Surseance Imtech leidt tot massa-ontslag Vier de feestdagen fstjPJStipreizen.nl ECONOMIE 23 en 8-daagse^p Voordeelcruises A/u al te boekenf nu v.a. Vertrekdata Imtech is betrokken bij talloze prestigieuze projecten zoals de Noord/Zuidlijn in Amsterdam en de bouw van nieuwe gevangenis sen. Die projecten lopen vrijwel zeker vertraging op. Toen het Duitse dochterbedrijf van Imtech vorige week uitstel van betaling aanvroeg kwamen de Imtech-werknemers de dag erna niet opdagen bij hun werk op het nieuwe vliegveld bij Berlijn. Dat leidde direct tot ongerustheid. Ge lukkig kwamen de werknemers de dag erna gewoon weer naar hun werk. In Nederland is er vooralsnog niets aan de hand. „Iedereen is ge woon aan het werk," verzekerde Imtech topman Gerard van de Aast. Toch kwam het bericht hard aan. „De werknemers waren ge schokt toen ze het nieuws hoor den," gaf Van de Aast aan. Moge lijk is de schok aan het einde van de maand nog groter. Hans Turk esteen, de financieel directeur, wil de niet garanderen dat de werkne mers dan gewoon hun salaris ont vangen. Dat veel mensen hun baan ver liezen lijkt onvermijdelijk. Imtech verdient momenteel geen geld. Veel projecten zijn verlieslatend, dus concurrenten zullen niet staan te trappelen die over te ne men. Of met veel minder perso neel. Sowieso zal de komende tijd ie dereen ontslagen worden, ver wacht Marie José Cools, die cura tor was bij het faillissement van bouwbedrijf Midreth. „Anders hebben ze geen recht op ww." Dat betekent niet dat Imtech binnen kort geen mensen meer in dienst heeft. „Werknemers hebben op zegtermijnen, dus voorlopig blijft iedereen aan het werk." 'Er is altijd iemand die het geld kost Wie, dat is een kwestie van onderhandelen' Die tijd moeten de curatoren gebruiken om een oplossing te vinden voor Imtech. Het mooiste zou zijn als het bedrijf in zijn ge heel wordt overgenomen. Dan zijn de gevolgen voor het perso neel en de klanten het kleinst. De curatoren hebben al aangegeven dat ze aan een dergelijke oplos sing werken. Ook opdrachtgevers in Neder land maken zich zorgen. Imtech is op veel plekken aanwezig. Dankzij Imtech springt het verkeerslicht op groen als je op het knopje drukt bijvoorbeeld. En menig kantoorwerker zit er deze dagen koel bij dankzij de air co's die Imtech installeert. De overheid moet er niet aan denken dat gevangenen niet terecht kun nen in de nieuwe gevangenis waar Imtech momenteel aan mee bouwt. Voor netbeheerder Alliander gaat Imtech 2 miljoen slimme me ters voor stroom en gas installe ren. „We bekijken nu wat de ge volgen zijn," laat een woordvoer der weten. Ook bij de Noord/Zuidlijn, de nieuwe metrolijn in Amsterdam, wordt druk bekeken of de werk zaamheden wel als gepland door kunnen gaan. Dat project is al flink vertraagd. En als Imtech weg valt, zal de vertraging nog veel gro ter worden. Afstel van grote projecten is niet aan de orde denkt Cools. „Ze ker bij de grote projecten gaat het werk altijd door. In het buiten land zie je wel eens van die half af gebouwde projecten. Dat zie je in Nederland bijna niet." Bij grote projecten hebben op drachtgevers vaak een bankgaran tie bedongen bij de uitvoerende bedrijven. Dan weet de opdracht gever in ieder geval dat de schade betaald wordt als een uitvoerder omvalt. „Het kost de bank dus geld als het werk niet doorgaat. Dan is een bank eerder genegen het bedrijf krediet te geven om het werk af te maken," zegt Cools. Maar de kans is groot dat de op drachtgever uiteindelijk toch scha de lijdt. Tijdens de recessie schre ven bedrijven vaak in tegen af- braakprijzen om het werk maar te krijgen. Nu het wat beter gaat kunnen ze hogere prijzen vragen. Cools: „Er is altijd iemand die het geld kost. Waar de rekening komt te lig gen is een kwestie van onderhan delen." Topdrukte PostNL door schoolboeken PostNL beleeft momenteel top drukte met de bezorging van schoolboeken. Zeker 800.000 pakketten met studieboeken wor den gedurende de zomervakan tie gesorteerd en geleverd aan scholen en leerlingen. Deze week verwacht het bedrijf de grootste piek. PostNL sorteert en levert dan in één week 200.000 pakketten met schoolboeken. De scholieren uit de regio Noord ontvangen hun studieboeken als eerste. Zij star ten op 17 augustus met hun schooljaar. „Op de sorteer- en distributiecentra wordt dag en nacht gewerkt om alle boeken voor het begin van het school jaar te sorteren", zegt het bedrijf. Ergernis om collega die 'appt' Een ruime meerderheid van de werknemers stoort zich aan collega's die tijdens het werk zitten te Facebooken of appen. 31 procent zegt zich zelfs groen en geel te ergeren aan de smartphoneverslaving van hun collega. Dat meldt de Nationale Vacaturebank, die onderzoek deed onder 1.000 Nederlandse werknemers. Bij een op de drie werknemers wordt het (privé-)gebruik van smartphones op de werkvloer ook door de baas niet getole reerd. Niet iedere baas is ech ter even streng. Bij 10 procent van de bazen is het gebruik van de smartphone tijdens werk echt streng verboden. VS: China, laat valutamarkt zijn werk doen De Verenigde Staten waarschuwen Pe king dat het beter is de markt de waarde van de munt te laten bepalen. Dat is eerder ook beloofd door het land. De People's Bank of China besloot eerder op dinsdag onver wachts om de yuan te devalueren. Pe king hoopt met de waardeverminde ring van de munt de Chinese export en economie aan te ja gen. Verkopen stuwen winst Tata Steel Het Indiase Tata Steel is zijn nieuwe boekjaar met een verdubbeling van de winst begonnen. De winst kwam vol ledig door eenmali ge inkomsten uit de verkoop van bezit tingen; de omzet daalde verder. Het moederbedrijf van het voormalige Hoogovens boekte een winst van 7,6 miljard roepie (107 miljoen euro). Een jaar eerder was dat 3,4 miljard roepie. ING-klant kan na storing niet webbankieren ING kampte giste ren rond het mid daguur met een storing van het in- ternetbankieren. De dienst Mijn ING, iDeal en de website deden het niet of nauwelijks. De app Mobiel Bankieren werkte wel. De oorzaak van de storing is nog niet duidelijk. Na ongeveer vier uur maakte ING bekend dat de sto ring was verhol pen. r\..A UloilU V I li per uitstekend beoordeelde 3-sterren-plus MS Allegro Stip-reisbegeleiding feestelijke diners inclusief busreis per touringcar vorig jaar een zeer groot succes WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 door Peet Vogels GOUDA Werknemers die niet we ten of hun loon nog wordt uitbe taald. Opdrachtgevers van presti gieuze projecten die vrezen voor vertragingen en extra kosten. De surseance van Imtech hakt er flink in. Marie José Cools curator Midreth Bestuursvoorzitter Gerard van de Aast (links) en CFO Hans Turkesteen na de persconferentie van Imtech. foto Remko de Waal ANP DEN HAAG AMSTERDAM WASHINGTON MUMBAI AMSTERDAM op een schip! 6 of 8 dgn o.b.v. volpenson! 399 i»i»_ Vier de kerstdagen dit jaar aan boord van de zeer comfortabele 3-sterren-plus MS Allegro en bezoek prachtige plaatsen aan de Rijn en de Moezel, zoals Bonn, Andernach en het wijn dorpje Cochem. Of luidt het nieuwe jaar in tijdens de Nieuw jaarscruise die u naast de romantische plaatsjes Boppard, Rüdesheim en Mainz ook naar Keulen en Emmerich brengt. Het schip is in deze periode geheel in kerstsferen gehuld met honderden lichtjes, kerstballen en versieringen. En uiteraard geniet u aan boord van dagelijks ontbijt, lunch, feestelijke diners en dagelijks live muziek. Vaart u mee? Kerstcruise Nieuwjaarscruise 0pstap-/uitstapplaatsen: Den Haag, Rotterdam, Gorinchem, Tiel, Utrecht, Amsterdam, Veenendaal en Nijmegen Keulen Bonn# Andérnach® Koblenz ^Boppard Cochem Mainz Rüdesheim® Amsterdam A Düsseldorf 8 Keuier Koblenz* Boppard Rüdesheim* 8 dagen - vertrek 22 december 2 pers. voordeelhut beneden v.a. 499 2 pers. hut benedendek v.a. 549 2 pers. hut bovendek v.a. 609 6 dagen - vertrek 29 december 2 pers. voordeelhut beneden v.a. 399 2 pers. hut benedendek v.a. 429 2 pers. hut bovendek v.a. 469 ziestipreizen.nl/crrar gm ziestipreizen.nl/crran eVPJ boek online of bel met 088 - 70 70 600 ANvlï Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/ s?r K*reserveringskosten.Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Ook te boeken: en 5-daagse riviercruises per MS Allegro Supervoordelig naar de mooiste steden van Nederland Grote belangstelling: OP OP V.a. zie stipreizen.nl/crrak of /crrka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23