'Roeiwater vies? Voel me kiplekker9 'Of ik meteen heb gevraagd naar die afwijzing? Ja, natuurlijk' SPORT 21 Excuses voor gevallen Van Avermaet Clasie weer geblesseerd Blom fluit even niet Amy Pieters blijft leider Michiel Kramer kende gisteren zijn eerste echte werkdag bij Feyenoord. Na diverse afwijzingen, is hij de nieuwe Met een brede glimlach trekt Michiel Kramer zijn shirt uit. Als de kersver se spits van Feyenoord voor een batterij aan televisiecamera's verschijnt, dient hij eerst een shirt van de club te dragen. Zijn lijf wemelt van de ta toeages. Een handje en voetje van zoontje Jordan, wat data met onge twijfeld een speciale betekenis. Op zijn arm een plaatje 'gewoon, omdat ik dat mooi vind'. Geen af beeldingen van Feyenoord? „Nog niet", glundert hij. Michiel Kramer en Feyenoord, het past. Al leek de spits stelselmatig te worden overgeslagen door zijn grote liefde. Als jeugdspeler van Excelsior vond Feyenoord het niet nodig om hem over te hevelen naar de Kuip, terwijl beide clubs een gedeelde jeugdopleiding had den. „De mensen van Excelsior vonden mij niet goed genoeg, daar dachten ze dat ik niet beter kon. Ik werd weggestuurd en ben naar NAC gegaan." Via de club uit Breda en Volen- dam in de Jupiler League streek hij neer bij ADO Den Haag. Dank zij zijn goals daar kwam hij lang zaam weer in beeld bij Feyenoord. Maar tijdens de voetbalvergaderin gen met de technische staf, de scouting en technisch directeur Martin van Geel was er nooit een volmondig 'ja' als de naam Kra mer op tafel lag. Ook eerder deze zomer niet, toen Martin van Geel de speler eerste benaderde om ver volgens bij een tweede telefoonge sprek uit te leggen dat 'niet ieder een overtuigd was'. Kramer rea geerde in de media meteen open hartig met 'dat zien ze dus hele maal verkeerd'. Op augustus klopte Van Geel weer aan bij ADO Den Haag. „En nu ben ik dan toch hier", vat Kra mer de week onderhandelen kort samen. „Of ik meteen heb ge vraagd naar die afwijzing? Ja, na tuurlijk. Dat lijkt mij ook logisch toch? Daar heb ik een antwoord op gekregen. Wat precies, kan ik natuurlijk niet zeggen. Maar het was voor mij duidelijk genoeg. Om hier te kunnen slagen, moet er een technische staf zijn die in mij gelooft. Dat geloof is er nu." Dat Kramer niet uit de school wil klappen waarom hij eerst niet de gedroomde aankoop was en vijf weken later plotseling wel, is logisch. Of toch ook weer niet. De 26-jarige Kramer heeft de naam opgebouwd dat hij zegt hoe hij over iets denkt. Gaat hij nu hij neergestreken is bij een topclub zijn woorden meer wikken en we gen? „Alleen als mijn gezin er pro blemen mee krijgt, zeg ik dingen niet", zegt hij. Een beetje ophef schrikt hem niet af. Zoals bij die tweet vorige maand, toen hij de snoeiharde overtreding van Rapid Wien-spe- ler Stefan Schwab op Ajacied Jairo Riedewald omschreef als een 'pri ma tackle'. „Dat was cynisch. Ik begreep ook wel dat er reacties op zouden komen, maar niet zo over dreven. En ach, als je hier bent op gegroeid is het toch ook logisch dat Ajax niet jouw favoriete club is. Ik zat als kleine jongen al hier in vak P." De spits is blij dat zijn miljoe nendeal met Baniyas FC uit Abu Dhabi afketste. Het was zijn grote wens ooit voor Feyenoord te spe len. „Feyenoord is mijn club. In 1999 stond ik op de Coolsingel, toen de laatste landstitel werd ge vierd, voor Julio Cruz te juichen. Nu speel ik er zelf..." RIO DE JANEIRO. Ruim een kwart van de Amerikaanse roeiploeg die vorige week aan de WK junioren op het olympische parcours in Rio meedeed, is ziek geworden. De dertien roeiers hadden hevige last van hun buik en maag. Teamarts Kathryn Ackerman zei tegen pers bureau AP te vermoeden dat het vervuilde roeiwater de oorzaak was. Het is het zoveelste negatieve geluid over de staat van het olym pische water. Ook roeiers uit andere landen werden tijdens het WK ziek, maar niet zo veel als bij de Amerikanen. Van de Nederlandse ploeg werd niemand onwel. Sterker nog, skif- feuze Marieke Keijser zwom zelfs in het water. „En ik voel me top, niets aan de hand", zegt de 18-jari- ge Rotterdamse drie dagen later vanuit Rio. „Weet je, ik heb ook nog water ingeslikt!" De zieke Amerikanen lagen niet eens in water, maar zouden ziek zijn geworden door een virus of bacterie uit de vervuilde Rodri- go de Freitas, het meer waarin vol gend jaar het olympische roeien staat gepland. „Dat kan ik me echt niet voorstellen", aldus Keijser. „Ik heb dat water zelfs binnenge kregen." 'Nog steeds niet ziek', twitterde de roeister gisteren. Keijser, die juniorenkampioene in de skiff werd, besloot samen met teamgenote Bente Paulis in het water te springen toen de Ne derlands jongens-acht ook goud won. „Bij mij was niemand er in gesprongen en dat hoort er toch bij. Ik dacht: wat maakt mij het uit, ik ben toch al wereldkampi oen en dan ben ik maar twee da gen ziek. Maar ik heb meteen erna goed gedoucht en voel me kiplek ker. Ik heb niet eens uitslag of zo." Gewaarschuwd Bij de start van het WK had de or ganisatie gewaarschuwd dat wie in het water terecht zou komen, 'Ik heb geen dode vis gezien. Het rook niet lekker, maar dat heb je nooit met zout water' Marieke Keijser roeister ziek zou worden. Keijser: „Ik heb al die dagen steeds goed uitgeke ken dat ik met mijn handen en voeten niet in het water kwam. Uiteindelijk heb ik er met heel mijn lichaam in gelegen. Volgens Keijser zag het water er helemaal niet vies uit. „Ik heb ook geen dode vis zien drijven. Het rook er niet lekker, maar dat heb je nooit met zout water. Ik denk dat er vooral problemen met het water van de zeilers zijn." Toch bleek uit onderzoeken dat ook het olympische roeiwater, Ro- drigo de Freitas, sterk vervuild is en er bovenmatig veel virussen en bacteriën in het water zitten. De Brazilianen hebben al aangeven dat ze het voor de Spelen nooit he lemaal schoon zullen krijgen. De organisatie van de Clasi- ca San Sebastian heeft Greg van Avermaet via een brief excuses aangeboden voor de val die werd veroor zaakt door een motor van de organisatie. Greg van Avermaet reed anderhalve week geleden in de finale van de koers solo aan kop van de wedstrijd toen een motor van de organisatie hem tegen de vlakte reed. De Belg was daardoor kans loos voor de zege, die uit eindelijk ging naar de Brit Adam Yates. De rentree van Jordy Cla sie bij Southampton was maandag van korte duur. De Nederlandse midden velder speelde met de be loften tegen het tweede van Manchester City, maar moest kort na rust gebles seerd naar de kant. Clasie kwam ongelukkig in bot sing met ploeggenoot Bran don Barker en liet zich ver vangen. De oud-Feyenoor- der was juist net hersteld van een hamstringblessu re. Onduidelijk is hoe ern stig zijn blessure is. Amy Pieters blijft het goed doen in de Route de Fran ce. De Nederlandse wiel- renster werd gisteren twee de in de tweede etappe van de Franse rittenkoers voor vrouwen achter win nares Giorgia Bronzini uit Italië. De wielrenster van Team Liv-Plantur behield daarmee haar leidende po sitie in het algemeen klas sement. Pieters droeg die trui na de proloog op zon dag. Maandag zag ze hoe haar ploeggenote Lucy Gar ner de dagzege pakte. Kevin Blom komt komend de niet actie als scheidsrech ter. Volgens de KNVB heeft dat niets te maken met zijn optreden bij het duel tussen Feyenoord en FC Utrecht (3-2) van zater dag. Blom kreeg naar aan leiding van dat duel kritiek voor het geven van een ro de kaart aan Feyenoord-ver- dediger Rick Karsdorp en het toekennen van een strafschop aan de Rotter dammers. De bond laat we ten dat Blom vrij is omdat de bond nu eenmaal meer arbiters heeft dan duels. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 door Mikos Gouka Michiel Kramer: 'Technische staf Feyenoord heeft nu wel geloof. foto Pro Shots 1999 Michiel Kramer heeft met Feyenoord zijn droomclub. In 1999 stond hij op de Coolsingel te juichen toen zijn nieuwe club de laatste landstitel behaalde. door Hans Klippus WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Michiel Kramer van vak P naar de spits

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21