Belgische klassiekerkampioen rijdt nog minimaal één jaar Middellandse Zee 18 SPORT Met Tom Boonen staat in de Eneco Tour een veelvraat die nog altijd angst inboezemt en wil winnen. Asselman bezorgt 'ploegje' fijne dag Wat heet. Ook met z'n allen ko men de andere 179 renners van de startlij st op de Eneco Tour niet aan zijn palmares. Naast een we reldtitel, vier keer Parijs-Roubaix, drie maal Ronde van Vlaanderen staan ook drie overwinningen in Gent-Wevelgem, vijf zeges in de E3 Harelbeeke, zes touretappes en een groene trui achter zijn naam. Zijn prestaties van de laatste ja ren steken er schril bij af. Dit jaar won hij de Duitse wedstrijd Rund um Köln en - net als vorig jaar - een rit in de Ronde van België. Niet de wedstrijden voor een kam pioen van zijn statuur. „Ik zou heel graag nog eens een grote klas sieker op niveau rijden. Om te be wijzen dat ik nog kan meedoen", zegt 34-jarige Boonen, die giste ren derde werd in de sprint achter winnaar André Greipel. Na het succesjaar 2012 - winst E3 Harelbeeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen en Pa rijs-Roubaix - kwam hij in de be langrijkste klassiekers nooit meer in de buurt van het podium. Van wege valpartijen (2013 en 2015) en een miskraam van zijn vriendin Lore (2014) zag Boonen zijn voor jaar meermaals in duigen vallen. „Ik zou graag nog eens één of twee keer starten zonder pech." De 'magere jaren' lijken con tractverlenging niet in de weg te staan. Ploegmanager Patrick Lefevere en het kamp Boonen be loven deze week nog witte rook over zijn toekomst. Ploegleider Peeters ligt een tipje van de sluier. „We bekijken het jaar voor jaar. Het moet goed zijn voor hem en voor de ploeg. Met Boonen in de wedstrijd is het nog altijd veel 'Zou graag nog eens een grote klassieker op niveau rijden. Om te bewijzen dat ik het nog kan' Tom Boonen makkelijker om te winnen. Ieder een houdt rekening met hem. Dat is de meerwaarde van Tom." De buitenwacht mag dan wel twijfelen of Boonen nog kan win nen, binnen de ploeg en bij Boo nen zelf is die onzekerheid er niet. „Als ik niet gevallen was in Pa- rijs-Nice had ik 100 procent zeker meegedaan in de klassiekers." Peeters noemt Boonen de scha kel die ontbrak om Etixx-Quick Step dit jaar aan een klassieker- overwinning te helpen. „Degen- kolb is altijd sneller dan Stybar of Terpstra, Kristoff ook. Maar als daar een Boonen achter zit, is het anders", haalt hij de finales van de Ronde van Vlaanderen en Pa rijs-Roubaix in herinnering. „De explosiviteit van vijf, zes jaar gele den heeft hij niet meer, maar Tom kan ook op latere leeftijd nog een grote klassieker winnen." Het zou een afscheid in stijl zijn. „Het droomscenario, maar niet gemakkelijk", zegt Boonen zelf. Maar als iemand weet hoe wielerdromen in vervulling gaan dan is het Boonen. „Ik heb al meer dingen zien uitkomen dan dat waar ik ooit over gedroomd heb. Ik zit in een heel luxueuze situa tie dat ik het niet meer hoef te doen. Ik fiets, omdat ik het graag doe. Ik kan stoppen wanneer ik er zin in heb. Maar ik rijd sowieso nog één jaar." BREDA. Exact een jaar later, op exact dezelfde plek - Bre da - waar het jong ste Nederlandse wie- Ierteam het levens licht zag, bezorgde Jesper Asselman Roompot haar groot ste succes. Door een uitgekien de tactiek rijdt Assel man vandaag in de witte leiderstrui naar de finish in Ar- dooie. „Onwerkelijk. Ik ben leider in een WorldTour-wed- strijd. Dat had ik nooit durven dro men", zegt Assel man, die wel ere plaatsen op zijn palmares heeft, maar nog nooit een wed strijd won. Ook de afgelopen twee dagen kwam hij niet in de buurt van een ritzege, maar wist maximaal te profiteren van de zogeheten Gouden Kilometer. In deze kilometer zijn tot drie keer toe drie bonificatiese conden te pakken. Op maandag pakte hij er zes en gisteren in de door André Greipel gewonnen rit pakte hij ze alle negen en kroonde Asselman zich tot lei der. Ploegleider Boogerd genoot achter het po dium zichtbaar. „En dat voor een klein ploegje. Een wed strijd in eigen land op het hoogste ni veau. Jesper vooruit en die maakt het tot een perfecte dag. Hij is goochem," zegt Boogerd. Daarmee doelt hij op de afspraak die Asselman had met zijn medevluchter Gijs Van Hoecke. De sprinterspunten wa ren voor Van Hoecke, de secon den voor het alge meen klassement voor Asselman. Nérgens voordeliger 8 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/costacruises of bel 0900-96977ocPg Westelijke Middellandse Zee Oostelijke Middellandse Zee Tom Boonen blijft dromen door Daan Hakkenberg BREDA. „Alfabetische volgorde, dus hij is onze nummer één", zegt ploegleider Wilfried Peeters over het rugnummer 11 van Tom Boo nen. „Oh nee. We hebben ook nog Julian Alaphilippe, maar Tom is sim pelweg de grootste naam hier. De man met de meeste zeges." Tom Boonen (rechts met zwart tenue) heeft niet meer de explosieve benen van vroeger om topspurter André Greipel te kloppen in de sprint. In de klassie kers denkt zijn ploegleider Wilfried Peeters dat Boonen nog altijd mee kan doen om de prijzen, foto Vincent Jannink/ANP 3**1 Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Costa Mediterranea 4-sterren-plus cruises van de rederij Costa Cruises. Compleet verzorgd, inclusief KLM-vlucht, transfers en alle maaltijden aan boord. Vele data met 100% vertrekgarantie! Vanuit Savona naar o.a. Civitavecchia (Rome), Sicilië, Malta, Mallorca en Barcelona. Cruise per Costa Fascinosa***** Klantbeoordeling 8,3 Vertrek: sept. t/m nov. Zie: Kras.nl/37173 Vanuit Venetië naar o.a. Bari (Italië), Katakolon (Olympia), Piraeus (Athene), Izmir en Istanbul. Cruise per Costa Deliziosa****+ 2 volle dagen in Istanbul Vertrek: 25 okt., 5 en 16 nov. Zie: Kras.nl/37434 k v\x\ \w v,v V V .WW v Kroatië, Montenegro Griekse eilanden Vanuit Venetië naar o.a. Trieste, Split, Kotor, J JPj Argostoli, Corfu en Dubrovnik. Cruise per Costa Mediterranea****1" Klantbeoordeling 8,7 W Vertrek: sept. t/m nov. Zie: Kras.nl/37369 L. ,l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18