'Je hebt een snor' Niemand voor Vlieland ZOMER 15 I VRIJDAG Langs de Nederlandse kust I zaterdag Waar is dat feestje?? VAKANTIELIEFDES DEEL 27 SOORT FEESTJE Een partyboat, maar die bleef leeg aan de kade. LOCATIE TELEURSTELLING Ach, heel eventjes maar. Wij hadden liever Tim achter de draaitafels gezien. EEN 10 MET EEN GRIFFEL Die is voor reisleider Renske, een gewiekste regeltante. LANGS DE NEDERLANDSE KUST Oost-Vlieland - West-Terschelling (overtocht) Aantal stappen: 7.649 Aantal kwallen: 0 In de rust, onder de krijsende meeuwen, zonder afleiding. Twee verslaggevers wandelen deze zomer langs de Nederlandse kust. De laatste drie weken: Bob van Huët Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantie liefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Agnes en Marco. Bij de vakantieliefde, deel 26, is abusie velijk de verkeerde foto geplaatst. Links de juiste, met Karin en Pepijn. Agnes van Rijnsber- gen lag lekker te zonnen aan het Ba- latonmeer, toen ze plots een onaardige opmer king te verwerken kreeg. „De jongen naast me keek me aan en zei: 'Je hebt een snor'." Wat een hork, dacht Ag nes. Nee, het was niet met een raak tussen deze vakan tiegangers, die in 2003 met deels dezelfde vriendengroep optrokken in Hongarije. Agnes, destijds 22, werd in de bus naar huis zelfs ver liefd op een ander, met wie ze een paar maanden verke ring zou hebben. Ook 'bot terik' Marco kwam met een andere vakantieliefde thuis. Agnes: „Op een vakantiereü nie zagen we elkaar weer. Hij was alleen, ik nog bezet." Een tijdje later belde hij op met een bijzonder voor stel: „Of ik zin had om naar zijn belijdenisdienst te ko men. Ik was er intussen wel achter dat ik Marco soms erg direct, maar vooral grappig vond." De kerkdienst was het begin van iets moois. „De dag erna gingen we weer op stap. En daar bleef het niet bij; we zijn nog steeds bij elkaar." Over zuipende gasten gesproken, die zijn hier in overvloed. De dames zijn in de minder heid. En dat is slecht nieuws voor alle heren. We schatten de verhouding op 10 tegen 1. Las tig regelen voor de hitsige jongens in deze me- gadiscotheek zonder dak. Serieus Ondertussen trappelt Tim nog altijd van onge duld, maar de baas van de Byblos schijnt even geen zin te hebben in een jonge Nederlandse dj. „Ik hoop dat hij zich nog bedenkt", zegt Tim. Heel zijn leven maakt hij al muziek. Hij speelt piano en gitaar, maar is sinds vier jaar ge leden ook begonnen met het produceren van elektronische muziek. Een jaartje geleden pak te Tim het 'echt serieus' aan en startte hij ook als dj. Hij heeft ambitie en was al op een radio station te horen. Na deze zomer begint hij op het conservatorium aan zijn opleiding docent muziek. Deze avond krijgt hij slecht nieuws. De baas toont zich minder flexibel dan eerder op de avond tijdens het belletje van Renske. Hij is stug en zegt resoluut dat Tim niet mag draaien. Niet vanavond in elk geval. Hij is toch wel een tikje teleurgesteld, maar haalt ook zijn schouders op. Hoog tijd voor een biertje. Op de dansvloer gaan de handjes de lucht in. Er wordt meegezongen en gedanst. Aan een van de tafels achterin de zaal zit de energieke Renske met zes dames voor een fles met witte wijn in een bak water met ijsklontjes. „Mooi dat we dit alsnog hebben geregeld. Met die storm en onweer op komst, was die boot op gaan echt onverantwoord geweest. Maar dit is toch ook mooi? Ik moet zo echt naar huis jon gens. Ik ben alweer veel te lang gebleven. Hoe laat is het eigenlijk? Morgen komt er weer een nieuwe groep jongeren. Om 7 uur. Ja, ik moet zo echt naar huis. Wacht, ik heb nog wijn. Even mijn wijn opdrinken!" Ik heb nog wat ei landen te gaan, maar voorals nog wint Vlie land. Texel heeft charme, maar is ei genlijk een voortzet ting van Noord-Hol land. Terschelling trekt iets te veel luidruchtige feestre- creanten die rond de strandopgangen samenklonteren. Vlieland gunt je het meest een eiland gevoel. De natuur komt er ook net ietsje dichterbij dan bij de buureilanden. Op Vlie land zwom ik met zeehon den, waarover vrijdag meer. Als er dan een burgemees tersvacature is op zo'n para dijsje tussen Waddenzee en Noordzee, is die natuurlijk gauw vervuld, denk je dan. Nou dat valt dus tegen. Eilanders vertellen me over tien jaar gedoe op het ge meentehuis. Eén burgemees ter moest vertrekken omdat hij te afstandelijk werd be vonden. Een ander kwam juist weer te dichtbij en moest uiteindelijk de boot nemen na klappen van een mede-eilander die zijn vrouw niet wilde delen. Er waren interim-burgemees ters en onlangs is de procedu re om een nieuwe burgervader/moeder te vin den weer mislukt. „Je zit hier wel onder een stolp", zegt me een ingewij de. „Eilanders hebben een heel eigen beleving, zijn vrij denkers, mensen van de zee. Gaan ook met de elementen heel anders om dan stedelin gen of mensen uit de provin cie. Ze verwachten die instel ling ook van de burgemees ter en dat is dan moeilijk als je iemand van de vaste wal wilt aantrekken." Niemand voor Vlieland? Hoe bestaat het! •West-Terschelling Oost-Vlieland WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 Pim Bijl en Daan Sanders (foto's links en midden) feesten mee in het Kroatische badplaatsje Poreq. Volgens Theo van Driel beter dan Lloret de Mar: „Dat is echt dé hel. Hier heb je ook een strand om te chillen en kun je ook prima uit gaan, maar er is tenminste niet zo'n strip met alleen maar zuipen de gasten". Na de kerkdienst werd het wat tussen Agnes en Marco. naar je club'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15