62% TO@S Zeeuw gaat steeds luxer op vakantie Jeugd sjoemelt met ID in nachtleven Renesse £)Marvea Penny wise, pound foolish 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De jongerenfilm zet Renesse voor schut. Uw Mening ONEENS Geen reactie op zaak-Sips FNV: Solland Solar failliet Staal 'haas' in baanrace paul kusters woensdag Guido van der Heijden Pas bij het afrekenen zag ik het 'te koop'-bord op de etalageruit. Niet raar. We hebben het over Vlissingen. 'Te koop' of 'te huur' op winkelpanden vallen me er nauwelijks nog op. „Ja, we gaan hier weg, maar pas wanneer we iets anders gevonden hebben. En het valt niet mee om iets te vinden hoor." „Is er dan niet heel veel te kiezen hier in Vlissingen", vroeg ik de uitbaatster. „Zal je verbazen", zei ze. „We zoe- Resultaat van de kwartjesdieven- mentaliteit van de gemeente Vlissingen ken niet iets in de binnenstad. Daar willen we in ieder geval niet zitten. De huren zijn er veel te hoog. En parkeren hè?" Ze wees met een schuin hoofd naar de par- keermeter voor de deur. „Zelfs als we voor de deur bezig zijn. Dingen even uitladen. Logo van de winkel groot op de auto, dan nog krijgen we een prent. On ze klanten klagen er ook over." Ik wist het. Dezelfde winkel, een paar jaar geleden. Ik werd er ge waarschuwd voor de ijverige par- keercontroleur die een eind ver derop in de straat liep. „Gauw, ik ken die gast met die baard, da's een kwaaie" en kreeg een munt stuk in mijn hand. Direct rende ik naar buiten en kon nog juist voor komen dat ik een dure boete moest betalen. „We willen liefst ergens heen waar het makkelijker parkeren is", ging de verkoopster verder. Straks weer een groot leeg pand in het Vlissingse middengebied erbij. Resultaat van de kwartjes- dievenmentaliteit van de gemeen te Vlissingen. Zou het de bedoe ling zijn de detailhandel de stad uit te pesten? Kan niet. Zo goed kan Vlissingen niet zijn in het uitvoeren van voornemens. Heel soms denk ik ook wel eens aan een corrigerende tik voor Vlis singse bestuurders. Gelukkig ben ik een vreedzaam mens. Ik dacht terug aan het muntje dat ik kreeg om een bon te voorko men. Wat zal het geweest zijn? Twintig cent, vijftig cent hooguit? Ik zal ze nog missen. De ouderen in Veere worden terecht op de vingers getikt. toosenhenk.nl O TOOS EN HENK 2IJN OP VAKANTIE Burgemeester Letty Dem- mers wil nog niet vertellen wat afgelopen maandag is voortgekomen uit haar overleg met Geoffrey Sips, het Vlissingse raadslid dat zegt te zijn mishandeld. Demmers benadrukt dat nog een onderzoek loopt naar wat precies is ge beurd, afgelopen vrijdaga vond in café-restaurant Soif. Sips zou daar in het gezicht zijn geslagen. Het LPV-raadslid zelf her haalt de woorden van de burgemeester. „Zolang het onderzoek loopt, onthoud ik mij van commentaar." Vakbond FNV heeft na mens de circa zeventig werknemers van zonnecel lenfabrikant Solland Solar in Heerlen faillissement aangevraagd. Solland Solar was tot 2011 een onderdeel van Delta. Voor de werkne mers is de maat vol nu al bijna drie maanden wordt gewacht op salaris. Daar naast zou maart de laatste maand zijn geweest dat de productie op peil was. Sol land Solar is eigendom van het Italiaanse Pufin Power. Tommy Staal is de opval lendste naam tijdens de at letiekwedstrijd 'Goes on Track', die vrijdagavond wordt gehouden. De Schouwse atleet (20) is an derhalfjaar geblesseerd ge weest. In Goes heeft hij een bijzondere rol: als 'haas' op de 3000 meter. mensen Per persoon werd er meer be steed dan voor het uitbreken van bankencrisis, direct na de zorge loze zomer van 2008 toen per persoon 756 euro aan buitenland se vakanties werd besteed. Het Centraal Bureau voor de Statistiek houdt jaar in jaar uit bij hoe de Nederlanders hun va kantie in het buitenland vieren. De crisis was in 2009 voor veel Zeeuwen reden om drastisch te bezuinigen op buitenlandse va kanties. Het aantal vliegvakan ties halveerde, de besteding per soon kelderde. Nergens in Neder land werd zo beknibbeld op va kanties. In de jaren daarna ging het langzaam maar zeker weer bergopwaarts. Het duurde vijf jaar voordat het niveau van voor de crisis werd geëvenaard. De ge middelde besteding lag vorig jaar op 769 euro. Dat is minder dan in 2013, maar het aantal va kanties was vorig jaar hoger, na melijk 302.000, een record. Die vakanties duurde gemiddeld 12,5 dag. In 2014 werd 109.000 vliegva kanties geboekt, 4000 meer dan in het topjaar 2008. De vakantieonderkomens zijn steeds luxer. Mensen die met de tent naar Frankrijk gaan zijn een uitstervend ras. Slechts 4.000 va kantievierende Zeeuwen sliepen in een tentje op vreemde bo dem. Vijftien jaar geleden waren dat er nog 23.000. Het aantal va kanties dat in hotels werd door gebracht is de afgelopen jaren fors toegenomen: van 36.000 in 2009 tot 93.000 in 2014. In de nacht van maandag op dinsdag was het wederom raak. Twee jongeren probeerden met een vals identiteitsbewijs een bandje te bemachtigen om alco hol te drinken in één van de ho recagelegenheden in het dorp. Het is een terugkerend feno meen sinds de alcoholleeftijd is verhoogd naar achttien jaar, al dus een politiewoordvoerster. De politie heeft het over één a twee gevallen per dag. Jeroen Giele, bedrijfsleider van discothe ken De Zoom, Club Four en Pin ky, meent dat het probleem vele malen groter is. „De ene avond heb je drie gevallen en de andere avond loopt het op tot negen. Het gaat om ID-kaarten van een oudere broer of zus, of om een verlopen identiteitsbewijs van een ouder persoon. Ook zitten er kaarten tussen die met een mes je of pen zijn bewerkt." Giele doet er alles aan om het probleem te 'tackelen'. „We wer ken met bandjes voor achttien plussers. Om de leeftijd vast te stellen, gebruiken we ID-scan- ners. Ook werken we met visue le controle. Het brengt allemaal kosten met zich mee." Als portiers iemand ontdek ken met een valse ID-kaart, wordt die persoon direct de toe gang tot de discotheek ontzegd. Ook wordt de politie ingelicht. viy hotelarrangementen www.marrea.nl of bel 0571 27 77 44 «GEZELLIG WILLINGEN IN SAUERLAND! 645 reacties VLISSINGEN HEERLEN GOES Zeeland 12&13: 'Veel geleerd over mezelf GOES Poppunkband Destine kondigt afscheid aan De van oorsprong Tilburgse band Destine maakt in het najaar een afscheidstour- nee. Daarna gaan de muzi kanten, onder wie de uit Goes afkomstige gitarist Hu- brecht Eversdijk (foto), ie der hun eigen weg. De pop punkband is in 2006 ont staan en maakte drie cd's. Destine reisde door Europa en Azië en speelde onder meer op festivals als Low lands en Pinkpop. door Theo Giele VLISSINGEN. Als het vakantiege drag van de Zeeuwen een graad meter is, dan is de economische crisis voorbij. Vorig jaar werden door Zeeuwen voor het eerst meer dan 300.000 buitenlandse vakantie geboekt. 769 Per persoon werd door Zeeuwen in 2014 gemiddeld 769 euro aan een buitenlandse vakantie besteed, zo meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. door Len Wolters RENESSE. Het nachtleven in Renes se krijgt steeds vaker te maken met jongeren die met een vals identiteitsbewijs aan alcohol pro beren te komen. Dat stellen de politie en een aantal horecaonder nemers. Sauerland in Duitsland is zowel in de zomer als in de winter een populaire vakantiebestemming. Dat kan ook niet anders, want de bergen bieden altijd vertier. Verblijf 3 dagen in het gezellige familiehotel Venue Hotel am Park in Willingen. Het arrangement: •Welkomstdrankje met een lekkernij 2 of 3 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 2 of 3 x diner Gebruik van sauna en stoombad incl. badjas •Wandelkaart van de omgeving Gebruik van WiFi en gratis parkeren Prijs 3-daags: 99,00 p.p. Prijs 4-daags: 129,00 p.p. Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,00 p.p. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen per kamer.Toeslag alleengebruik: 10,00 p.n.Toeristenbelasting: 2,00 p.p.p.n. Reserveringskosten: 12,50 per boeking. Geldig t/m december 2015, m.u.v. feestdagen. Boeken via www.marrea.nl/WEG512

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2