet op het stopteken had gereageerd, omdat hij geen rijbewijs heeft. Geen zoet water door blauwalg Vanwege blauwalg in het Volkerak-Zoommeer is wa terschap Scheldestromen tijdelijk gestopt met het in laten van zoet water op Tholen en Sint Philips- land. Dit gebeurt om te voorkomen dat blauwalg in het waterlopenstelsel belandt. Gezien het belang van zoet water voor boeren controleert het water schap dagelijks of de geslo ten inlaatpunten weer - ge heel of gedeeltelijk - open kunnen. Speeddate voor Zeeuwse singles Dorpshuisbeheerder Nita Breeuwer uit Ellemeet is bezig met de organisatie van een speeddate voor Zeeuwse singles. „Net zo als een paar jaar geleden. Die heeft een huwelijk op geleverd", aldus Breeuwer. Omdat ze in haar omge ving ziet dat het aantal sin gles alleen maar toe neemt, wil ze weer een speeddate organiseren. Opgeven kan via nitasmailadres@ hotmail.com Film by the Sea live bij Opium Kunst- en cultuurprogram ma Opium doet donder dag 17 september vanaf 21.10 uur live verslag van Film by the Sea in Vlissin gen. Ook wordt verslag van het festival gedaan aan de hand van eerder op genomen reportages. Het is de eerste keer dat het filmfestival live op het lan delijke net wordt uitgezon den. Opium is een pro gramma van Avrotros en deed in juni ook live ver slag van Oerol op Terschel ling. RENESSE. Een film over liederlij ke en zedeloze taferelen in Re nesse? Burgemeester Gerard Ra belink van Schouwen-Duiveland zit er allerminst op te wachten. „Voor de beeldvorming van Re nesse kan dat heel slecht uitpak ken. Dat wil je als gemeentebe stuur niet hebben." Over een jaar moet ie in de Nederlandse bioscopen te zien zijn: de film Renesse van regis seur Willem Gerritsen. Het ver haal gaat over een groep vrien den die op strandvakantie gaan met als doel een meisje te 'sco ren'. De casting is in volle gang. De opnamen zijn in het najaar, vanwege het weer in Portugal. Gerritsen heeft zijn film eer der vergeleken met American Pie. „Het wordt lekker incorrect; één grote zon, zee en seks-parade die alle fatsoensgrenzen anderhalf uur lang compleet negeert", zei hij daarover. „Daar val ik over", zegt burge meester Rabelink. „We zijn al ja ren bezig Renesse als badplaats voor jong én oud te promoten. Als je er nu komt is het er ook hartstikke gezellig. De terrassen en discotheken zitten vol, maar de stapels kratten bier op de cam pings zie je niet meer. We willen ook dat er jongeren komen, maar niet dat Renesse weer wordt neergezet als plaats waar je alle fatsoensgrenzen kunt negeren." De burgemeester heeft bin nenkort een gesprek met produ cent Marmalade. „Ik wil vooral een toelichting hebben. Ik heb begrepen dat het nog maar een werktitel is. Het is de vraag of je de film zo direct moet relateren aan Renesse. Ik ga daar als burge meester niet over, maar ik mag er wel een mening over hebben." „We hebben allerminst de in tentie om de reputatie van de ge meente te schaden", zegt woord voerder Peter de Haan van distri buteur Dutch Filmworks. „We gaan Renesse niet neerzetten als Sodom en Gomorra. Het moet vooral een grappige, uitgespro ken comedy worden, een soort The Inbetweeners of Costa. Maar we zijn niet verlegen. Het zal soms best expliciet zijn." 'De jongeren komen niet naar Renesse voor fietstochten langs lokale waterkeringen' Peter de Haan filmdistributeur De eerdere uitspraken van re gisseur Gerritsen moeten vol gens De Haan niet al te letterlijk worden genomen. „Dat is marke- tingtaal. Zo positioneer je een film. We willen een beeld geven van het soort vakanties dat jonge ren hebben. Die komen echt niet voor fietstochten langs de lokale waterkeringen, maar die willen bier drinken en achter de mei den aan. Daar staat Renesse nog steeds symbool voor." De makers willen in overleg met de gemeente, mede omdat ze een deel van de opnamen in Zeeland willen maken. De titel is niet 'in steen gebeiteld'. „Nog niets is zeker. Als iemand een fantastische suggestie heeft, dan houden we ons aanbevolen." VLISSINGEN. Steeds meer Zeeuw se scholieren kopen een e-bike in plaats van een gewone fiets. De tijd is voorbij dat jongeren zich schamen om naar school te fietsen met trapondersteuning. Verschillende fietsenwinkels in de provincie bevestigen de trend. „Al vliegen ze nu ook weer niet met tientallen de deur uit", zegt Marcel van der Poel van Profile in Axel. De oubollig heid van een aantal jaar geleden is er af. „Tegenwoordig is elke trendy fiets ook met traponder steuning te koop", vertelt Van der Poel. „Soms moeten we zelf kijken of het een gewone fiets of een e-bike is." Scholieren zijn dan ook de schaamte voorbij, weet eigenaar Leo Joosse van Bi ke Totaal in Aagtekerke. „De e-bi ke was eerst voor jongeren die iets aan hart of longen hadden. Dat is niet meer zo." Een nieuwe e-bike kost tus sen de 1500 en 2000 euro. Joosse: „Een abonnement voor de bus kost ook goud geld." Vaak kiezen jongeren voor de zwaarste accu: 500 Wattuur, aldus Joosse. „Daar mee heb je maximaal 100 kilome ter lang trapondersteuning. Al hangt dat af van wind, gewicht van de rijder, bagage, helling en bandenspanning." FZC Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118-434021 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0118- 434021 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl NIEUW NAMEN THOLEN ELLEMEET VLISSINGEN Losbandige film schaadt broos imago door Rolf Bosboom door Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30