2015 f N m 1 n FAVORIET Tijl Uilenspiegel, de bengel die dorpelingen bloot gat' liet zien 13 MIJN ZOMER. »i ,T Werken in de zinderende hit- Leonie Laterveer in Wenum- zit in een authentieke kar te rijden. Het is van origine te, een lekker ijsje eten, bak- Wiesel. en het tuig is al vijftig jaar een Nederlands werkpaard," ken op het strand. Fotogra- oud. Tineke en Leonie ge- verklaart Tineke. Ook hond fen leggen de zomer vast. Het Groninger paard Borre nieten ervan. „Het is zo Spanky heeft het naar zijn Shody Careman passeerde trekt de twee dames in rap leuk om met een echt Gro- zin. Het beest loopt luid blaf- Tineke Wiersma (rechts) en tempo voort. Het tweetal ninger paaard met sleepkar fend om het gezelschap heen. Onze correspondenten tippen voor u de beste vakantiebestemmingen Vandaag Frans Boogaard Locatie Het Brugse Ommeland Ligging 51 °15NB en 3°170L Grootste attractie De spitsloze kerktorens Wat je er moet eten Paling in 't groen Iedereen kent Brugge, maar wie kent het Brugse Omme land? Een open polderland schap doorsneden door vaarten en kanalen, met vooral boven Brugge eindeloze rijen populieren en knotwilgen. Halverwege de langste rij, langs de Damse Vaart, ligt boekenstad- je Damme, geboorteplaats van de schelm, volgens anderen ook vrij heidsstrijder (tegen de Spanjaar den), Tijl Uilenspiegel. Met licht klotsende geluiden (van het schoepenrad) maakt De Lamme Goedzak zich los van de steiger, voor zijn tochtje van 35 minuten naar Brugge. Dit jaar zijn er tal van festiviteiten rond de 200 jaar oude vaart, gegraven op last van ene Napoleon, die er zelf door een accidentje in Water loo weinig plezier meer van heeft gehad. Schuin tegenover de Schellemolen de stadswallen. Een wat pretentieuze naam voor wat nu een mooi wandelpad is naar de Onze-Lieve-Vrouw-He- melvaartkerk, die met haar kloe ke, spitsloze toren een schitte rend uitzicht biedt over de omge ving. Ook in Oostkerke, Lissewe- ge en Sint Anna ter Muiden heb ben de kerktorens geen spits, een streekeigenaardigheid die vol gens kenner Rudy Desmedt op geldgebrek is terug te voeren. Centraal in het piepkleine stadje, in een tsde-eeuwse patriciërswo ning, het Uilenspiegelmuseum, met krakende vloeren en zes za len weetjes over de bengel die honden en katten met de staart aan elkaar bond, kippen en ha nen de veren uittrok en dorpelin gen, zoals de Vlaming dat zegt, 'zijn bloot gat' liet zien. Zijn naam leeft voort in de Uilenspie gelroute, een toer van 160 kilome ter door West- en Zeeuws-Vlaan- deren. Klein minpuntje: rond Westkapelle en Lissewege is het door wegenwerken nogal een bende en ook natuurpark het Zwin is dit jaar door de bouw van een nieuw bezoekerscen trum maar beperkt toegankelijk. „Volgend jaar is dat opgelost en De Soete Paepe in Lissewege heeft 60 soorten ouderwets snoepgoed kunnen bezoekers vanuit rietkra gen de vogels in het wild bewon deren in plaats van in kooien", be looft Peter Norro van de provin cie West-Vlaanderen. Van het mondaine Knokke met zijn talrijke sterrenrestaurants leidt een weg met kinderkopjes (Hazegrasstraat) en enkele ern stig misvormde boerderijen (waarom bouwt iemand daar een erker aan?) naar Retranchement. Links hangt een roofvogel bewe gingloos in de lucht, zoekend naar prooi, rechts maken koeien een politiek statement door al herkauwend de gewapend beton nen bunkers van ene A. Hitier on der te schijten. Het pareltje iets zuidelijker is Lis sewege: schattig witte huisjes, op elke straathoek een terras, voor de allerjongsten snoepwinkel De Soete Paepe met 60 soorten ouderwets snoepgoed, alweer een monumentale spitsloze kerk (Lissewege was vroeger een hal teplaats op de bedevaart naar San tiago de Compostella) met heili- genmuseum en net buiten het dorp als laatste restant van de ooit zo bloeiende Cisterciënzerab dij van Ter Doest (zij bedijkten ook Zeeland) een i3de-eeuwse, 17 meter hoge kloosterschuur. En deze gelukkig nog zonder erker. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2015 in Nederland >>- 1 in België

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13