Vakantiegangers rekenen ontBBL een snoepje De kassa van Belle Company blijft rinkelen Oostkapellenaar voelt zich onterecht neergezet als dronken relschopper Simon Zatrib eist schadevergoeding van Rotterdamse politie omdat hij is geslagen en gebeten. zeten, krijgt hij eerste hulp en wordt hij naar het spoedeisende hulp van het Erasmus Medisch Centrum gebracht. Van dronken schap is geen sprake, valt uit het medisch rapport op te maken. Si mon wordt omschreven als een 'helder en adequate patiënt' en 'maakt geen geïntoxiceerde in druk'. In de brief staan zijn ver wondingen omschreven: 'een fors hematoom (bloeduitstorting) na klap met knuppel' en de bijtgaten in zijn been waarvan een van 2 bij 2 cm en een van 1,5 bij 2 cm. Gestraft Na zijn behandeling wordt Simon naar het politiebureau gebracht. Om twee uur 's middags mag hij vertrekken. „Ze zeiden dat ik ge noeg gestraft was. Overigens ben ik, vanaf het moment dat de eer ste hulp kwam, goed behandeld. Ook door de politie." Daar staat hij dan op de Cool- singel. Met een kapotte broek, been in het verband en bebloede schoenen. „Ik ben naar een win kel gegaan om andere schoenen te kopen. Een vriend heeft me naar Oostkapelle gebracht." In het uitgaansgebied van Rot terdam geldt een zero-tolerance beleid. „Mensen die zich niet ge dragen kunnen rekenen op optre den van de politie. Als het nodig is gebruikt de politie geweld", schrijft de politie in een toelich ting op het incident. Simon: „Ik vind het prima als ze relschoppers flink aanpakken. Maar wij waren gewoon op weg naar de auto. Tien meter verder en ik had bij Toby in de auto gezeten en hadden we ge zellig nagepraat over het leuke avondje. Tien meter!" '100 procent terecht' De politie in Rotterdam houdt vol dat Simon '100 procent terecht' is aangehouden. „Hij gaf geen gehoor aan de op roep van de politie zich te verwij deren. Hij heeft zich tegen de poli tie gekeerd", aldus een woordvoer der. Overigens konden de agenten in alle hectiek niet vaststellen wie met stenen gegooid zou hebben. Simon laat een passage lezen uit de brief die hij gisteren naar de burgemeester van Rotterdam heeft gestuurd. Hij wil weten waarom de politie hem zo heeft toegetakeld. Hij wil schadevergoe ding. Wat hem vooral stoort is hoe hij is omschreven in het pers bericht dat de politie verspreidde: als iemand die onder invloed van alcohol heeft gepoogd agenten ern stig te verwonden door het gooien van flessen en stenen. Na een half uur geboeid op de grond te hebben ge- Zijn linkeronderbeen zit in het verband. Vandaag gaat het er af en kan Simon Zat rib (23) uit Oostka pelle zien wat de tan den van de Rotterdamse politie hond hebben aangericht. Zondagavond gaat Simon met vijf vrienden naar Rotter dam om de verjaardag van Domi nique Flipse te vieren. De student veterinaire geneeskunde wordt 26. Ze willen eens ergens anders naar toe dan de bekende plekken op Walcheren. Ze blijven tot slui tingstijd, in de vroege uurtjes van maandagochtend, in Club Vie aan de Maasboulevard. Eenmaal bui ten komt een abrupt einde aan wat tot dan toe een gezellig avond je is geweest. „Plotseling zien we een opstootje met de politie, terwijl we lopen rich ting Haringvliet, waar de auto's ston den. De politie roept': 'Opdonderen'. We geven daaraan gehoor en lopen verder naar de auto. De politie knuppelt plotseling zon der reden in op mijn vrienden aan de overkant van de straat, waarop ik roep: 'Kom hierheen'. Dat is het mo ment dat ik een klap op mijn rug krijg. Ik draai me verschrikt om en krijg een klap op mijn hoofd. Ik weer de volgende klap met mijn handen af. Het gevolg hiervan is een hond aan mijn linkerbeen, die meerdere ke ren toehapt. Ik val schreeuwend van de pijn op de grond. Gevolg: klappen op mijn rug terwijl ik daar lig. De hond blijft happen. De politie roept: „De hond laat pas los als je stil ligt". Onmogelijk in zo'n pijnlijke situatie. Ik word geboeid door 2 of 3 agenten. Mijn been bloedt. Ik moet blijven zitten, handen op mijn rug geboeid." ZEELAND 8 9 ZEELAND 4 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 12 augustus 2015 Zeeland Hond bijt ook gaten in vertrouwen in politie Simon Zatrib met zijn gewonde been. Links van hem Toby Hamelink en rechts Dominique Flipse en Dominggas Telussa die maandag getuige waren van het incident in Rotterdam, foto Lex de Meester door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29