14 ZOMER Dwars door Europa fuiven verslaggevers Pim Bijl en Daan Sanders deze zomer elke dag mee met een feestje. Klein of groot, festival of verjaardag: als er iets te vieren valt, zijn ze erbij. Vandaag van partyboat naar openluchtdisco. maandag Vakantieliefdes I dinsdag Langs de Nederlandse kust I WOENSDAG Waar is dat feestje? I donderdag Vakantieliefde: WAAR IS HET FEESTJE? DEEL 27 Zo'n 130 Nederlandse jongeren hebben zich deze avond verza meld op de kade van de Kroa tische badplaatsje Poreq. Om 9 uur mogen ze 'de Partyboat' op. Maar de zee is ruig. Het waait hard. De reisleider die zojuist even op de stilstaande boot stond, werd al gauw misselijk van de schommelingen door de golven. „Als we er nu op gaan, wordt het ge heid kotsen." Er wordt driftig gebeld, gedis cussieerd. Er schijnt noodweer op komst te zijn. Helaas. Er gaat een streep door de Party boat. Daar staat Renske Vermeule dan. Klein van stuk, 23 jaar, reisleider bij GOGO. Met 260 vragende ogen voor haar neus. Mo mentje, gebaart ze naar de teleurgestelde ge zichten. Ze schiet - met mobieltje in de hand - een hoek in. Nog geen kwartier later heeft ze een alternatief. De hele meute wordt zo opgepikt en naar Byblos gebracht. Dat is een van de grootste discotheken in Kroatië. „Ik heb de baas van Byblos net uit bed gebeld", vertelt Renske lachend. „Geen idee wat hij aan het doen was, maar ik heb ge zegd: 'luister, vriend, ik kom nu met 130 man naar je club'. Normaal gesproken gaat De dames zijn in de minderheid. En dat is slecht nieuws voor alle heren. We schatten de verhouding op 10 tegen 1 die tent om 11 uur pas open. Daarom heeft hij ook geen dj. Nou, geen probleem. In de ze groep heb ik toch ook een dj zitten?" Dance-contest Er rijdt een in allerijl geregelde bus voor om de groep naar de discotheek te brengen. 130 Nederlanders stappen daarna de nog verlaten Byblos in. Er worden biertjes be steld, flessen wijn op de VIP-tafels gezet en shotjes uitgedeeld. „We gaan er gewoon een groot feest van maken", roep Renske, die even later het middelpunt is bij een dance-contest. De winnaar (degene die het vreemdst durft te dansen) krijgt een gratis shotje. Daar heb ben een aantal veel voor over, zo blijkt. Renske wordt al snel 'gesandwiched' door twee tieners. Inmiddels is het Tim Vos (17) nog niet duidelijk of hij inderdaad zo mag draaien. Er staat immers wel gewoon een dj achter de draaitafel. Zijn vingers jeuken. Drie da gen geleden mocht hij hier ook even opdra ven. „Dat was echt fakking mooi! De dans vloer was een beetje leeg, maar stroomde langzamerhand vol. Echt heel tof om mee te maken." Hij is hier met vier vrienden. Arne Nieu- wenhuis, Laurens Teekman, Jelle Veltman en Theo van Driel. Laatstgenoemde komt net langs met shotjes. Wat voor spul het is? „Geen idee, maar het is wel sterk", zegt hij droog. Het Kroatische Porec bevalt hem en zijn vriendengroep. Theo legt uit: „Vorig jaar was ik in Lloret de Mar, maar dat is echt dé hel. Hier heb je ook een strand om te chil- len en kun je ook prima uitgaan, maar er is tenminste niet zo'n strip met alleen maar zuipende gasten. Het was leuk voor een keertje, maar tegelijkertijd verschrikkelijk." #>i 'Ik kom nu met 130 man Foto rechts: DJ Tim Vos en zijn vrienden Theo van Driel, Arne Nieuwenhuis, Laurens Teekman en Jelle Veltman (van links naar rechts) vermaken zich, on danks dat Tim niet mag draaien van de clubeige naar, uitstekend in open luchtdiscotheek Byblos. rEr schijnt noodweer op komst te zijn en dus 1 gaat er een streep door de partyboat. Nog geen kwartier later heeft reisleidster Renske een alternatief. Er komt in allerijl een bus en de hele meute wordt naar Byblos, de c grootste discotheek van A Kroatië gebracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14