BN'ers prijzen theater aan op nieuw YouHibekanaal Wat is nu een eerlijke prijs voor een onderhoudsbeurt? 0 CARSOM.NL CULTUUR SHOW 25 LaatsteSterren op het doek' Schrijfster Utta Danella dood Leonardo DiCaprio en Martin Scorsese werken weer samen j-1»»»* Check eerst Carsom.nl Hanneke Groenteman presen teert vanaf 3 september het tien de en laatste seizoen van Sterren op het doek. Dit keer worden por tretten gemaakt van onder ande ren Robert ten Brink, Ria Bremer, Tjitske Reidinga en Johan CruijfF. Ik zie nog steeds veel racisme en seksisme De Duitse schrijfster van Utta Da nella is op 95-jarige leeftijd overle den. Zij gold in Duitsland als een van de bekendste en succesvolste auteurs. Ze verkocht zeventig mil joen boeken. Veel werk van haar is ook in het Nederlands vertaald. AST" Hans Klok bijt het spits af met een filmpje waarin hij de voor stelling Horror van de Zweedse re gisseur Jakop Ahlbom aanprijst. Binnenkort verschijnen er meer filmpjes met onder anderen Rick de Leeuw die zich hard maakt voor Angels in America van Toneel groep Oostpool en Gijs Scholten van Aschat die zich uitspreekt over Gavrilo Princip van De War me Winkel. Alle voorstellingen zijn in september te zien tijdens het Nederlands Theater Festival. Initiatiefnemers van het plat form zijn theatermaker Bert Ha- na en theatermarketeer Klaartje Wouters. „Je kunt de filmpjes als Mensen zijn het meest geneigd een voorstelling te bezoeken die ze wordt aangeraden door bekenden inleiding bekijken voordat je naar de voorstelling gaat of delen met je vrienden om ze te enthou siasmeren voor een bezoek aan de voorstelling", zegt Hana. Uit onderzoek blijkt dat men sen het meest geneigd zijn een voorstelling te bezoeken die ze wordt aangeraden via mond-tot-mondreclame, dus door iemand die ze kennen. Thea tergezelschappen zijn blij met het initiatief. „De sector worstelt met hoe ze een nieuw en breder publiek kan bereiken. Daarvoor kan dit initiatief een waardevolle aanvulling zijn", aldus Wouters. LOS ANGELES. Er is een weer nieuwe film in de maak van re gisseur Martin Scorsese met Leo nardo DiCaprio in de hoofdrol. Het gaat om de verfilming van het boek The devil in the white ci ty van Erik Larson, meldt enter- tainmentwebsite Deadline. DiCaprio gaat de hoofdrol van Dr. H.H. Holmes spelen, een ne gentiende eeuwse seriemoorde naar. Holmes zou tijdens de We reldtentoonstelling van 1893 in Chicago tussen de 27 en 200 mensen hebben vermoord. De meeste slachtoffers waren jonge vrijgezelle vrouwen, die hij naar een door hem zelf gebouwd ho tel lokte. Het World's Fair Hotel was uitgerust met een gaskamer, een crematorium en een anato- mietafel, waar Holmes zijn slachtoffers ontleedde zodat hij hun skeletten kon verkopen voor de medische wetenschap. Het duo maakte al vijf films sa men: Gangs of New York, The avia tor, The departed, Shutter Island en twee jaar geleden The wolf of Wall Street. De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud 'Afschminken is je bespaard gebleven, je hebt een zeer gedistingeerde sortie kunnen maken' tomatengooiers van Actie Tomaat haar van haar stuk brachten. En hoe de echtscheiding van haar eerste man Hans Tobi ook de scheiding van haar zoon betekende. „Er volgden woelige jaren, waarin we elkaar nauwelijks zagen. Veel van jouw ervaringen heb ik niet meegekre gen", vertelt hij. Na een jaar of twintig herstelde het contact. „We moesten el kaar echt leren kennen. Dat was niet altijd makkelijk, maar bloed bindt. En hoe. We hadden geweldige kerstavon den. Iedereen hing aan je lippen als je een verhaal vertelde. Zelfs bood schappen doen kon je spannend maken." Voordracht Dat de actrice een groot verteller was, bewijst klein dochter Alexandra met haar voordracht. Ze leest een brief voor die haar oma in 1991 vanaf haar va kantiehuis op Mallorca stuurde. Tobi zegt het ook: „Je was een fantastische oma. Jij en Alexandra waren one of a kind, haast tweeling zusjes." Actrice Petra Laseur, dochter van Mary Dresselhuys, eert de grande dame met een reeks foto's die haar carrière in vogelvlucht tonen. Van Weekend in Californië, de talloze Gijsbrecht van Amstels tot Verzameld werk en De tweeling. Vogel was, met al haar talent, haast van een andere planeet, roemt Alexan der Münninghoff, de oom van haar laatste man Jimmy. Hij herinnert hoe Vogel, slechtziend op haar oude dag, hem toch altijd weer een saucijzen broodje en een kop thee voorschotel de. Ze verlangde die laatste jaren, na de dood van haar grote liefde Jimmy, vooral naar rust. „Die rust is je ge gund" besluit Peter Paul Tobi. „Het af- schminken is je bespaard gebleven, je hebt een zeer gedistingeerde sortie kunnen maken. Applaus is niet zo op zijn plaats, dus ik draai het om. Ik buig voor jou. Moge je genieten van je eeuwige rust." Er klinkt luid applaus. Het laatste applaus voor Ellen Vogel. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 Emma Watson actrice over de modewereld door Cudo Tienhooven AMSTERDAM Op het nieuwe You- Tubekanaal Theater Ambassadeur prijzen bekende Nederlanders voorstellingen aan die je volgens hen niet mag missen. FILM nr Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud Foto links: actrice Petra La- seur herdenkt collega Ellen Vogel. Inzet: portret van de overledene op haar kist. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25